stacho0026

Olej do skrzyni biegów 5320

Polecane posty

stacho0026    0

Witam.Chce zmienić olej w skrzyni i chciałbym się doradzić który zalać:FUCHS AGRIFARM GEAR 80W90,FUCHS TITAN SUPERGEAR 80W90,HIPOL 6( 80W),AGROL,PLATINUM GEAR 80W,a może jakiś inny?proszę o poradę bo za duży  wybór.I jeszcze do układu wspomagania jaki polecacie zalać.Wyczytałem że boxol może być tylko jakoś on mi się nie widzi.Ten co mam zalany w układzie wspomagania to wydaje mi się że jest trochę gęściejszy niż boxol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Masz jeszcze jakieś inne ciągniki w gospodarstwie ?

Boxol jest zdecydowanie za gęsty do układów wspomagania. To jest olej do przekładni pracujących pod dużymi obciążeniami (kosiarki rotacyjne, dyskowe itp.) a nie do układów zasilanych pompą hydrauliczną. Zimą możesz mieć problemy z pracą wspomagania do czasu ogrzania oleju lub gdy pompa jest w idealnym stanie to zbyt gęsty olej może doprowadzić do ukręcenia napędu pomy.

Z tego co wiem to oleje Fuchsa, które wymieniłeś są do przekładni w przednim moście i zwolnicach a do zasilania skrzyni biegów, podnośnika i hydrauliki zewnętrznej są oleje hydrauliczno przekładniowe Agrifarm Utto 15W30 lub uniwersalne silnikowo-hydrauliczno-przekładniowe Agrifarm Stou 10W40. To jeśli się upierasz przy olejach Fuchsa bo jeśli nie to są dużo tańsze polskie odpowiedniki jak Agrol U. Wszystko zależy od tego z jakimi maszynami będziesz pracował i jaki olej masz w innych ciągnikach i maszynach, które będą pracowały z tym ciągnikiem.

Może swoją opinię wyrazi tu jakiś przedstawiciel Fuchsa lub innej marki olejowej...nie krępować się i nie chować tylko pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stacho0026    0

Boxol za gęsty do układu wspomagania? mi się wydawało że za rzadki.bo ten co mam zalany w układzie wspomagania to na pewno nie boxol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

przy starym zetorze to trzeba uwazac zeby koszt wymiany filtrow i oleii nie przekroczyl wartosci ciagnika  :D  :D  :D , na boksolu jezdze lata i nic sie nie dzieje, do starych prostych ciagnikow[ do samochodow z reszta tez] leje sie "stare" sprawdzone przez dziesieciolecia oleje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli ciągnik jest zadbany to nie ma co oszczędzać na oleju ale oczywiście bez przesady i nie ma co się ładować w drogie markowe produkty. Najważniejsze to tak jak pisałem jest dobranie oleju do olejów w innych ciągnikach w gospodarstwie co pozwala też trochę obniżyć koszty bo kupuje się w większych opakowaniach. Jeśli mamy jeden ciągnik sprawa jest prostsza...jeśli tylko nie pożyczamy przyczep itp.

Przy wyborze ważne jest też to ile ten ciągnik pracuje w roku bo jeśli ktoś robi powiedzmy 100-200 godzin na rok to może i śmiga na Boxolu i nic się nie dzieje nawet przez parę lat ale jak robisz 600 lub więcej godzin albo nawet mniej ale ciągnik dostaje ostry wycisk i jest używany zimą to ktoś kto ceni swój czas i pieniądze nigdy nie będzie oszczędzał na olejach i filtrach bo to oszczędność na bardzo krótką metę.

Znam masę przypadków gdzie ludzie zacierają wały w silnikach i łożyska w skrzyniach przez takie oszczędności.

Nie widzę Twojego Zetora, nie wiem ile za niego dałeś ale....resztę sam sobie dopowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez centier
      Dzień dobry,
      Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj