poziomka

Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie

Polecane posty

poziomka    20

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym Wam dziś zaprezentować ofertę swojej szkoły.

 

logo_szkoly_ns.jpg     logo_Min.Rolnictwa-150x150.jpg

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie to szkoła podlegająca Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współpraca z tym organem pozwala nam na nieustanny rozwój w celu usprawnienia nauki, ułatwienia przyswajania wiedzy i zapewnienia przyjemnych warunków pracy.

 

30028811342525576918_thumb.jpg

 
Szkoła położona jest 4 kilometry od Ostrowi Mazowieckiej w malowniczej wsi. Pozwala to na stworzenie przyjaznej uczniowi atmosfery, dzięki czemu nauka jest przyjemniejsza.
 

00.jpg



02.jpg


 
Nasza szkoła wyróżnia się bogato wyposażoną bazą dydaktyczną. Każda klasopracownia wyposażona jest w komputer i projektor, telewizor bądź tablicę interaktywną. Znajdują się tu dwie pracownie komputerowe - jedna informatyczno-techniczna (zajęcia z Informatyki i Podstaw Konstrukcji Maszyn), druga ekonomiczna (przedmioty ekonomiczne). Mamy do dyspozycji dwie nowocześnie wyposażone pracownie żywienia, w tym jedna z pomieszczeniem służącym do nauki obsługi konsumenta. Nauka praktyczna klas o profilu mechanicznym odbywa się na nowoczesnych warsztatach szkolnych.

Podzielone są one na działy:
-obróbka materiałów ręczna
-obróbka materiałów mechaniczna
-pojazdy rolnicze
-pojazdy samochodowe
-maszyny rolnicze.

dsc_1205.jpg

 

 

Posiadamy jedyny w powiecie, pełnowymiarowy plac do nauki jazdy na kategorie A, B, B+E, T. Uczniowie mogą uzyskać bezpłatnie prawo jazdy kat. B, T oraz uprawnienia na kombajn. Nauka jazdy na kat. T prowadzona jest na nowym, zakupionym w tym celu ciągniku New Holland.

 

 

dsc_1348.jpg

 

 

Nauka pracy w pojazdami i maszynami rolniczymi prowadzona jest między innymi na zakupionym w tym roku nowym ciągniku Zetor.

 

 

dsc_8416.jpg

 

 

W ramach zajęć z Podstaw Konstrukcji Maszyn, uczniowie wykonują projekty elementów maszyn w programie Solid Edge, które mogą być wydrukowane w naszej drukarce 3D Zortrax.

 

 

kostka_do_gry.jpg

 

 

 

dsc_8510.jpg

 

 

W całej szkole jest dostępna dla uczniów sieć Wi-Fi. Mało tego - bardzo często jest wykorzystywana przez uczniów na lekcjach. Przykładowo, uczniowie rozwiązują quiz ze słownictwa z języka niemieckiego który wyświetlony jest na tablicy, a do oznaczania odpowiedzi używają swoich smartfonów połączonych z serwerem.

Od września, po generalnym remoncie zacznie działać internat. Co ważne, jest darmowy dla uczniów naszej szkoły, a koszty z nim związane obejmują jedynie wyżywienie.

Możemy pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych. Jak wiecie, jest to najważniejszy element podsumowujący naukę w technikum lub zasadniczej szkole zawodowej.

 

Nasza szkoła kształci specjalistów w zawodach:

 

-Technik Urządzeń i Systemów Energrtyki Odnawialnej - przygotowanie do organizowania i wykonywania prac związanych z montażem, kontrolowaniem oraz konserwacją i naprawą instalacji i urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej;

-Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług gastronomicznych, hotelarskich, agroturystycznych itp.;

-Technik Mechanizacji Rolnicwa i Agrotroniki - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego, warsztatu, itp.;

-Technik Architektury Krajobrazu z Grafiką Komputerową - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej dotyczącej zagospodarowania terenów zielonych, ogrodów itp.;

-Technik Agrobiznesu z Pożarnictwem - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia produkcji roślinnej, zwierzęcej, przetwórstwa żywności oraz działalności gospodarczej w sektorze rolno-spożywczym;

-Zasadnicza Szkoła Zawodowa o profilu Kucharz;

-Zasadnicza Szkoła Zawodowa o profilu Mechanik Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych.

 

Ponadto, szkoła prowadzi kursy zaoczne dla dorosłych, nadające kwalifikacje rolnicze.

 

Co roku uczestniczymy w praktykach zagranicznych organizowanych w ramach projektów Leonardo da Vinci i Erasmus+. W ramach tych praktyk, uczniowie wyjeżdżają na dwa tygodnie do krajów takich jak Niemcy, Portugalia, Grecja celem poznania innych kultur, poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń.

 

Po więcej informacji zapraszam na stronę http://www.lubiejewo.pl

Aktywnie prowadzony jest szkolny profil na Facebooku: https://www.facebook.com/zslubiejewo/

 

LUBIEJEWO - NASZA SZKOŁA ZMIENIA SIĘ DLA WAS!

 

Proszę o wypowiadanie się w temacie absolwentów i obecnych uczniów celem przedstawienia swojej opinii o szkole.

Pozdrawiam.

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

Szkola godna polecenia. ukonczylem ja 5 lat temu i mile ja wspominammysle, ze jest to najlepsza szkola rolnicza w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RageMan    9

Gorąco polecam! Przyjazna atmosfera, wspaniałe grono pedagogiczne z profesjonalnym podejściem do każdego ucznia, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych - edykacyjnych jak i relaksacyjnych. Idealny wybór dla każdego, kto interesuje się rolnictwem, mechaniką, ekonomią bądź gastronomią.
Praca na warsztatach szkolnych jest przyjemna i owocuje w przyszłości niezwykle cenną wiedzą. Znajdujące się tam nowoczesne maszyny, pojazdy i narzędzia pozwalają na łatwe przyswajanie wiedzy opartej na praktyce.
Od września rusza nowy internat, jego wyposażenie jest na miarę hotelu, muszę przyznać że wygląda cudownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyUrsus    6

Witam  :)

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem szkoły średniej, to tylko Lubiejewo !!!

Miła atmosfera, przyjazne grono pedagogiczne, ciekawe zajęcia praktyczne zarówno na warsztacie jak i na kuchni, na prawdę można dowiedzieć się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy.

Gorąco polecam. Trochę żałuję że moja przygoda z tą szkołą dobiega końca, w pierwszej klasie wydawało się '' o matko 4 lata jak długo '' a te cztery lata minęły w mgnieniu oka i to w wyborowym towarzystwie  :P

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj