panmino

Kosiarka Pronar - pdt260 - ma ktoś?

Polecane posty

panmino    26

Cześć,

Będę kupował kosiarke dyskowa, chciałbym polską, ale mam mieszane uczucia. Cena jedna czyni cuda i mam na oku taką kosiarkę: http://pronar.pl/produkt/kosiarka-dyskowa-pronar-pdt260. Cena PDT260 to netto 19.320,00, plus 7.500 za spulchniacz.  Co myślicie o tej ofercie? Samasz KT to wydatek 23.300 netto, plus 10tys. za spulchniacz a  Sipma to 22.500, ale nie ma opcji spulchniacza. Proszę o wyrażenie zdania osoby naprawdę mające kontakt z polskim sprzętem, a nie w ciemno zakochanych w zachodnich markach. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

powiem ci tak również stałem przed wyborem kosiarki tylko bez spulchniacza i oglądałem takiego samego pronara poruszyłem za dyski to nowe już miały luz i brzeczaly jak by nie wiem ile wynosiły a jak sprzedawcę zapytałem o zabezpieczenie dysku to nie wiedział o co chodzi i powiedział że wakek ma zabezpieczenie i tyle kolega ma samasz tylko rotacyjna 185 w sumie mało wynosiła a także slizgowy ma taki luz że dotyka roboczego no i w końcu padło na krone narazie co do wykonania podoba mi się bardzo ale o pracy będę mógł powiedzieć po tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Sipma KD Kos ma listwę Comera. Pronar używał takiej w modelu PDT 250 a teraz w 260 używają podobno własnej, Samasz ma własną listwę tnącą, którą sprzedaje również irlandzkiej firmie McHale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kompletnie się nie znam na kosiarkach dyskowych, więc czy ma sens oglądanie ich? Pewnie nie.

Według informacji na stronie Samaszu, ich kosiarki są wyposażone w listwę o nazwie z angielska brzmiącej Perfect Cut. No ale co to dla mnie znaczy? Chyba tylko użytkownik różnych kosiarek jest w stanie takie listwy porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12047

mam przetrząsacz i ograbiarkę z pronaru i kosiarkę lely kosiarkę polecam przetrząsacza nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

ja polecam kosiarkę Krone  EasyCut R 280 CV pracuje ją już 5 lat i nie narzekam tylko cena troszkę wyskok w 2011 zapłaciłem za nową ponad 50000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Mój ojciec kupił w połowie lata taką kosiarkę. Nie znam pojęcia luzu w nowej kosiarce bo to jakieś bajki są. Jedyny luz to ten w przekładni (jest we wszystkich).
Co do pracy to na wykoszenie 30h rocznie wystarczy. Narazie jest cicha (u sąsiadów słyszę kiedy kosi starym krone z 700 metrów). Co do Samasz to np. kolega sobie nie chwalił bo głośno pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

ja polecam kosiarkę Krone  EasyCut R 280 CV [/size]pracuje ją już 5 lat i nie narzekam tylko cena troszkę wyskok w 2011 zapłaciłem za nową ponad 50000

  

mam przetrząsacz i ograbiarkę z pronaru i kosiarkę lely kosiarkę polecam przetrząsacza nie

Ponad 50tys za kosiarkę to dwa razy drożej od Pronaru. Rozumiem, że może być lepsza, ale w cenie samochodu? To jest mocna przesada. Jak długo będzie się zwracała taka kosiarka? 20 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

może i drogo ale jestem pewny że ona te 20 lat pochodzi a do pronaru takiej pewności niema. u mnie ona kosi 30h 3 razy rocznie czyli w sumie 90h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Odgrzewane kotleta. W tym roku to już muszę coś kupić.
W zasadzie to byłem już zdecydowany na Pronara, ale przedstawiciel jednej z dużych firm handlujących maszynami rolniczymi stanowczo mi odradzał...
Tylko nie piszcie proszę o kuhnach, lellach itp, bo nie o to pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

Witam mam zamiar kupić kosiarkę dyskową pronar pdt260 ,może ktoś podpowie  jakie ma ona zalety i wady od kosiarek samasz kdt260 , oraz sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Zamowilem właśnie taka na dniach ma być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Nie całe 90ha na sezon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Czyli podobnie chciałem większą bo to tylko tysiac roznicy ale odradzano mi bo nie które mam nie zbyt równe łąki i by nie docinala a ta niby dobrze się dostosowuje do terenu ile w tym prawdy zobaczymy w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Też zastanawiałem się nad tą kosiarką, ale jak przyszło co do czego, to twierdzili, że mają tyle zamówień, że czas realizacji rozciągnął się do jakichś absurdalnych miesięcy. Kupiłem więc inną kosiarkę, bo akurat była powystawowa i była to poniekąd okazja. Kosiarka ma 295cm szerokości roboczej i centralny zawias. Bardzo się bałem, jak to będzie z tym koszeniem na moich nierównych łąkach, bo mam normalnie doły, jak na poligonie. Tymczasem, poza niedokładnym skoszeniu na bardzo niewielkich powierzchniach, kosiarka radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Reasumując, jeśli tylko kieszeń i traktor pozwalają, kup większą, będziesz zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rad81    2
Napisano (edytowany)

Polecam pronara. Mam 2 gi rok nic sie nie niedzieje.  za ptd 300 dalem 19 netto cicha wogle nie slychac. 19 ha w 8 godzin skosila. Wiec nie wiem czy warto za przeplacac za zachodnie. 

Edytowano przez Rad81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 4.01.2018 o 19:39, Damian1994rolnik napisał:

Zamowilem właśnie taka na dniach ma być 

i jaką kupiułes  tez mam kupic na centralnym pronar 2,6 badz samasz 2,6  jak tak to napisz jak sie sprawowała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba19021    0
Dnia 26.05.2018 o 20:51, Rad81 napisał:

Polecam pronara. Mam 2 gi rok nic sie nie niedzieje.  za ptd 300 dalem 19 netto cicha wogle nie slychac. 19 ha w 8 godzin skosila. Wiec nie wiem czy warto za przeplacac za zachodnie. 

I jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rad81    2
34 minuty temu, kuba19021 napisał:

I jak się sprawuje?

Narazie bez zarzutu żadnej awarii nie było. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj