Zaloguj się, aby obserwować  
ursus912

Radio w ciężkim Ursusie

Polecane posty

Kamyk514    2
zastanawiam sie na tym samym tematem ale do zetora 5320

ale z kąnd wziąnc głośniki

A w tych nowszych Zetorach to już nie było radia przy kupnie u znajomego w Zetorze 6340 to odrazu było z głośnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Witam, mam pytanie. Czy warto jest założyć jakieś radio do usrusa 912.

Exactly! <_<

 

Leżą u mnie bezużytecznie jakieś dwa stare odtwarzacze firmy krzak i zastanawiałem sie co by jednego zainstalować do poczciwego gruzawika, jednak moje wątpliwości budzi poziom hałasu w nim panujący. Posiadam wersje z cienkim dachem bez obić w środku która do cichych nie należy, sytuacje pogarsza nowy "sportowy" tłumik - krótszy i głośniejszy (stary sie urwał). Myśle że słuchanie radia w nim było by tak na pograniczu słychać/nie słychać <_<

 

Jeśli chodzi o instalacje to nie powinno być z tym problemu (jakiś plusik 12V sie zawsze znajdzie), głosniki które można kupić w sklepie czy na alledrogo lub wygrzebać w kufrze u babci, też powinny sie dać bez problemu gdzieś uczepić (troche inwencji twórczej). Montarz nie jest tu problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ja zamontowałem niedawno radyjko z głośnikami w zetorze 7211 gra jak głupie kupiłem blaupunkta to nawet chodzi pięknie bez anteny moonaż prościzna kieszonka była tylko ją powiększyłem a głośniki na 2 wkrętaki do metalu do słópków kabiny(moje głośniki są gołe bez obudów czy siatek) i git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Gdybym ja mial taki problem to by bylo zaje.... Bo u mnie w 1224 jest instalacja na 24V i musze kombinowac z podlaczeniem sie do jednego ako. A umieszczenie glosnikow i radia to juz najmniejszy problem.

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

mam założone radio vw w ursusie 902 i żeby było można zrozumieć słowa a nie tylko jakiś harmider na pełnych obrotach to radio musi być ustawione na trzyczwarte. Lepiej to wszystko działa przy niskich obrotach ale dużo zależy od głośników niestety ja mam dwa od starego telewizora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

kolego Hemius91 o ile pamiętam to w 1224 to tylko rozruch jest na 24V a cała reszta elektryki jest na 12V <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
kolego Hemius91 o ile pamiętam to w 1224 to tylko rozruch jest na 24V a cała reszta elektryki jest na 12V <_<

No tak masz racje, ale nie w moim :angry: W moim spalil sie ten przelacznik i niechcielismy zakladac nowego bo palila sie cala instalacja i prawie sie podpalilo siedzenie bo pod nim jest ten przelacznik.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
No tak masz racje, ale nie w moim :angry: W moim spalil sie ten przelacznik i niechcielismy zakladac nowego bo palila sie cala instalacja i prawie sie podpalilo siedzenie bo pod nim jest ten przelacznik.

Pozdro

 

za nie duże pieniądze można kupić przejście z 24 na 12 zobacz na allegro a jeśli w ursusie poziom hałasu jest za duży to zawsze można wygłuszyć kabinę trochę pracy i kasy ale efekt bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tylko w nim jest inna kabina, podobno lepiej wyciszona, podobno bo nie jeździłem w takiej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

ja mam stare radyjko zamontowane w ursusie 385 z roku 1976 i dwa głośniki i na prawdę słychać muzykę w nim. Dach sobie wygłuszyłem bo włożyłem watę, i od spodu dachu jest dykta. W dykcie są dwa otwory na głośniki, które kupiłem za 20 zł na rynku i wszystko gra elegancko. Więc polecam założenia radyjka, bo na pewno umili Ci pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

radio zawsze umila prace ale w 912 może być z deczka głośno na radio.a nie wiem dlaczego masz problem z głosnikami skoro na allegro jest tego opór.ale dla chcącego nic trudnego <_<


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Mam małe pytanie do tych którzy juz załozyli radio min nie znam sie za bardzo na elektryce mam tylko ogólny zarys <_< i nie iwem po co podłaczyc radio w 1014 czyli jak 912 w kabinie to jest to samo i jedni mówia zeby pod stacyjke a drudzy ze pod bezpiecznik ???? a i czy w ciagniku jest napiecie 12 czy 24 v bo mam 2 aku ale słyszałem ze napiecie 24 jest tylko na rozruch ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Możesz podłączyć przez stacyjkę ale i tak trzeba zastosować bezpiecznik co nie jest takie trudne, chyba że nie masz pomysłu to możesz podpiąć się pod gniazdo zapalniczki. Ciągniki z instalacją 12/24 V mają a przynajmniej powinne mieć 12V napięcie w instalacji, przełącznik zastosowany w nich daje napięcie 24V tylko na rozrusznik w momencie rozruchu. Jeżeli ciągnik nie ma wygłuszeń to nie polecam radia, a nawet jeżeli ma to kiedy otworzymy drzwi to także radio na niewiele się zda. Lepiej już kupić słuchawki ochraniające słuch, są nawet takie z radiem wbudowanym. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
Możesz podłączyć przez stacyjkę ale i tak trzeba zastosować bezpiecznik co nie jest takie trudne, chyba że nie masz pomysłu to możesz podpiąć się pod gniazdo zapalniczki. Ciągniki z instalacją 12/24 V mają a przynajmniej powinne mieć 12V napięcie w instalacji, przełącznik zastosowany w nich daje napięcie 24V tylko na rozrusznik w momencie rozruchu. Jeżeli ciągnik nie ma wygłuszeń to nie polecam radia, a nawet jeżeli ma to kiedy otworzymy drzwi to także radio na niewiele się zda. Lepiej już kupić słuchawki ochraniające słuch, są nawet takie z radiem wbudowanym. <_<

Dzieki a nie moge pod same bezpieczniki podłaczyc ???? czy musze pod stacyjke ???? a co do wyciszenia to mam fajne głosniczki to dadza rade <_< hehe a słuchawki to niee bo jak cos sie urwie to nic nie bede słyszal :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie chcialnym zalozyc radio w ursusie 902 a nie zbyt wiem jak sie za to zabrac. Chodzi mi o to gdze podlaczyc jaki kabel tak zeby gralo i nie rozladowywalo akumulatorow. Czy ktos kto ma to zrobione moze przeslac jakies zdjecia?czekam na porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

musisz wziąść po prostu kabel + z bezpieczników i - z masy jak do wszystkiego reszta jest na schemacie zazwyczaj na górnej pokrywie radia masz tak symbol gdzie ma być podłączony - i gdzie mają być + bo w zależności od radia może być jeden lub kilka ale to rozgałęziasz ten jeden kabel z bezpieczników na tyle co ci potrzeba, i jeszcze kable do głośników też w zależności jakie to radio bo mogą wychodzić dwa (+ i -) a może być ich osiem 4+ i 4-, to musisz zobaczyć schemat jaki masz u góry a jak go nie ma to rzuć zdjęcie kostki jaka wychodzi z radia to może uda się opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a gdzie najlepiej zamontować głośniki ?? w dachu czy moze gdzies nizej , pytam kogos kto wypraktykowal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

najlepsze miejsce to na linii uszów tak aby głośniki były skierowane na głowę (bo słuchasz uszami )bo wtedy jesteś w stanie usłyszeć najszersze pasmo dzwięków ale w ciągniku i tak ono bedzie dość wąskie :) hałas robi swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

Osobiście mam zamontowane w 1614 (gruby dach) tak jak napisał rafal3113 czyli nad uszami (nad drzwiami) i muszę przyznać że to jest najlepsze rozwiązanie w tym ciągniku bo wszystko dobrze słychać i nie trzeba głośno podkręcać radia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj