Polecane posty

Ja mam głównie hokkaido - Muscat jest fajny, ale próbowałem na różne sposoby i zdecydowanie nie ma sensu go wysiewać, a tylko wysadzać z rozsady.  Wschody pod folia na poziomie 95%, na 950 wysadzonych nie przyjęło się ok 30 (z czego większość u jednego operatora - podejrzewam czynnik ludzki)

Hokkaido wygląda u mnie tak:

Na polu mam straszna mozaikę jeśli chodzi o ziemię, więc są lepsze i gorsze kawałki, ale na filmie udało się przeciętny uchwycić:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

W jakich cenach w zeszłym roku przetwórnie skupowały u Was dynię? Może nazwy przetwórni?

W tym roku będę miał około 50t Bambino i przydałby się dobry odbiorca :P

A ponoć jest ssanie na dynię w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Jakie były /są realne ceny za Bambino do obierania dla  przetwórstwa? W zeszłym roku dostałem 0,27zł/kg, ale nie mam żadnego odniesienia do konkurencji.

Realne jest 0,4-0,5zł/kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9    1

Może ktoś ma zbyt na dynię hokkaido posiadam ok 15-20 ton, Dynia ładna szkoda by ją zmarnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Z tego co wiem dynię kontraktują przetwórnie , ale biorą obieraną , czy ktoś w tym siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidoo1    1

Czy w uprawie dyni stosuje się fungicydy insektycydy i herbicydy jak w zbożach? Pytam bo jestem kompletnie zielony a chciałbym posadzić kawałek na spróbowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Dwiddooo z tego co sie orientowałem dyni konwencji ciezko jest opchnac. szczególnie Hokkaido. Kazdy tylko ekologia. A i z tym problem bo przetornia niedaleko mnie prawdopodobnie w tym roku nie bedzie skupwoała. Wiec nawet zanim posadzisz kawałek na sprobowanie to ogarnij skup, no chyba ze n bazarze sprzedasz albo jakas odmiane co na halloween kupią ludzie. pozdro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Orientujecie się jak jest ze zbytem pestek bezłupinowych? Ciężko jest znaleźć na nie kupca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Od 5 lat sieje bambino i ten rok jest ostatni . Narobiło się skoczków sieja obierają i nawed ci co obierali od lat mają problem z zbytem . Dynia sie urodziła, u nas jest susza więc do bydła więcej płacą niż na skupie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Opłacalne by to było, gbyby dawali kontrakt. Tak jak ja mam tyton i znam juz cene za niego na wiosne, gdzie sprzedawał bede we wrzesniu/pazdzierniku. A tak jak.  np tesc ZNajomego nasiał ponad 5 ha tej dyni i teraz lipaa... Nie wiadomo czy wezma cokolwiek w tej przetwórni bo mają zapas na chłodni.  A znacie jakichs konkretnych odbiorców dyni, nie tylko hokkaido. Najlepiej sciana wschodnia ale moze byc tez inny rejon. Nie tych pestkowych tylko jadalnych. Pozdro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Nikt nie powie ile płacą za bambino w tym roku?

Słyszałem, że Gerber za kontraktowaną jakąś odmianę (nie znam nazwy) płaci 0,75zł. Wymagań też nie znam.

W zeszłym roku za bambino dostałem 0,27zł netto.

Może ktoś poda stawki czy to tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Jako że nikt nie chciał pochwalić się ceną dyni, to ja będę pierwszym który zdradzi tajemnicę. Otóż sprzedałem kilkadziesiąt ton Bambino po całe 0,2zł/kg netto.  A tą całą logistykę ze zbiorem to o kant d*py potłuc. Na przyczepę  3 t zapakować nie można (transport w kistenach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj