Tomas95

Straty na wytrząsaczach JD Claas

Polecane posty

Tomas95    3

Witam. 

 

Posiadam kombajn JD W540

Poruszam temat strat na wytrząsaczach w jd , czytałem że dużo osób ma z tym problem , sita idzie ustawić a wytrząsaczami leci równo. Nie chodzi tu tylko o JD bo nowsze claasy maja tak samo. 
Czy ktoś ma na to jakiś sposób ? jakieś patenty ? ustawienia kombajnu  ? 
Diler JD proponował mi  jakieś grzebienie przykręcane do wytrząsaczy . Ktoś się z tym spotkał ? 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Straty na wytrząsaczach to największe i najczęściej spotykane straty we wszystkich kombajnach. Producenci ścigają się w parametrach wydajności i przepustowości a prawda jest taka, że im szybciej jedziesz w czasie omłotu i większa masa idzie przez kombajn tym większe traty i to właśnie na wytrząsaczach. Pewnych spraw nie przeskoczysz. Foldery informują o wydajnościach w bardzo sprzyjających warunkach to znaczy równe pole, idealnie suche zboże zbierane w optymalnym terminie i parę jeszcze sprzyjających parametrów. W życiu bywa różnie. Kosi się w różnych warunkach na polach o różnych plonach nie wspominając o dużych różnicach w odmianach tego samego gatunku. W skrócie chodzi o stosunek masy ziarna do masy słomy. Jest też jeszcze jedna sprawa...szerokość hedera ! Do tego samego kombajny możesz zamówić różną szerokość ale młocarnia, sita i wytrząsacze pozostają te same....myślę,że z tego powodu ktoś kiedyś na wydajne zboża wymyślił kombajn z rotorem bo klawisze dawno osiągnęły już kres swoich możliwości.

Reasumując jeśli chcesz w znaczący sposób ograniczyć straty na wytrząsaczach musisz kosić wolniej...co zresztą łatwo zaobserwujesz na wyświetlaczu strat przy zwalnianiu i przyśpieszaniu.

Ameryki tu nie odkryłem ale może moja opinia w czymś Ci pomoże a może ktoś ma inny sposób...zobaczymy. Po to w końcu jest forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

extrabyk - nie do końca się z Tobą zgodzę.

Kaskady mają spowodować intensywniejsze wytrząsanie słomy na wytrząsaczach.

Ja już ten temat sprawdziłem. !

Tomas95 - czy wiesz jakie masz klepisko w swoim W?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

te kaskady "grzebienie" to super sprawa na rozwalenie sieczkarni kiedy się taki urwie albo odkręci. miałem to w swoim 1177 ale poodkręcałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

dobrze ,że ci cały wytrząsacz nie wpadł w sieczkarnie - albo cep.

Nie słyszałem żeby się komuś poodkręcały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Kombajn mam od nowości i nie było nic zmieniane. Klepisko oryginalne takie jakie jest w standardzie . A  z tym odkręcaniem to chyba przesada . Są nakrętki samokontrujące i inne patenty na takie rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Są nakrętki i są kleje, są nowe kombajny i stare, dlaczego agrosikora nie użytkujesz tego wynalazku tylko sezonujesz w garażu.Trzeba popatrzeć do czego są przykręcone, klawisze w moim kombajnie nie są przystosowane do mocowania tylko jest to tak na sztukowane, jak nie kosicie zielonych rzepaków po górkach to możecie zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Myślę, że te grzebienie czy kaskady producenci wymyślili na szybko aby wesprzeć duchowo tych co kupili kombajn i są negatywnie zdziwieni stratami na wytrząsaczach. Może to coś dawać oczywiście bo pewnie intensywniej podrzuca słomę więc więcej ziarna pójdzie w klawisze ale i tak myślę,że to co napisałem na początku ma sens i od jakiejś tam wydajności ton z hektara żeby zredukować straty trzeba zredukować prędkość. Są po prostu rzeczy, których nie da się przeskoczyć a to co wciskają nam dilerzy i przedstawiciele to inna bajka...to prawdziwa bajka...bo oni sprzedają to czym nie robią na co dzień a swoją "mądrość" czerpią ze szkoleń dilerskich i materiałów marketingowych a więc mających na celu podnieść sprzedaż produktów bez względu na to czy te produkty maja sens.

Trzeba mieć swój rozum i czerpać ze swoich wieloletnich doświadczeń bo nie ma to jak nasz chłopski rozum Koledzy B)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam inny kombajn jak w tytule, ale się wypowiem bo ma zamontowane wspomniane grzebienie/kaskady. Są na każdym stopniu, kombajn ma już swoje lata (96*) więc nie jest to coś nowego. Ma też RS, czyli aktywny separator i jest to jeden z głównych elementów zwiększających wydajność klawiszowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Inna sprawa to jak dojrzałe jest zboże, jak już dobrze przestałe po deszczach słoma krucha to nie ma takich strat,a jak przypieczone na słońcu więcej drobnego ziarna to trudniej wymłócić, a jak jest przechył boczny spory to prędkość 1/3 mniejsza ,albo hilmaster, poziomowane sita które są mniejsze od zwykłych i na płaskim terenie tracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

do maciek. pisząc w garażu miałem na myśli że na magazynie - pułce. jak zwał taj zwał.
Tomas95 - zrób fotkę klepiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Zdjęcia udało mi się zrobić jedynie z tej strony. Gardziel podniesiona, szkoda było mi odpalać żeby tylko opuścić :) Jakość tragiczna , ale myslę że tyle o ile widać jakie klepisko . Wychodziły na różnych klepiskach ? 

post-44708-0-70578600-1458765598_thumb.jpg

post-44708-0-06779500-1458765600_thumb.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobrze ,że ci cały wytrząsacz nie wpadł w sieczkarnie - albo cep.

Nie słyszałem żeby się komuś poodkręcały.

Rozwaliłeś system :D :lol:

 

Masz foto tych kaskad? Gdzie to idzie dokupić, bo na razie jestem zadowolony ze swojego JD, w sensie takim że spełnia to czego oczekiwałem, ale może tylko dlatego że poprzeczka była nisko zawieszona 15t/godz.

Ale jeśli była by możliwość zwiększenia wydajności warto by to rozważyć, bo ograniczają go właśnie klawisze, przynajmniej tak czujniki wskazują.

 

EDIT: Wychodziły na różnych. To mi się zdaje że jest uniwersalne, czyli takie jak u mnie. I do zboża i do kukurydzy. Zboże ładnie wymłaca, kukurydzę nie mam zbytnio porównania, bo ten rok był specyficzny, małe kolby, małe ziarno, kolby końcami nie wykształcone i nie zaschnięte. Dużo bałaganu leciało do środka. Ale ustawienia (obroty i szczelina) to praktycznie co 100 m trzeba było zmieniać aby równo wymłacał. Bo raz szły większe kolby, za chwilę, malutkie a jeszcze w innym miejscu wcale i to takie koszenie było w tym roku.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Te kaskady proponował mi nawet dealer JD tam gdzie był kupiony, pewnie nie wyjdzie to za tanio ale jakby był efekt to szybko by się zwróciły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak to wygląda? Takie grzebienie jakby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Ja ci sprzedam moje w całkiem niezłym stanie używki,tylko jednego chyba brakowało, po tym jak zabiłem wytrząsacze zielonkawym przerośniętym chwastami i leżącym rzepakiem  w żniwa 2013 roku zobaczyłem że niektóre się poluzowały, a że kiedyś nożyk w sieczarni "wyszedł " górą w tym kombajnie,pomyślałem że to może od tego, jedno jest pewne jak założysz te kaskady"grzebienie" to musisz co jakiś czas poruszać ich czy siedzą , może w nowych W są specjale przetłoczenia albo jakieś otwory mocujące bo w starej 11 to normalnie jest przyłapane za pomocą śrubek M6 z blaszką którą podkłądasz z od spodu "siatki " górnej klawisza, Ja nie mam luzów na klawiszach napewno mi nie odkręci,a rozwala system to że maszyna za 0,55 milona ma wydajność 15 t na godzine, jakbym pozwolił sobie na straty takie jak kiedyś mi rekordami kosili gdzie sita maja 2,9 m2 to z 12-13 na ładnym niskim zbożu by przeszło przez mojego 1177 , a tak tylko muszę zadowolić się 10t/h.

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Skoro miałeś założone te kaskady to napisz dokładnie czy jest odczuwalne zmniejszenie strat czy zakłada się to tylko dla spokoju sumienia że "mniej gubi" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

Piszecie o "stratach" i o wydajnością w tonach/godzinę . Jestem ciekaw jak określacie ,że te straty są rzeczywiście duże.
Może wcale tak nie jest?

Edytowano przez AgroSikora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

to zależy od tego co na sciernisku za miesiąc na polu widać ,jak są zielone pasy to wiadomo że straty były,choć producent przyjmuje straty chyba 1 proc , ale muszę zerknąć do instrukcji,jeżeli wysieję 70kg/ha za stitami i sieczkarnią z tyłu to zielone pasy będą ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Głównie zdenerwowała mnie ta sytuacja na zdjęciu (zdjęcie jest z 27 stycznia bieżącego roku ) nie było orane bo susza , środki na jednoliścienne działały jak  działały i tak to się skończyło . Dlatego chcę zacząć od źródła czyli strat w kombajnie , nie liczyłem ile tam rosło roślin nawet ale jak widać wystarczająco aby rzepak zadusić. Słoma była zbierana dlatego tylko takie wąskie pasy ,a pierwszy deszcz przyszedł dopiero po siewie i wszystkie samosiewy ruszyły i ścigały się z rzepakiem, moim zdaniem trochę duże straty ale co myślicie ?  na innym polu gdzie była cięta było już rozrzucone po całym polu i wydawało się mało. 

post-44708-0-29645600-1459075095_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj