Polecane posty

Jurass    0

Witam poszukuje kontaktów do  kupców na  pestki dyni bez łuskowa odmiana Junona. Jak coś to PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Uprawiam dynię na paszę, Bambino. Powiedzcie - czy u was też gnije na potęgę? Zaczęła gnić jeszcze w polu. Gnije nie tylko u mnie ale i u sąsiadów tak samo. Nigdy wcześniej takich cudów nie było.

Rok był dość wilgotny - dodam. Jaka może być przyczyna?

Podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurass    0

u mnie też gniła i dużo roboty zrobiły  myszy i chomiki na polu. A czym pryskacie od chwastu? Command i devrinol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Witam poszukuje kontaktów do  kupców na  pestki dyni bez łuskowa odmiana Austriacka . Jak coś to PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurass    0

Aktualnie cena dyni bez łuskowej u handlarza to 5zł. Dobrze że na kontrakcie mam po 9zł+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Odświeżam temat. Ma ktoś odbiorcę na dynie Mazowieckie/ Świętokrzyskie? Albo na pestki. Jak coś PW.


Odświeżam temat. Ma ktoś odbiorcę na dynie Mazowieckie/ Świętokrzyskie? Albo na pestki. Jak coś PW.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25521

Jakie ceny za nieobieraną w tym roku? U mnie z racji potwornej suszy nędza straszna, jakieś 50% nie spełni norm wielkościowych dla przemysłu. Rok dyniowy pod kreską ;[

Może ktoś dla bydła lub świniaków potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

Panowie podpowiedzieć mi co zrobić aby dynie wyrosły takie do kilograma nie wieksze. Mam zamówienie 700kg na rzeźby do Niemiec. Zasiać je gęsto i późno czy nie dawać azotu wcale,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25521

Późno zasiejesz to będzie niedojrzała i szybko zgnije, będzie za miękka.

Chyba najlepiej to dobrać odpowiednią odmianę .

Może pobawić się w cięcie pędów po zawiazaniu owoców,?

Gęstość na pewno wpłynie na wielkość owocu ale z bambino i tak ten kilogram pewnie przerzuci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaMeKuS    0

Przechowujecie dynie przez dłuższy okres czasu? Ja próbuję ale przychodzi styczeń i wszystkie odmiany na potęgę gniją. Macie jakieś sprawdzone warunki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Wie ktoś gdzie dostanę większe ilości nasion dyni junona albo miranda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinaS    4

Najdłużej leży dynia piżmowa tylko w temp około 15 st C. Ja sprzedaję zwykle koło stycznia i jest twarda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Koledzy widze że uprawiacie dynie, wiec powiedzcie mi jaki herbicyd stosujecie w uprawie, odp najlepiej na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Szczerze wątpie, nie dość że sucho to i co najmniej miesiąc za późno na siew. Chyba że to w ogródku na własne potrzeby to próbuj heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

Koledzy co to za ustrojstwo?   Zrobiłem dwa opryski grzybowe i jest jeszcze gorzej. Pierwszy oprysk robiłem dwa tygodnie temu topsinem M + 2 kg NPK na hektar. Drugi robiłem tydzień temu miedzianem + 2 kg NPK na ha.   To choroba czy popalenie NPK?

IMG_20190711_112322.jpg

IMG_20190711_112314.jpg

IMG_20190711_112141.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

jaki świat mały. byłem dzisiaj z porazonymi liśćmi tej mojej Dynii u cenionego w okolicy plantatora ogórka i gość stwierdzil że jest to bakteryjna kanciasta plamistosc.... a leczenie tylko objawowe co 5 dni miedzian.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj