Skocz do zawartości

Polecane posty

lukbold    436

ja tam raczej myślał o różnicy prędkości w sytuacji gdy tył buksuje, przód stoi.. niby sprzęglo WOM też startuje ze znacznym obciążeniem ale tu jednak włączane jest impulsowo przez sterownik a napęd.... tak od strzału sprężyna zaciska tarczki... tak czy siak to takie gdybanie i filozofowanie a czy słuszne to już twoja sprawa jak se będziesz tego używał

panki888    1

Podsumowując bez problemu można go rozłączać podczas jazdy.

Ale gdy chcemy załączyć lepiej się zatrzymać?

To jak się kopię w polu to też pewnie należało by wysprzęglić i dopiero przód załączyć i np reduktor?

Dobrze rozumuję? Dodam że też się uczę ciągniak

lukbold    436

a włączaj sobie jak chcesz bo widze że nie zakapowałeś o co chodzi. To są sprzegła mokre, wielotarczowe skonstruowane do włączania w "biegu". Jak se dbasz tak se masz, z tym że ja zawsze chce przedłużyć żywot takiego sprzegła a nie umyślnie go skrócić. A reduktora to inaczej niż po wysprzegleniu nie włączysz a jeśli masz go niesynchronizowany (też takie były) to nalezy przełączać na postoju... ale coś mi się zdaje żę Ci chodziło o półbieg ewentualnie przyśpieszacz no ale to się tylko domyślam. Polecam przeczytać pół forum to będziesz wszystko wiedział co do czego słóży i jak się w ogóle nazywa

Wiadomość z agroFakt.pl

panki888    1

Uczę się tego ciągnika więc chyba od tego jest to forum żeby pytać doświadczonych użytkowników? Czy się mylę?

Jak pierwszy raz widziałeś któregoś MF to wszystko wiedziałeś?

Forum czytam sukcesywnie powoli. Zadałem pytanie bo nie chciałbym na dzień dobry przez głupotę zepsuć przodu bądź blokady

mechanizmu różnicowego itd.

ptaszyna    134

W ciągniku pali mi się cały czas kontrolka od przedniego napędu nie mogę jej wyłączyć

Czyli jak się domyślam już działa? Co było problemem usterki?

Skoro się dopytujesz w jakich sytuacjach można załączać napęd.

lukbold    436

no mi nikt nic nie tłumaczył.... dostałem MF zaczepionego do beczki i miałem zlać podbudowe pod DTS w Zabrzu :P stwierdziłem że takim padłem jeździć nie będe bo wygląda jak 7 nieszczęść... na drugi dzień stwierdziłem że to padło bedzie na moim podwórku a reszte wyczytałem na forum

soltys13    37

Dawaj linki kolego do tych czesci co poskładam na 1 przyczepe hamulce hydrauliczne za 200 zł. Wezme odrazu z 4 komplety tylko kurcze nie moge nigdzie znalesc w takiej cenie.

prześle   ci zdjęcie    siłowniczek   kupujesz od opryskiwacza  120 zł   2 spręzyny  jakieś 10 zł     wąż  70 zł    końcówkę już miałem   i materiał na podstawe  też 

andrewk    74

ja już czekam na zdjęcie serwisowego ściągacza do przedniej piasty i jakoś doczekać się nie mogę :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Uziu92    1489

wrzuc jakies foty albo linki do tych klamotow to i ja sobie w HL przerobie na hydrauliczne

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

panki888    1

Dziś zakupiłem MF 3085 93r z klimą.

Muszę troszkę kosmetyku poprawić.

Ogólnie poszukuję siedzonka tego pasażera kompletnego....Oraz osłony pod kierownicą.

Może ktoś coś ma to proszę o info:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tom446
      Witam mam problem a mianowicie po wciśnięciu sprzęgła nie zapala się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni zaświeci się tylko przedni napęd i wszystkie kontrolki od dynashifta  po chwili gaśnie i zaświeci się zająć i polbieg D i strzałki od kierunku jazdy .Co może być przyczyną tego ?Wydaje mi się że jest sprzęgło zapowietrzone czy to morze być przyczyną? 
    • Przez RedPower
      Witam,
      zabrałem się za naprawę skrzyni biegów w mf 3065 ( 32x32) w celu wymiany zużytych synchronizatorów. Rozpołowiłem już traktor i zdjąłem dekiel w komorze w której znajduje się sprzęgło. Co dalej aby dobrać się dalej do skrzyni. Zielony element się cały rusza lecz nie chce wyjść.

• Przez celeron59
      witam mam problem w wyciekiem oleju co moze byc przyczyna i jak zabrac sie do ewentualnej naprawy

• Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam problem z MF 3125.
      Caly czas kopci.
      Oleju niebierze, turbina sucha, wtryski po regeneracji, odpala bardzo ladnie, ma moc, delkiatnie leci powietrze z odmy.
      Niewiem czy ma cos wspolnego ale niemam tej puszki co mierzy spalanie.
    • Przez Michał6180
      Witam mam problem z półbiegami w mf 6180 problem polega na tym gdy jadę i przerzucam półbieg z A na B nic nie czuje jak by traktor przyspieszał i znów przerzucam z B na C i w tedy odczuwam jak by wchodził pół bieg A B C D wszystkie po kolei i gdy wrzucam pół bieg D też nic nie czuję. za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje