JanKropka

Iglaki na ugorze? to się może udać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKropka    7

Witam

co myślicie o iglakach na ugorze?

przekopać tego sie nie da za głęboko siedzą zielska

 

Pomysł to wzruszenie ziemi i agrowłknina żeby zagłuszyć zielsko, co sadzicie?

 

Przecież zielsko nie zagłuszy iglaków (dwuliściennych)?

 

Czy jak zielsko nie będzie wyrastać spod agrowłókniny, to są szanse na powodzenie z sadzonkami świerku?

 

Komuś się udało takie coś w praktyce?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Witam ,a nie można jakimś  mulczerem czy coś..?uprawa  może i zacna  ale lepiej  chyba  jak  ściółka jest  pod spodem 

Póżnej  tylko  koszenie  chwastów i niech  roznie ;)


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

ten ugór ma chyba ze 20 lat, żadna chemia nic nie daja, korzenie chwastów mają ze 1,5 długości szpadla

 

teren pochyły, ciągnik moze się zsunąć na tym, odpada

 

Póki wilgoć w glebie coś można jeszcze

 

rzecz w tym, nie wiem czy agrowłoknina ma szansę zablokować te mega zielska z ich korzeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Coś chyba czarno to wszystko widzisz albo masz jedna obrana wizję i nie dajesz sobie przemówić. Ugór 20 letni to nie jest żaden problem dla glifosatu on nawet drzewa potrafi zatruć. jeśli jest tak pochyło że ciągnik nie wjedzie to tym bardziej włóknina się zsunie albo ją wiatr poderwie. A może po prostu ci się nudzi i zawracasz ludziom du... pierdołami? bo skoro ciągnik nie wjedzie żeby opryskac to tym bardziej nie zrobi nic innego To czego ty oczekujesz? Cudu? Może weź spycha niech ci to zniweluje i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj