pawel93

Maszyny rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3
To tak jak i u nas na takie drobne maszyny to się znajdą chętni na nowe ale na ciągnik, kombajn to już nie

 

co tam gadasz np: Polak kupił rok temu John Deere 6620 i cały park maszynowy wymienił na nowe ;] w tamtym roku zwkonopnicy kupili 2xNH kombajny godliński kupił Massey Fergusona 120km i pług 4obrotowy, z wrońskiej kupił gosciu Ursusa 914 jest też nowy MF nie wiem jaki z Zborowa jest NH TDD 80km ma wolce jest NH TM180 wczoraj w nim siedziałęm piękna ta bestia ;] Jest jeszcze pare ale starszych

 

 

Ale fakt więcej osób od nas kupuje uzwyane sprzęty

 

 

Ale jak sie kupi używany ciągnik to jak sie będzie dbało to wytrzyma tyle co nowy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Umnie rolnicy kupują maszyny zarówno nowe jak i używane ale częściej widać sprzęt z drugiej reki <_<


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W mojej okolicy jest jest podobnie jak u kolegi wyżej. Jeśli chodzi o kombajny zbożowe, to tylko używki. Ciągniki- w większości to nowe, ale jest kilku rolników co kupiło używane sprzęty (Fendt, Renault). Co do narzędzi typu pługi agregaty uprawowe to nówki. Znowu dużo rolników z mojej okolicy nastawiło się na kupno używek jeśli chodzi o siewniki zbożowe i rozsiewacze nawozu. Oczywiście jest to zagraniczny sprzęt (Amazone), który jak wiadomo nowy kosztuje niezłe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kombajny zazwyczaj używane, jak ciągniki to duża większość nowych, a inne maszyny to różnie ale jak teraz są dotacje to niektórzy korzystają i dlatego kupują nowe.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja korzytsałem z SAPARDU w 2004 roku i kupiłem kilka nowych maszyn: rozrzutnik cyklopa owijarke prase szambówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

u mnie w okolicy jak kto rozsądny to inwetuje a niektórzy to c-360 albo czterdziestki kupują wiadomo nie każdego stać jak narzie to nowe prasy rolujące tury owijarki, mało jest ogólnie osób młodych większośc to po 50-tce i boją się długów, a nieopłaca im się inwetować dużo brać maszyn jak i tak nie długo będą przpisywać gospodarki i szli na renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Kto ma większe gospodarstwo to może sobie pozwolić na nowe maszyny a mniejsze gospodarstwa tylko stare i zużyte.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie to tylko z 4 rolników maja nowe ciągniki , pracy!! a kombajny to w życiu nie kupią nowego nie zwróci się i jeszcze długów zostawi...więc tylko kupują nowe:agregaty,owijarki, pługi,beczkowozy,kosiarki rotacyjne i jeszcze trochę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Kto ma większe gospodarstwo to może sobie pozwolić na nowe maszyny a mniejsze gospodarstwa tylko stare i zużyte.

Jak sa dobre i korzystne kredyty do male tez moze sobie pozwolic na jakis nowy sprzet. <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

ech

sąsiad kupił nówkę NH kombajn. W promieniu do 3 km jest jakiś 10nowych traktorów do 3 lat

i 20urzywanych powyżej 90km

 

Więcej używanego się sprowadza ale ciągnik musi być zawsze SPRAWNY. Maszyna nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

A zna ktoś z was firmę MILA w sławsku wielkim? Od tego gościa braliśmy trochę sprzętu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Witam!! w moich stronach tylko ja i taki jeden gospodarz kupujemy nowe sprzety...mamy tylko kombajny uzywane a reszta to wszystko nowki. reszta rolnikow kupuje uzywane ale to dlatego ze nie nastwiaja sie na rolnictwo, nie korzystaja z roznych dotacji unijnych a wiadomo ze nowy sprzet kosztuje i to nie malo- mowie tu caly czas o swojej wiosce w ktorej mieszkam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U nas jak kupują to raczej nowy sprzęt używanych jest mało :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas93    0

Tam gdzie bywam w wakacje czyli okolice Grudziądza to są kupowane prawie same nówki ;].

Ale przeważnie są to małe maszyn typu opryskiwacz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

U nas kombajnów nie kupują nowych bo się nie zwróci. Kosi się 2 tygodnie a cały rok stoi. Przy małych areałach nie opłaca się. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

To tak samo jak kupić duży ciągnik,nie opłaca się. Mały to prędzej bo jest często potrzebny w gospodarstwie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas maszyny nowe w prywatnych gospodarstwach nie są teraz za częstym widokiem. Tak ogólnie na opolszczyźnie jest większe zainteresowanie używanym sprzętem. Jak w 1997 kupiliśmy nowy rozrzutnik, gruber i opryskiwacz to ludzie w szoku spać nie umieli. Aż sie boje co będzie jak się dowiedzą że nowy kombajn kupujemy.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Nowe maszyny kupują tylko ci, którzy posiadają duże gospodarstwa albo właściciele byłych spóldzielni produkcyjnych.

Mali gospodarze albo wogóle nie kupują maszyn,albo kupują używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

W mojej okolicy rolnicy kilku rolników mających powyżej 50 ha kupiło nowe ciągniki, ale większość ludzi woli spać spokojnie. Szczerze mówiąc to w historii mojego gospodarstwa nowy był tylko jeden Ursus 4011 oraz mieszalnik do paszy z śrutownikiem ssąco tłoczącym.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Czy nie ma ktoś na sprzedaż przednich koł bliżniaczych rozmiar 14,9/24??? Albo czy u was w okolicy nikt takich kół nie ma na sprzedaż???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

to zależy od rolnika taki co ma więcej hektarów kupuje nowe a taki co np. siedzi pod sklepem to kupuje jakieś rupcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

No u mnie we wsi to różnie z tym kupowaniem.Jest jeden rolnik co kupuje tylko nowe maszyny prawie bo ma tylko używanego Claasa Dominatora 108 SL Maxi.A tak pozatym to wszyscy kupują używane bo nowe są za drogie. :rolleyes:


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj