Skocz do zawartości
ktosik25

jęczmień jary-nawożenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktosik25    0

witajcie!

Mam takie pytanie, nieoczekiwanie przejąłem stery nad gospodarstem i mam mały problem, mianowicie chodzi mi o nawożenie pod jęczmień jary.

Nawóz zakupiony jesienią. stanowisko pod jęczmień zaorane we wrześniu, posiana została wówczas gorczyca w kontekście dopłat prś. obecnie niewiele jest jej. w 2015 na dzialce była kukurydza na kiszonkę przed którą był położony obornik

myślę tak: teraz dać około 350kg wap-mag na ha, później agregat talerzowy na glębokość ok 15cm resztki gorczycy zmiele:) oraz zgodnie z instrukcją wprowadzi wapmag w ziemię.

następnie 200kg polifoski 6, 150kg mocznika, znów agregat tylko płycej i siew.

ktoś coś w temacie? jaki odstęp czasu pomiedzy wapmagiem a polifoską i mocznikiem?

jeśli chodzi o zmianę nawozu niewchodzi w grę - są już zakupione.

dawka polifoski i mocznika stosowana od zawsze przez poprzedniego gospodarza :)- czekam na sugestie klasa ziemi IIIb, IVa

massei8    23

ja bym dał polifoske i mocznik też pod talerzówkę i od razu siać po co przesuszać ziemię

ekozar    3

wap-mag do niczego się nie nadaje poci go stosujesz lepiej kredre i kizeryt

Wiadomość z agroFakt.pl

ktosik25    0

wap-mag do niczego się nie nadaje poci go stosujesz lepiej kredre i kizeryt

już pisałem:) "jeśli chodzi o zmianę nawozu niewchodzi w grę - są już zakupione"

działka ma 3,5 ha i zakupiono na jesieni paletę wapmagu....

ja bym dał polifoske i mocznik też pod talerzówkę i od razu siać po co przesuszać ziemię

za jednym razem uważam, że za słabo się zrobi tym bardziej ze nie sieję z agregatem uprawowosiewnym, tym bardziej, że gdzieniegdzie są korzenie kukurydzy no i gorczyca....a ziemia jest cięższa a nie piaskowa...sąsiad wczoraj jeszcze ulgnął na polu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się