claasmercator

Dominator 108 maxi VS Lexion 420/430

Polecane posty

Witam Już od dłuższego czasu poszukuje ładnego Dominatora 108SL MAXI i za coś dobrego trzeba zapłacić 160 tys a za VX 200 tys. Przeglądając ogłoszenia znalazłem lexiona 420/430 i one są w podobnych cenach ok 200tys za 2000r. 

 

Czy wydajność tych kombajnów jest podobna, Jakie są koszta serwisowe lexiona w porównaniu do dominatora i dlaczego są one takie tanie w porównaniu do dominatora? Z tego co znalazłem to oba kombajny mają ten sam silnik OM366 LA, i Jaka jest różnica w obsłudze (lexion ma silnik za zbiornikiem więc podejrzewam że jest dużo ciszej)

 

Warto zainteresować się lexionem ? Kombajn będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Lexion 420/430 będzie bardziej wydajny jak dominator 108
tyle że lexoin jest już trochę naszpikowany elektroniką może pomyśl też nad mega 208 kombajn wydajniejszy od 108 a prosty jest jak 108 ta sama elektronika a masz APS
a jeśli chodzi o komfort to napewno najlepszy będziesz miał w lexionie wiem co mówię bo miałem dominatora 118 później mogę 208 a teraz lexiona 460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10
Dnia 21.03.2016 o 23:55, claasmercator napisał:

Witam Już od dłuższego czasu poszukuje ładnego Dominatora 108SL MAXI i za coś dobrego trzeba zapłacić 160 tys a za VX 200 tys. Przeglądając ogłoszenia znalazłem lexiona 420/430 i one są w podobnych cenach ok 200tys za 2000r. 

 

Czy wydajność tych kombajnów jest podobna, Jakie są koszta serwisowe lexiona w porównaniu do dominatora i dlaczego są one takie tanie w porównaniu do dominatora? Z tego co znalazłem to oba kombajny mają ten sam silnik OM366 LA, i Jaka jest różnica w obsłudze (lexion ma silnik za zbiornikiem więc podejrzewam że jest dużo ciszej)

 

Warto zainteresować się lexionem ? Kombajn będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na usługi.

Kupiłeś któryś z tych kombajnów ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj