Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Westfalia Surge

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Zamierzamy zakupić nową dojarkę rurociągową Westfalii Surge. Łącznie będzie doić 45 krów po zapełnienu obory. Na taką ilośc ile wybrać apatów? Proszę o opinię użytkowników dojarek tej marki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Ja ci powiem tak u siebie mam też przewodówkę z Westfalii i jej nie polecam. Dokładnie to chodzi mi o sterowanie mycia, dużo już miałem kłopotów z nią, kilku serwisantów już z Westfalii było przy niej dłubać, i nic nie mogą wskurać- myjka np lubi się 'zaciąć', trzeba jej wlać płyn bo sama nie weźmie, niekiedy też zapomni się jej włączyć suszenie rur.... <_<

 

A ten co ostatnio przy niej robił, mówił że wie co jest nie tak, tylko czegoś mu tam brakowało,pojechał niby po część- od tej pory jak ojciec dzwoni bo telefonów nie odbiera :angry: To tyle odnośnie Westfalii i jej serwisu na dolnym śląsku

 

Ja na 40 krów mam 5 aparatów, tobie radze 6 żebyś się nie nudził podczas doju <_< :lol:


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

to zależy ile ludzi będzie doić, ale wydaje mi się, że 6 to taka optymalna liczba <_<


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nam dealer doradzał, że 5 wystarczy.... wczoraj byliśmy oglądać dojarki u paru gospodarzy. Jeden ma juz 3 rok i sobie chwali. Serwis raz w miesiącu przyjeżdża zobaczyć czy się nic nie dzieje. Nie mają żadnych problemów z myciem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja najpierw miałem przewodówkę a teraz mam halę Westfalii i jesli chodzi o moją opinie na jej temat to sprawuję się super,nikt nie namówiłby mnie na inną firmę,zero awaryjności,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A aparaty masz z masażem przed udojem? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

u mnie braciak ma westfali dojarke 3lata i on jo używano kupil i tylko płun do mycia to sam leje. i serwisant raz na miesiąc wpada do niego zobaczyć. ja tez bym ci polecał 5aparatów.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
A aparaty masz z masażem przed udojem? <_<

tak mam z masażem tobie radzę 6 aparatów

 

 

@kubi 5 lat doiłem przewodówką i serwis ani razu nie musiał przyjeżdżać,bo nic się nie działo. Teraz mam już 3 rok halę i wszystko jest w najlepszym porządku. Ty chyba miałeś jakiś staroć składany z zachodu,że miałeś takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Narazie myślimy wziąść 4 aparaty, potem jak się zapełni stajnia to można dokupić dwa aparaty.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
tak mam z masażem tobie radzę 6 aparatów

 

 

@kubi 5 lat doiłem przewodówką i serwis ani razu nie musiał przyjeżdżać,bo nic się nie działo. Teraz mam już 3 rok halę i wszystko jest w najlepszym porządku. Ty chyba miałeś jakiś staroć składany z zachodu,że miałeś takie problemy.

Ta skrzynka jest z 93r, Ojciec okazyjnie kupił w 95r od Niemca który likwidował stado, później 6lat stała nieużywana w garażu aż do 2001 roku kiedy ją zamontowaliśmy, i początkowo nie było problemów...

 

Ogólnie co mogę powiedzieć to Westfalia(a właściwie serwis,sprzedaż) w moim regionie nie istnieje, w mojej okolicy na 6 dużych dostawców 6 ma przewodówki albo hale delaval. I tego co czytam na forum to ludzie chwalą Westfalię a na delaval narzekają, a u mnie jest odwrotnie wszyscy(oprócz mnie) na alfie jadą

 

Btw być może za rok 2km ode mnie będzie robot doił 150 <_< krówek

 

@toendt tylko zaopatrz się w odpowiedni silnik żeby te 2 aparaty co później dojdą pociagnął <_<


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa będzie wystarczająca duża.

Ja o tych robotach nic dobrego nie słyszałem. Podobno trzeba ciągle cześci wymieniac, gdyz sie ciągle psuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Jak na razie 2 gospodarzy ma w Polsce roboty, znasz któregoś z nich że tak sądzisz czy powtarzasz wymysły ludzi którzy najzwyczajniej w świecie im zazdroszczą???

 

Taka sama gadka jest jak ktoś kupi dobry traktor, zaraz że dużo elektroniki to się będzie psuł <_<


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Dokładnie @kubi jak piszesz.

Zwyczjana bezinteresowna ludzka zawiść. Nie mylić z zazdrością. Bo jak ktoś zazdrości, to nie krytykuje tego który ma lepsze, tylko mówi ja będę miał jeszcze lepsze (nie jednego,a dwa roboty).

 

Ja choć bezpośrednio nie mam nic do czynienia z bydłem, to uważam że ten kto w tej chwili buduje, lub modernizuje oborę na minimum 70 dojnych to powinien wchodzić bez zastanowienia w robota do dojenia krów.

 

Tak jak z tego typu nowościami (wozy paszowe, hale udojowe, z 10 lat temu sianokiszonka, kiszonka z kuku), najwięcej ugra ten kto prędzej w to wejdzie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Moim zdaniem największa głupota jest oszczedzanie na hali udojowej. Urządzenie które wykorzystywane jest dwa razy dziennie (bez żadnych wyjątków) musi byc jak najpraktyczniejsze i wydajniejsze... Bo lepiej zainwestować w dobry sprzet niż zostawić kase na pracownika... a z tym to wiadomo jak jest <_< i przy stadzie 70 krów myslę , że się nie obędzie...

 

 

A wiecie ile może kosztować pracownik do dojenia? <_<

ja jestem z Podlasia i że tak powiem 'konkurencja' w tym zawodzie istnieje bardzo duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

najwięksi hodowcy nie inwestują w "roboty " tylko w hale udojowe typu "karuzela". największa wydajnośc przy minimalnym nakładzie robocizny. westfalia przoduje w sprzedaży tego typu użądzeń. wiem że jeden z największych hodowców na podlasiu zakłada takie coś a kilku innych też ma w planach.pavel napewno wiesz że w podlaskiem jest dużo użądzeń westfalii znacznie więcej jak innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Zgadza się karuzela to naprawdę świetna sprawa i potrzebuje tylko 2 osoby do dojenia(jedna do zakładania aparatów no i druga do sprawdzania czy wszystko z wymieniem ok i do zasklepiania strzyków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Karuzele też się psują. Przecież one ciągle się kręcą, a przy takim kręceniu moment wysiadają łożyska. Dealer mówił że tym co zamonotowai kaluzere to ciągle do serwisu dzwonią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

tak tak- co tydzień wymieniają łozyska. ziemia też się kręci i co? weź się zastanów człowieku i nie pisz bzdur.robią sprzęt za kilkaset tysięcy i wsadzają chińskie łożyska.? w stanach większośc ferm bazuje na dojarniach karuzelowych i jakoś nikt nie rezygnuje a sprzedaż tego typu użądzeń ciągle rośnie. tak samo w polsce . jeszcze kilka lat temu nie było to do pomyślenia w naszych realiach , a teraz rocznie montowanych jest kilka sztuk. na dodatek montują je osoby nie przypadkowe ,tylko rolnicy ktorzy mają już odpowiednią wiedzę na temat karuzel . więc jeżeli byłby to sprzęt awaryjny to sprzedaż zamiast rosnąc spadałaby , a tak się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Dokładnie zgadzam się z @Wojtas, a jeśli twój diler tak mówię to go zmień bo ewidentnie nie ma pojęcia o tym co sprzedaje. Nie wiem jak to jest w stanach ale wiem ze w zachodnioeuropejskich farmach to się sprawa i dokładnie nikt nie odchodzi do od tego rozwiązania !!!! Ja sam w tym roku jak zdrowie da będę wstawiał karuzele z Westfalii i do dla mnie będzie spory skok na przód a nie walka z łożyskami


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
Karuzele też się psują. Przecież one ciągle się kręcą, a przy takim kręceniu moment wysiadają łożyska. Dealer mówił że tym co zamonotowai kaluzere to ciągle do serwisu dzwonią...

 

No tak weźmy taki przykład w samochodzie w kole łożysko przechodzi 300tys km wiec przy średnicy koła 60cm zrobi ono przy tym przebiegu 1,59 miliarda obrotów, a taka hala podczas udoju powiedzmy że dla 200 sztuk hala ma 30 stanowisk więc dziennie dla dwóch udojów zrobi 13,3 obrotu. Z tego wynika że gdyby łożysko w hali wytrzymało tyle obrotów co w samochodzie to chodziło by przez 328016 lat..... Jednak wiadomo że w hali jest nieco większe obciążenie aczkolwiek nie koniecznie bo hala to nie jedne łożysko bo jest centralne ułożyskowanie + kila kół podporowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
toend a gdzie znajduje sie ten punkt dilerski?

Rolmot Zakrzewo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

słuszna uwaga Kizo

ja mam już 2 lata dojarkę przewodową z De Laval i chodzi bez zarzutu

od tego momentu tylko raz się zepsuła, a serwis jest bardzo dobry :) :)

ja jakby co to jestem z okolic Lidzbarka Welskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będziemy mieli ten najnowszy typ. Gumy będą już silikonowe i więcej elektroniki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj