Skocz do zawartości
andrzej1215

cisnienie i pompa oleju silnikowego 3040

Polecane posty

andrzej1215    0

Witam, mam pytanie odnosnie cisnienia oleju silnikowego w ciagniku john deere 3040. Czy w jd tzw ogorkach lub zabach jest jakas sruba do regulacji cisnienia, bo jak na razie na nic takiego nie natrafilem. Druga sprawa to jaka moze byc przyczyna zaniku cisnienia (jak w domowych warunkach postawic diagnoze) dodam ze po wkreceniu manometra, po dodaniu gazu na max, cisnienie dochodzi zaledwie do 1 bara, zarowno na zimnym jak i na cieplym silniku.

bomber84    6

Kolego nie znam się na tym konkretnie ciągniku ale ja bym zaczął od znalezienia zaworu przelewowego pompy oleju (może się zawieszać). Kiedyś miałem taki przypadek w innym ciągniku. Za jednym zamachem sprawdź wszystkie połączenia pomiędzy pompą a blokiem. Nawet tak bagatelna sprawa jak pęknięta rurka będzie powodować  takie objawy.

andrzej1215    0

bomber84 dzieki, dzis popatrze
Gdzie szukac zaworu bezpieczenstwa (przelewowego) w jd 3040, pomoze ktos?

Edytowano przez andrzej1215

Wiadomość z agroFakt.pl

zenas    6

JD nie ma aż tak skomplikowanej hydrauliki, choć mnie się tak wydawało po zakupie 15 lat temu JD 3030LS, raz czy dwa nie chciał mi opaść podnośnik z narzędziem, ale po odpowietrzeniu, wszystko działa do dzisiaj i już nic nie kombinuje z przełącznikiem rodzaju pracy hydruliki, i od 15 co naj mniej nie wymieniałem oleju w skrzyni, anie wiem czy poprzednik wymieniał. Powiem tak ciągnik do katowania. Kocham go i C-4011.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Konrad2277
      Witam
      Czy ktoś może mi pomóc z wyborem silnika??
      postanowilem zakupić NH 1530 tylko nie wiem z jakim silnikiem
      Czy deutz będzie się mocno grzał??
      Jakie spalanie??
      Prosze o niezamykanie tematu bo mało kto na stare tematy wchodzi a dobór jest dla mnie bardzo ważny
      Prosze o szybkie odpowiedzi
      Z góry dzięki
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez mathewc385
      Panowie mam problem z moim Fahrem otoz gdy wykosze okolo 0,7 ha silnik lapie temperature i musze sie zatrzymac . Wymienilem filtry,wyczyscilem chlodniczke oleju i dalej sie grzeje . Prosze o porady .
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY