Stacho1244

Jak ustawic starego poznaniaka na siew łubinu

Polecane posty

Stacho1244    1

Witam jak w tytule , potrzebuje osob ktore sialy starym poznaniakiem łubin, prosze o konkrety , pozdrawiam dolaczam zdj siewnika , zdj z internetu

 

 

 

post-181499-0-02118400-1458580331_thumb.jpg

Edytowano przez Stacho1244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ale pomogłes kolego jestem zaskoczony Twoja wiedza ,

Tez dołączm sie do tematu Poznaniak 2 na docisku chodzi mi konkretnie o kg/ha i ustawienie skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Ja mam poznaniaka z 86 i z grochem polnym przy 270kg/ha nima problemu z ustawieniem

 

skoro już się wyrwałeś to podaj ustawienia na groch


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

Ja c-3 siałem w tym roku i zmniejszenie na tym kole z prwej strony na dźwwigni środkowej 2 ząbek od góry

 

ile kilo ci wychodzilo na 1/h ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a czy łaskawe Panisko nie umie zrobić próby kręconej i wymienic wkładek na te do grubonasiennych , wydaje mi sie że temat bez sensu i było pisane o tym kilka razy wystarczy poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

a czy łaskawe Panisko nie umie zrobić próby kręconej i wymienic wkładek na te do grubonasiennych , wydaje mi sie że temat bez sensu i było pisane o tym kilka razy wystarczy poszukać

 

jesli masz pisac takie posty to se daruj.... nie zasmiecaj darmo forum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ogarnijcie się wszyscy ;[  jesli jest juz temat to piszcie co i jak ,po co mam kreconą robic ,jak majac taki sam model mogę liczyć na pomoc ,,po za tym jak jest temat podobny podaj Zuch link a ten do zmkniecia ,a dobrze wiesz jak wyszukiwarka działa ,ot tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Jak by nie było i co by nie było próbę trzeba robić za każdym razem . 19 obrotów koła i waży my i ot cała filozofia . Po co się unosić masz 38 wiosenk a zadajesz pytania jak byś był w gimnazjum . Wczoraj pojechałem siać groch do kolegi chciał 300 kg na ha to mu tyle wysłem a nie bo kto mi powie na AF jak ustawić poznaniak żeby tyle i tyle wysłał . Dziękuję nie trzeba żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zuch troche nie trybisz jak bys był jeszcze w Gimnazjum ,to ci napisze prosciej próba to jedno a przekładnia to drugie ,mam nadzieje ze wiesz ile jest przełozeń ,tak?a mnie chodzi o to aby ktos podal na jakim przełozeniu sieje  i na jakim ustawieniu skrzyni po to abym nie latał z zakresu A1 na zmniejszonych do c6 na zwiększonych ,rozumiesz ?Ktoś poda ustawienie  np 300kg i na jego przykładzie wykrece tyle ile ja bede chcial ,zaoszczedzę czas na kombinowaniu ,choc tu tez go marnuje dzięki zyczliwości takich jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Dla twojej wiadomości jak na a 1 wyjdzie ci dla przykładu 100 kg to na a 2 wyjdzie ci 120 kg sprawdzone i tak dalej . Ja bym sięna twoim miejscu tak nie uunosił bo chyba nie o to tu chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

heeh tyle to i ja wiem ile różnicy na poszczególnych biegach ,a te przykłady to sobie wiesz gdzie mozesz wsadzić ,dzięki za zyczliwosć ,zapamiętam i kiedyś może sie odwdzięczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Ja siałem łubin na a4 na normalnym wysiewie i kazdy lejek i każda klapka z tyłu otwarta na 3 zabek. Ja ustawiam łubin podobnie do pszenicy tylko ze siwnik siwnikowi nie równy , a i na kołach do zbóz nawet bobik jeje na tych kułkach do zbóz tylko ze popuszczam ten "docisk" pod kółkami i jest git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez wojtas007
      Witam mam pytanie co może być przyczyną nierównej odległości posianego ziarna kukurydzy...dodam że wysiewa dobrze ilość ziaren tyle ile ustawie tylko odległości nierówne. Siewnik Gaspardo st300
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj