Skocz do zawartości
kuba2936

Jak wylęgnąć pisklaki?

Polecane posty

kuba2936    1

Witam,jestem hodowcą kur i przepiórek.Przepiórki są już starsze i chciałbym żeby mi się pisklęta wylęgły z jaj.Niewiem czy budować inkubator,cz też podsadzić jaja pod przepiórkę?Próbowałem kiedyś , ale niechciała siedzieć.Jak mam zbudować inkubator to jak i gdzie kupić przyżądy do niego lub jak podsadzić jaja pod przepiórkę,bo pod kure niechcę.Dzięki za odpowiedź!!

jarczes99    0

Jeżeli masz przepiórki japońskie to nie one nie wysiadują jaj.Inkubator możesz zrobić z szawki lub zrobić z płyty osb. Do grzania polecam kabel grzewczy od terrarium + termoregulator Rc( czy coś takiego).Pamiętaj żeby miał zakresk temperatury do 42 stopni. Musisz jeszcze dać wentylator do mieszania powietrza i tacki z wodą. Części możesz kupić na allegro lub w internetowym sklepie zoologicznym . mam nadzieję że pomogłem. Jak masz jeszcze pytania to pisz

Wiadomość z agroFakt.pl

withanight    257

Grzałka do akwarium musi pracować w wodzie, nie powietrzu. Wpisz w Google "budowa inkubatora elektroda" temat w którym wszystko omówiono. Możesz pójść na łatwiznę i zamiast regulatora użytego przez autora tematu, użyć regulatora Rt-2c.ten tańszy być nie może.

Tomasz78    324

inkubator budujesz z szafki lub od podstaw z plyty ,czałość od środka styropian 2cm w srodek ruszta na szerokość jajka aby nie spadlo ,mozesz mies w nim np trzy warstwy ,termorególator ,jak kolega wyżej radzi a do ogrzania małej powierzchni wystarczy nawet zarówka 100w ,i moja rada co dwa dni kazde jajko obróć o 180stopni

Tomasz78    324

Koledze robiłem takie inkubatory ,i wylęga w nich bażanty ,od niego wiem ze co dwie doby,ale nie spieram sie ,to informacja od niego a ja ja przekazuje dalej ,

Radzio15    6

Ja jajka w inkubatorze przekręcałem 3 razy dziennie

Edytowano przez Radzio15

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ...........
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 

• Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez sobek112
      Zastanawiam się czy hodowla kur jest opłacalna? 3 lata temu kupiłem działkę 20ha w jednym kawałku, z dwóch stron jest las, najbliższe zabudowania w odległości 1km a działka graniczy z drogą wojewódzką. Teren lekko pagórkowaty, najbliższe miasto 10km są to okolice Mławy woj war-maz. Zrobiłem już warunki zabudowy na 6 kurników po 25tys. Wchodzić w ten 'biznes" czy sprzedać? 
    • Przez logitech55
      Czy ktoś skupuje jajka przepiórcze w okolicach Kalisza, Pleszewa?