pawel93

Maszyny rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel93    1

Jak jest u was? Czy rolnicy w waszych stronach kupują częściej maszyny z drugiej ręki , czy nowe??? Na używanej maszynie można zaoszczędzić, ale co nowe to nowe!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w ostatnich latach dośc dużo rolników pokupowało wiele uzywancyh maszyn. Teraz dopiero się przekonali do nowych i coraz częściej można u nas nową maszynkę spotkać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wiesz wszystko jest zalezne najbardziej od kupującego. Ale maszyny które są drogie i będą mało używane to używane .A te które są tańsze a używane to po prostu złom no to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wiesz to zalezy czy ludzie korzystaja z programow z UE czy nie. U mnie pojawilo sie sporo nowych maszyn wlasciwie w kazdym rozwijajacym sie gospodarstwie. No zalezy to tez od tego czy rolnicy maja kase poprostu. <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas teraz Ci co brali na PROW to nakupowali i czekają na pieniądze. Najwięcej nowych cianikow zakupili.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
w mojej okolicy nie kupują nowych bo są drogie tylko stare remontują i jakoś chodzą <_<

A nie korzystaja z programow SAPARDU, SPO lub PROW?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

U mnie w okolicy 90% to kupione nowe. Z czego jedyne 30% na zwroty. Reszta maszyn każdy kupuje własnym kosztem. U mnie od 2000 roku 95% kupionych nowych bez korzystania ze zwrotów. Teraz chcemy kupić przewracarkę i grabiarkę używaną bo tam nie ma sie za bardzo co popsuć a nowe są do przesady drogie.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może nie wiedzą, albo nie są do tego za bardzo przekonani....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

U mnie w okolicy kilka lat temu kupowano duzo uzywanych maszyn. Teraz jak popatrzec to praktycznie w kazdym gospodarstwie jest jakas nowa maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

to zależy od posiadanych środków itd. itp. Ja raczej wole używki dla przykładu mój sąsiad jest przekonania że nowe to nowe kupi jedną maszyne i uwiąże sie przyniej na trzy cztery lata, ja w tym czasie kupie trzy jakieś używki tylko że on tym nowym jedzie do oporu a ja czasami muszę kląć i rzucać kluczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak ktos nie korzysta to troche nieciekawie. Gospodarstwo musi sie rozwijac


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja tez wolał bym nowe ale niestety stan portwela nie pozwala na to. W mojej okolicy tylko sporadycznie ktos kupuje cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

U nas nowe to tylko w większości ciągniki a maszyny do nich to raczej z drugjej ręki choć zdażają się wyjątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

zachodniopomorskie

duże gospodarstwa to kupują przeważnie nowe , a stary sprzęt sprzedają mniejszym rolnikom , ale jest tendencja na nowe .

Sam kupiłem nowy ciągnik, agregat, siewnik, a nowy nabytek to używany opryskiwacz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie w okolicy to raczej używane bo nowe są zbyt drogie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u mnie w okolicy od dobrych dziesięciu lat nikt nowej maszyny nie kupił (no chyba że gość z tego dawnego pgru ale rolnicy nie kupują)... po prostu nie stać nikogo na nowe zarówno ciągniki jak i prasy itp. Co do nowych maszyn to jakieś agregaty się gdzie nie gdzie pojawi a to owijarka do balotów czyli ogólnie takie maszyny do 10 tyś zł.... ale z większych to nic.... zresztą nikt u mnie nie korzysta z prowów i innych unijnych dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

no wiec u mnie w okolicy nie znam takiego co by kupil nowa maszyne, nikt nie korzysta z sapardow prowow itp. kto pobral niskotowarowke i wpisal ze kupi ciagnik to kupi-przewaznie 20-25 lat jakies zetory albo fergusony <_< aby kupowac nowy ciagnik trzeba miec duza hodowle a co za tym idzie miec duzo ziemi. u mnie w okolicy nie ma duzych gospodarstw i nie ma nowych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

U nas w okolicy tylko nieliczni kupują nowe maszyny np:ciągniki a kombajnów nikt! Na inny sprzet np: beczka,pług,agregat znajdują się chętni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
U nas w okolicy tylko nieliczni kupują nowe maszyny np:ciągniki a kombajnów nikt! Na inny sprzet np: beczka,pług,agregat znajdują się chętni!

To tak jak i u nas na takie drobne maszyny to się znajdą chętni na nowe ale na ciągnik, kombajn to już nie


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

w mojej okolicy to nikt nowych kombajnów ani sieczkarni samojezdnych nie kupuje bo to sie nie opłaca im. a ciągniki to tak kupujo 50/50. i inne maszyny rolnicze.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj