andrzej1215

cisnienie i pompa oleju silnikowego 3040

Polecane posty

andrzej1215    0

Witam, mam pytanie odnosnie cisnienia oleju silnikowego w ciagniku john deere 3040. Czy w jd tzw ogorkach lub zabach jest jakas sruba do regulacji cisnienia, bo jak na razie na nic takiego nie natrafilem. Druga sprawa to jaka moze byc przyczyna zaniku cisnienia (jak w domowych warunkach postawic diagnoze) dodam ze po wkreceniu manometra, po dodaniu gazu na max, cisnienie dochodzi zaledwie do 1 bara, zarowno na zimnym jak i na cieplym silniku.

bomber84    6

Kolego nie znam się na tym konkretnie ciągniku ale ja bym zaczął od znalezienia zaworu przelewowego pompy oleju (może się zawieszać). Kiedyś miałem taki przypadek w innym ciągniku. Za jednym zamachem sprawdź wszystkie połączenia pomiędzy pompą a blokiem. Nawet tak bagatelna sprawa jak pęknięta rurka będzie powodować  takie objawy.

andrzej1215    0

bomber84 dzieki, dzis popatrze
Gdzie szukac zaworu bezpieczenstwa (przelewowego) w jd 3040, pomoze ktos?

Edytowano przez andrzej1215

Wiadomość z agroFakt.pl

zenas    8

JD nie ma aż tak skomplikowanej hydrauliki, choć mnie się tak wydawało po zakupie 15 lat temu JD 3030LS, raz czy dwa nie chciał mi opaść podnośnik z narzędziem, ale po odpowietrzeniu, wszystko działa do dzisiaj i już nic nie kombinuje z przełącznikiem rodzaju pracy hydruliki, i od 15 co naj mniej nie wymieniałem oleju w skrzyni, anie wiem czy poprzednik wymieniał. Powiem tak ciągnik do katowania. Kocham go i C-4011.

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mily235
      Tak jak we wcześniejszym temacie było o tym dymku na niebiesko że delikatnie podkapca, pompa wróciła ze sprawdzenia i wszytko jest ok ale temat jest taki że mogą być zapieczone pierścionki olejowe i tak by mogło być, zużycie oleju nie jest duże i silnik ładnie chodzi, czytałem o nafcie że mogła by pomóc je odblokować bo nie chce mi się jeszcze raz rozbierać tego wszystkiego. Co sądzicie o tym sposobie, może pomóc?? 
    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów, pojawił się problem z podnosnikiiem w t25, żeby podnieść coś cieższego trzeba mocno gazowac i trzymać dźwignię rozdzielacza w górze. W czym może tkwić problem? O czego zacząć szukać czy wina leży po stronie pompy czy rozdzielacza.
    • Przez groszek
      Witam naprawiam silnik od jd 6430 silnik 4045hl283 potrzebuje informacji jakim momentem dokręcić śruby korbowodowe oraz jak dokręcać głowice momenty w poszczególnych stopniach dokręcania oraz kąt na końcu dokręcania i ewentualnie moment dokrecenia pokrywy zaworów 
    • Przez matr182
      Witam was Panowie  pytanie mam związane z t25  ostatnio tak się zastanawiałem i chciał bym się dowiedzieć i poczytać waszych opini w związku z odpalaniem t25 
      a mianowicie zastanawiałem się czy do t 25 dało by radę zamontować silnik rozruchowy jak był w starych mtz i pochodnych czy dało by radę i gdzie taki silnik można znaleźć 
      piszcie co o tym myślicie 
    • Przez agroKadzice
      Witam. Mam pytanie do kolegów odnośnie pompy opryskiwacza termit pilmet 60 litrów na minutę. Chcę zmodernizować troszkę mój opryskiwacz tzn powiększyć lance na 15 metrów i teraz nasuwa się pytanie czy pompa zdoła tej szerokości? Czy wystarczy jej wydajności?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.