staszek100

Kombajny zbożowe zawieszane

Polecane posty

staszek100    13

Panowie poszukuję kombajnu zawieszanego najlepiej bizon Z020, lub JF MS 90,ewentualnie fhar 66 ts na OLX nic nie widzę, może ktoś coś podpowie ,stan tech . sprawny za informację dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Z ciekawości zapytam, po co Ci w tych czasach taki wynalazek?


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek100    13

podam małe gospodarstwo chyba nie warto inwestować w coś większego przy dzisiejszych cenach , jeżeli dokupić ziemi to się zmieni na coś innego ni mówię nie a przeglądając inne tematy ten sprzęt w miarę sobie radził,ja rozumie czasy są inne sprzętu nie brakuje ale puki co to na góra 3-5 lat wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

A co z usługami? Zawsze to ktoś przyjedzie, wymłóci i masz spokój, bez napraw bez nerwów, czy nie ma usługodawców w okolicy?


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś są inne czasy macie rację, wielu myśli że jak coś zrobi samodzielnie to wyjdzie najtaniej a to guzik prawda, śmiać mi się chce jak sąsiad jedzie 15 km po żwir ciągnikiem z przyczepą 3.5t, przy okazji trafi się kapeć w przyczepie albo mandacik za brak świateł podczas gdy na miejsce przywiozą za 300zł 30-kilka ton, to samo z usługami, jak masz kilka ha to daruj sobie własny sprzęt a jeśli już to kup coś większego żeby kilku sąsiadów oblecieć to parę groszy wpadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek100    13

nie oto chodzi zawsze jest tak, że komuś coś nie pasuje , albo pogoda nie taka wszystko by można było gdyby to było inaczej,a tak jadę kiedy mi pasuje niech zrobię 3 ha ,sam wiesz najlepiej jak to wygląda w naszym rolnictwie ,jeżeli to byłoby 50,100 ha to takich tematów by nie było martwił bym się o co innego , a te wynalazki nie są takie ostatnie , widzę niektóre kombajny to o Boże ,ale zachodni ,to wolę wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A ile chcesz przeznaczyć na to kasy?? Bo w granicy 10tyś kupisz ładnego claas-a. A za coś dobrego do ciągnika pewnie ponad 5 trzeba dać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Pamiętaj że te "wynalazki" lata młodości i świetności maja juz dawno za sobą a bezawaryjne to one nie były nawet jak byly nowe. Części do tego nie znajdziesz juz nigdzie tylko jakieś dorabianie przerabianie a jak walnie cos poważnego to tylko złomowanie bo nie opłaci się naprawiać Także pomyśl czy naprawdę nie masz wyjścia i musisz się w to pchać. Juz lepiej bys wybrał jakbyś vistulę kupił albo starego classa europa albo columbus to tego troche jest po aukcjach a i na złomach częsci się trafiają Nie mówię ze one sa bezawaryjne i młodsze ale to zawsze lepiej niż te do których nic nigdzie nie dostaniesz. Przemyśl to jeszcze raz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Moim zdaniem czas to pieniądz, a koszenie nawet kilka hektarów takim sprzętem zajmie wiele czasu, począwszy od przygotowania tego, naprawy po długie, żmudne i męczące a o swoje zdrowie również trzeba dbać. Więc koszt przekroczy wielokrotnie koszt usługi koszenia


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

powiem Ci tak ten bizon z020 to porażka jeden na ' wsi u nas miał kilka lat temu ciągnik tym sprzętem zajechał 1ha ciol pół dnia a jakoś mlucenia i czyszczenia pozostawiala wiele do życzenia moim zdaniem lepiej kupić małego Claasa Volvo niż to padło


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

szczerze to teraz jest problem z wykonywaniem usług, u mnie tylko zawolaj to momentalnie przyjedzie 3. fakt jeśli lubisz pierwszy rozpoczynać żniwa to jest problem ale tniesz dobrze dojrzałe to myślę że z usługami nie ma problemu aby w każdej chwili przyjechał. zawieszone mają tragiczna wydajność w arach na godzinę i są awaryjne. przemyśl dwa razy zanim się w to wpadniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek100    13

dzięki za wasze wypowiedzi może i trzeba to przemyśleć bo kupić coś muszę u mnie jest tak ,że przyjedzie wykosi, ale łaskę robi za moje pieniądze trzeba czekać ,dlatego mam dość proszenia nikt nie chce za darmo,dzisiaj siałem azotowe zasiewy zimowe jak na tą porę są ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Staszek to może coś takiego typu MF 206, MF 530L, Class Consul?


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemniak    6

Powiedz na jaki areał Potrzebujesz ten kombajnik?
Miałem Zagona i tak do 5 ha jest super.Na więcej tylko samojezdny.
Trzeba bardzo pilnować chłodzenia w ciągniku,czyścić chłodnicę.
Hektar w zależności od zboża kosiłem do 2 godz.
Jak się go dobrze ustawi to ani nie gubi zboża,a czyści ładnie.
Do 4 tysiaków na pewno kupisz coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek100    13

potrzebuje to do 12 ha jak widać z wypowiedzi to opinie są różne ,najlepiej by było jeśli by ktoś miał z tym kontakt ,ja obserwowałem to na filmikach i tak to mnie zainteresowało ,a może ten fhar 66 ts ,prosiłbym o jego opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na 23ha ornego mam bizona z 75r od nowości, potrafi się zepsuć na tym areale, ale w koszty eksploatacji z ropą i naprawami to koszt około 2-3tys, a usługi u nas 300zł za godzinę czyli 6tys spokojnie by mnie skasowali. zawsze to 3tys do przodu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Słabo liczysz z tego co widzę ale skąd możesz to wiedzieć skoro tatuś pewnie za wszystko płaci... Samo paliwo, oleje, filtry, smary to 2tys, nie zepsuje się w tym roku to za rok, policz naprawy typu silnik, opona, akumulatory raz na x lat to zobaczysz ile kosztuje utrzymanie starego rzęcha. Sam mam stary kombajn 13 lat i wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Jeżeli oszczędza w ciągu roku ok. 3 tys, to przez 5 lat ma ok. 15 tys. Bizon musiałby być wielkim złomem, żeby przez ten okres tyle w niego włożyć. Nawet jeśli, to i tak wychodzi na 0, a kombajn ma kiedy potrzebuje, a nie kiedy komuś pasuje.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia, to nie warto posiadać żadnej maszyny, a nawet samochodu, bo się może zepsuje.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek100    13

nic nie jest wieczne psuć się musi to i z kosztami trzeba się liczyć, ale jak jest swoje to trzeba o to dbać a nie jak w pole to do remontu i wtedy nerwy ruszone, ale to sami sobie to robimy bo zawolno się myśli,a może ktoś mi powie coś na temat tego fhar 66 ts chciałbym też pooznać waszą opinie na co się zdecyduję niewiele mam jeszcze trochę czasu, ale wasze komentarze napewno pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słabo liczysz z tego co widzę ale skąd możesz to wiedzieć skoro tatuś pewnie za wszystko płaci... Samo paliwo, oleje, filtry, smary to 2tys, nie zepsuje się w tym roku to za rok, policz naprawy typu silnik, opona, akumulatory raz na x lat to zobaczysz ile kosztuje utrzymanie starego rzęcha. Sam mam stary kombajn 13 lat i wiem jak to jest

 

silnik w ciągu tych lat miał jedną kapitalkę, paliwa wychodzi około 400l, smarowany codziennie, ale koszty smaru nie są duże, filtry i oleje co 2 lata, nie ma co przesadzać na 23hektarach. akumulatory wymieniane średnio co 4lata, A poważne awarie z kosztem ponad 500zł to się zdarza raz na 5 lat może, na pewno nie częściej.

 

PS. od dwóch lat jestem zmuszony sam serwisować kombajn i nim młócić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr12    5

Kolega @ utek @ ma 100% racje. Ja też mam około 13 ha. i jak kupiłem prase do balotów to też mówili poco ci to przecież to się nie opłaci, za mało ziemi, nie zwróci ci się to. I tak jest ze wszystkim. Jakby człowiek miał słuchać co ludzie mówią to, już dawno by musiał sprzedać gospodarkę i iść do roboty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemniak    6

Na 12 ha tylko samojezdny.Ja kupiłem New Hollanda 1520.Heder 3m,silnik Forda 4 cyl.Ok 80km
Hektar robi może nawet szybciej jak Bizon.Jedyny feler to niewielki zbiornik.Mam go 7lat i kosztuje mnie tylko paliwo,olej i smar.Odpukać żadnej awarii nie miałem przez ten czas.Na godz potrzebuje 8-9 litrów paliwa.Kosi się sto razy wygodniej jak Bizonem.Oczywiście kwestią jest kupić sprzęt w dobrym stanie.A to już trochę zależy od szczęścia.
Myślę że w okolicach 17tyś można kupić rozsądnego Claysona.Na temat innych kombajnów sie nie wypowiadam.
Na 12 ha Zagon Cię wykończy nerwowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

kup sobie volvo części tanie wszędzie dostępne wydajność bizona z kabinką lub bez kosa 2,7 lub 3,10 zależy jaki model polecam 830,1130 lub 1150 na hydro stacie spalanie 8-10 l sieczkarnia orginał w Szwecji koszą nimi na 10 ha nie są wytłuczone niedaleko mnie jest składnica same volva sam od niego brałem bez awarii ok 20 ha paski polskie 17stki prosty kombajn do 20 ha w sam raz silnik perkins 4 cylindry czyści lepiej niż bizon sita żaluzjowe nie trzeba wyjmować na dane zboże jak coś to mam namiary na tanie części do niego nie pchaj się w wynalazki do bizona jest problem już z częściami bo jak są to słabej jakości a co mówiąc o z 20 to jest zawieszane ciągnik się gotuje bo jest za słaby wydajność marna jak coś małego to volvo lub claas consul też podobno dobre ale części droższe niż do volvo ale mało awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Pomijając tą taniość i dostępność części do Volvo, to słyszałeś kiedyś o przecinku i kropce?

 

Problem z częściami do bizona. Chyba w tej słynnej Polsce B.

 

Ludzie, ja wiem że jest taka mentalność, że polecacie, to co akurat używacie i pewnie było tanie w zakupie. Ale to wszytko wymienione, łącznie z bizonem to zabytki.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabriel
      Witam mam prośbę do użytkowników kombajnu Bizon bs o spisanie ustawień parametrów Komputera chodzi mi dokładnie jakie wartości macie wpisane w Obwód koła, Szerokość robocza, Straty alarm itd. Pytam gdyż poprzedni właściciel namieszał w ustawieniach i teraz nie wiem co mam tam wklepać.
    • Przez Mateusz2415
      Witam poszukuje bizona bs do kupienia
    • Przez masa24
      Witam,
      posiadacie może wiedzę  ile tuleja ma wystawać ponad blok w tym silniku ??
    • Przez Daniel215
      Witam wszystkich. 
      Po kapitalnym remoncie silnika, po odpaleniu BS kopci na bialo plus może lekko niebiesko (dodam że dymu jest od groma) . Po rozgrzaniu stopniowo dym z rury wydechowej maleje, po rozgrzaniu (woda 55 olej 70) dymienie ustaje do zera. 
      Jedynie pompa wtryskowa nie była dotykana oraz wtryskiwacze (gdyż przed remontem było ok). Wtryskiwacze wsadzone na nowych miedzianych podkładkach-niektórzy zalecają montaż wtrysków bez podkładek. 
      Połączenie pompy wtryskowej nie odkręcane do remontu/nie przestawiane, a rozrząd jest na starych znakach. 
      Podejrzewam że problem leży w ustawieniu zaplonu/kata wtrysku, ale jak to sprawdzić?
      Czy jest jakiś mechanik który mógłby pomoc w tej sytuacji? 
    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj