BaraneKKK

Stawianie nowej obory wolnostanowiskowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obory
BaraneKKK    1

Witam mam pytanie odnośnie obory wolnostanowiskowej obora ma mieć 30 na 12 metrów. I teraz moje pytanie z czego najlepiej robić czy z całą z pustaków czy stelaż metalowy a w środku pustaki czy może jakeś panele ( nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ). A dach z drewna czy metalowy bo blachę na dach już mam. Doradzicie coś? Ma być jak najtaniej. 

rusto    1

A konstrukcja stalowo-blaszana? Do trzymania maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie?

happy

Wiadomość z agroFakt.pl

BaraneKKK    1

Ja mam taką halę. Nie była droga oraz w przeciwieństwie do murowanej moze zostać postawiona w miarę szybko. Jest również tańsza. Wymurowanie murowanego budynku trochę zajmuje i z tego co się orientuje to wymaga większej ilości zezwoleń .Sam nie miałem czasu aby się w to bawić. Hale postawiła mi kilka miesięcy ta firma:

http://www.ocmer.com.pl/hale/hale-magazynowe

Możesz do nich napisać i powinni Ci zrobić wstępną wycenę projektu hali. 

A mozna wiedzieć ile Cię wyszła? i z jakich materiałów masz ściany?

Bikon87    1

Zastanawiam się, czy nie bardziej opłacałoby się zwrócić do profesjonalnej firmy budowlanej, bo ja jednak jak mam coś na kredyt budować to liczę, że nie posypie się po paru latach. A mam obecnie w planach dosyć sporą halę, tego typu: http://www.ptbnickel.pl/realizacje/obiekty-przemyslowe/reflex/ Ma to związek z poszerzeniem działalności. Nie jestem pewnien, czy hala namiotowa lub z płyty warstwowej by mi wystarczyła, bo to już przerabiałem...

SteelProfil    0

Lekka konstrukcja zawsze będzie najlepsza.

Czyli konstrukcja stalowa - a na to płyty warstwowe (jeżeli ma być ciepło) lub też blachy trapezowe jeżeli wystarczy obiekt zimny.

Dlaczego ?
- łatwo to przerobić

- powiększyć

- wstawić okno/drzwi/przesunąć ścianę

- zawsze można to też w przyszłości przestawić/sprzedać.

A jeżeli chcesz 12 m szerokości to jest na to gotowy system hal - od 6 do 15m rozpiętości i moduły co 4,5 m : http://www.steelprofil.eu/oferta/hale-stalowe-uslugi/system-hal-modulowych

Pytanie ile to miałoby mieć w ścianie wysokości dla Twoich potrzeb ?

Standardowo jest 4,0 lub 4,5m wysokości w ścianie.

Projekty konstrukcji są już gotowe więc odpadają koszty projektanta konstrukcji/konstruktora.

Od razu są wszystkie rygle i płatwie (są częścią konstrukcji) - wystarczy więc tylko wybrać czy ma być ciepłe czy zimne.

Na start można obłożyć blachą - a w przyszłości jak potrzeba będzie żeby było ciepło to dajesz w środek między płatwie poliuretan Thermano i zamykasz od środka drugą blachą trapezową.

SP

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ! Tanie Blachy i Płyty Warstwowe SteelProfil Dzierżenin

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez db09
      Witam,
      Z góry przepraszam jeżeli wybrałem złą kategorię. Mam pytanie odnośnie ewentualnej kary w przypadku, gdy chciałbym sprzedaż ziemię rolną, na którą otrzymałem dopłaty ONW. Przyszły właściciel chciałbym przetworzyć ziemię na działki budowlane. Jak to wygląda ze strony prawnej? Dziękuję za odpowiedź!
    • Przez db09
      Dzień dobry,
      Pisałem już w tej sprawie, ale nie otrzymałem klarownego wyjaśnienia. Sprawa wygląda tak: dwa lata temu przejąłem po rodzicach gospodarstwo o powierzchni około 10ha. Od kilku ładnych lat na tą ziemię rodzice dostawali dopłaty ONW. Teraz pojawił się temat sprzedaży działki o powierzchni ok. 1ha. Pytanie, czy będę zobowiązany w jakiś sposób rozliczyć się z ONW (teoretycznie ja dostaje ONW przez 2 lata) ? Ewentualnie, czy mogą pojawić się jakieś komplikacje z powodu sprzedaży ziemi? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez master21
      Planuję kupno silosa zbożowego i zastanawiam się nad używanym cena jest kusząca w porównaniu do bowego i czy ktoś z was kupował taki silos? Będzie on szczelny po ponownym złożeniu? Silos narazie jest cały złożony trzeba go rozebrać przywieźć i złożyć
    • Przez RycerzNocy
      co myślicie o hali namiotowej jako garaż na maszyny lub słomę
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.