Marcin6

Dmuchawa ssąco tłocząca a żmijka. Pilne

Polecane posty

Marcin6    0

Witam, muszę podjąć szybką decyzję, żmijka czy dmuchawa? mam zbiorniki lejowe o wysokości 15 metrów a żależy mi na jak najszybszym ich załadunku w żniwa. Proszę o przykłady konkretnych maszyn wraz z wydajnością. Obiło mi się o uszy, że dmuchawy kongskilde są ponoć bardzo wydajne. Proszę o rady i pomoc w wyborze. Pozdrawiam:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Tylko miedzy dmuchawą ssaco-tłoczacą  a żmijka jest duża róznica cenowa i dużo wieksze zapotrzebowanie na moc


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Ja mam dmuchawe ssaco-tłoczaca Augustów napędzana od WOM wydajność w granicach 15 ton na 40 minut i powiem ze wysokość dmuchana nie robi zbyt dużej różnicy co do wydajności jedynie długość ssania ma już wpływ na wydajność umnie przeważnie rurę ssacom mam 4m to ma taką wydajność jak napisałem ale jak dołożę drugie 4m to spadnie wydajność na 10 t na 40 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dozamechu żmijka z dopychającą żmijką poda 20 ton i kosztuję z 8 tyś, silniki 7,5 kw łącznie, dmuchawa  tej samej firmy  16 kw łącznie poda do 10 ton i kosztuję z 12 tyś.

Ja zszedłam z dmuchawy na zmijkę i wolę żmijkę. Problem jest taki że żmijka nie jest tak mobilna jak dmuchawa, ale dmuchawa bardzo głośna i mało wydajna.

Wbrew pozorom dmuchawa nie pobiera prądu tak jak by się wydawało, z 30 % więcej nią  żmijką wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin6    0

Dzięki za odpowiedzi:) chyba zdecyduje się na żmijkę bo ładuje ze zbiorników taśmociągiem więc ograniczona mobilność żmijki nie ma znaczenia:) dzieki


za to jeżeli żmijka ma lepszą wydajność to jestem za:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy dmuchawa ssąco tłocząca nada się do transportu materiału takiego jak kora drzewna? Wysokość do pokonania to ok 3 m od poziomu gruntu. Wilgotność kory na poziomie 55-65 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13

Mam pytanie susze gryke ekologiczna u siebie w warsztacie 20ton, miejscsmi ma ona 19% wilgotności jak można ja szybciej doprowadzić do 17-16% wilgotności, ma ktoś jakieś pomysły na amatorskie wysuszenie takiej ilości?

Edytowano przez MichLin89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj