lisu84

case 5250 nie jezdzi po remoncie

Polecane posty

lisu84    0

Witam! Kupilem case 5250 w "idealnym stanie". Niestety po 4 ha orki zaczal sie grzac i dymić z odmy. Brak cisnienia na cylindrach. Poszedl do remontu. Wymienili nowe tloki, pierscienie, panewki a do szlifu poszedl blok, glowica i wal, zrobione tez zawory i wtryskiwacze. Po zlozeniu odpala na dotyk i pracuje idealnie ale nie jezdzi i nie dziala podnosnik. Wszystko jest zlozone tak jak bylo a wczesniej skrzynia pracowala prawidlowo. Gdzie szukac przyczyny? Mozliwe ze skrzynia sie zapowietrzyla? Jesli tak to jak ja odpowietrzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu84    0

Dlatego stan idealny napisalem w cydzyslowie. Wszystkie sa idealne dopoki w pole nie pojda. Gdybym wiedzial, kupilbym takiego do remontu ale 15 tys. Taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10

pewno niemiec płakał jak sprzedawał a puźnuej gonił do granicy ... ja na twoim miejscu odstąpił bym w jakim był stanie te case
od umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu84    0

Trzy odpowiedzi i żadna nie na temat.

Problem rozwiązałem chociaż sam nie wiem do końca co się przyczyniło. Poprawiłem masę bo ciężko kręcił, wyczyściłem styki w trzech okrągłych wtykach wchodzących do kabiny i dolałem 3 l oleju do skrzyni. Uważam, że każdy z czynników mógł się przyczynić do poprawy chociaż chyba dolewka oleju najprędzej.

W ramach docierania silnika przejechałem się 10 km na stację benzynową i w drodze zaświeciła się kontrolka filtra oleju hydraulicznego - podejrzewam czujnik.

 

Wracając do stanu ciągnika. Zjeździłem całą Polskę za Case'em i wiem, że nic lepszego nie kupię w tym roczniku. Niemiec, Francuz czy inny Holender trzymający ciągnik pod kocem w stodole i płaczący przy sprzedaży nie pozbywa się dobrego ciągnika. Zresztą u nich inne powierzchnie i maszyny eksploatowane są maksymalnie. Zużywa się więc do handlarza i kupują nowy. Jedyny błąd jaki popełniłem to to, że kupiłem ciągnik niby sprawny a mogłem kupić ciągnik "do remontu" chociaż patrząc na kombinacje u handlarzy jak składają ciągnik z 3 sztuk mam obawy czy skrzynia byłaby dobra itp. Podejrzewam, że byłby to szrot złożony z odpadów. Remont silnika wyniósł mnie trochę ponad 5 tyś. Dużo? Myslę, że nie tym bardziej, że tak kompleksowo wykonany przez człowieka, który nie jednego cumminsa widział od środka. Same części i szlify to 4 tyś a robocizna grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jeżeli kontrolka od filtra to filtr raczej do wymiany. zajrzyj tez do siatkowego w skrzyni taka zaślepka pod popma hydrauliki na dwie 12 albo 10 kluczyk dekielek z czujnikiem ale tu już musisz spuścić olej ze skrzyni mysle że opiłków kupa i innego syfu będzie. a kontrolka z pomarańczowym trybikiem od skrzyni się nie swieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu84    0

Trybik sie nie swieci filtr hydrauliki nowy jest. Przy wcisnietym sprzegle trybik mrygnie 5 razy i gasnie. Chyba mnie czeka spuszczanie oleju ze skrzyni ale to jak juz dosieje zaleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu84    0

Chciałbym odgrzać temat gdyż dzisiaj wymieniłem olej na Akcela Hy-tran ultraction oraz filtr hydrauliki a kontrolka filtra nadal świeci. Przed wymianą oleju dzisiaj talerzowałem i przy nawrotach potrafił rozłączyć mi napęd świecąc przy tym pomarańczowym trybikiem.Wyciągać te filtr siatkowy? Trochę mnie przeraża to, że znowu będę godzinę wlewał olej do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu84    0

W takim razie zaraz jadę do gospodarstwa i biorę się za ten filterek.

Napiszcie mi proszę Koledzy jeszcze ile l oleju silnikowego wchodzi do tego case'a? Chciałbym go wymienić dzisiaj.

 

Edytowano:

Wyciągnąłem filtr siatkowy i w środku było pełno opiłków, jakieś farfocle przypominające skrawki folii i podkładka pod śrubę. Podejrzewam, że podkładka dostała się do środka przy rozpoławianiu ciągnika ale skąd ta folia? teraz to już nieważne. Filtr wymyty, olej przelany przez sitko i zalany ponownie. Kontrolka się nie świeci jednak pewność będę miał dopiero jak pójdzie w pole gdyż kontrolka zapalała się jak się ciągnik nagrzewał. Muszę poczekać do orki chyba, że wcześniej ktoś zadzwoni i zamówi jakieś prace polowe.

 

A już doczytałem, że wchodzi 15 l do silnika. Rano przyjdzie filtr więc wymiana oleju jutro. Jeszcze tylko chciałbym uporać się z klimą i będę miał ciągniczek w pełni sprawny.

Edytowano przez lisu84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu84    0

No i niestety po ok 30 min orki kontrolka od filtra znowu się zaświeciła. Na nawrotach przy ostro skręconych kołach rozłącza napęd na każdym półbiegu. Pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj