agrorobert

Rozrzutniki obornika 12ton tylko jaki?

Polecane posty

agrorobert    53

Witam, zastanawiam się nad zakupem rozrzutnika obornika 12t

Dostałem oferte na Joskin Ferti-Cap 12BU , rozrzutnik posiada resorowany tandem i resorowany dyszel , cena 95tyś netto a wersja bez resorowanego tandemu to 85tyś netto , jak sadzicie warto go wziac czy moze lepiej inny , czekam na propozycje  :)

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Ja postawiłem na Fliegla ADS .Myślę że taki ADS 120 spokojnie sprosta twoim oczekiwaniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

fliegl cenowo wygląda następująco cena katalogowa 103 tys netto ale rozmawiałem z przedstawicielem to mi oferował za 95 netto w podstawowej wersji za ads 100 


a i jest to jedyna konstrukcja bez przenośnika podłogowego tylko przednia ściana spycha towar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Krzysztof 1987 a u jakiego dealera dostałeś taka.ofertę ?Przednia ściana przesuwana sprawia że rozrzutnik nie będzie sprawiał.kłopotów jak.to.bywa z łańcuchami .Dodatkowo można.nim.qq.wozić rozładunek trwa krócej i qq można trochę scisnac w skrzyni A także zboża przewieźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

metal fach 272/1(12t)-68000 netto(kolega proponuje mi go za jakieś 63-64 netto do oddania)

fliegl ASW 110 158000 netto(cena orientacyjna jaką mi powiedziano)

-fliegl ADS 100 90000 netto(euro=4,2)

        +dyszel amortyzowany hydraulicznie 

        +koła 23.1x26

        +klapa przed adapterem

-Pichon 10t 108000 netto w  standardzie(podobno 12t jest niewiele droższa i mi właśnie takiego próbowali wcisnąć)

oferta od korbanka:

-Tytan 13premium 83000netto

-Jeantil 10t 118000netto

-Apollo 9T podobna cena do tytana

 

Cena od Korbanka tylko i wyłącznie orientacyjna. Nie chcieli mi od razu mówić konkretów aby nie palnąć gafy z ceną i mają mi przysłać konkretne oferty. Jeszcze czekam na ofertę rozrzutnika marki Brochard 10t, ale z tego co się orientuję to około 110-115netto. Ceny katalogowe bez negocjacji.

 

Gdyby Metal fach miał łańcuchy takie jak w pichonie to bym się nie zastanawiał, ale największą wadą dla mnie jest jego wysokość załadunku i nie wiem co z tym właśnie zrobić, bo cena w porównaniu z zachodnimi jest zdecydowanie na korzyść MF.

Może ktoś wie,jaką wysokość załadunku ma metal fach 272/1(12t) czyli od górnej krawędzi bocznej burty do ziemi???

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

różne opinie o tej ścianie we flieglu sie słyszało.cena wyższa od konkurencji a skrzynia mniejsza.Ja rozważam pichona m12 lub jeantil evr 15-12.Kwestia który bedzie tańszy gdy sie uda dofinansowanie ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

A co sądzicie o cynkomecie 12t z tymi tarczami rozrzutu , nadaje to się do rozrzutu obornika nieprzepalonego i słomiastego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

daniel co tam słyszałeś? mów śmiało możesz kogoś przed czymś ustrzec.Tego pichona M12 to z całym szacunkiem wielkie bydle☺. Za brocharda 10t z elektroniczną regulacją posuwu taśmą z kabiny ciągnika wołają 115 700 netto.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stannis    0

Jeżeli będziesz woził ciężki i przepalony obornik to lepiej wziąć tradycyjny rozrzutnik z taśmą niż przyczepę wielofunkcyjną fliegla i coś na tandemie. Ja osobiście polecam unia tytan 13 premium z adapterem 2 walcowym pionowym solidny polski rozrzutnik ładowność do 13 ton, na pewno o wiele lepszy niż metal fach lepsza jakość i solidniejsza konstrukcja od mf. Oczywiście joskin trochę lepszy lepszy od uni i można wziąć ocynkowany. Ale zależy jaki obornik będzie wożony i do czego jeszcze będzie używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Krzysztof 1987 a u jakiego dealera dostałeś taka.ofertę ?Przednia ściana przesuwana sprawia że rozrzutnik nie będzie sprawiał.kłopotów jak.to.bywa z łańcuchami .Dodatkowo można.nim.qq.wozić rozładunek trwa krócej i qq można trochę scisnac w skrzyni A także zboża przewieźć

kolego dzwoniłem do importera na polske i później zadzwonił do mnie jakiś człowiek zajmujący sie sprzedażą na wschodnią polske myśle że cena atrakcyjna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

to ciebie nieźle chce ogołocić z kasy. Mi Agrotechnik Tafiły dziś wycenił ADS 100 na 90 netto. Jeszcze do negocjacji. Z wyposażenia standardowego to drabinka, hamulce pneumatyczne, zasuwa skrzyni załadunkowej przed adapterem pionowym, a z wyposażenia dodatkowego to koła 23,1x26 oraz dyszel amortyzowany hydraulicznie. W ofercie mam wpisane 100 netto bo liczył z taką ceną na zapas dla ARiMR, ale także przy większym kursie euro, ale za 90 by dziś oddał i jeszcze spuścił. Chciałem do niego jeszcze większe koła, ale dodatkowe 3 tyś. to jak dla mnie za dużo a tym bardziej, że w EURO  :lol:


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

to widzisz mi ofertowo też więcej powiedzieli czyli do arimr też bym miał większą ofertę a za ile sprzedadzą kwestia dogadania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

tyle ze fliegl ads 100 ma tylko 9m3 i to ciekawe czy to w burtach czy z górką i 5800kg ladownosci.troche mało.chwyt marketingowy.dmc podaja tylko cwaniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

fakt, że objętościowo to jest mały rozrzutnik. ten 10 tonowy fliegl w porównaniu z 12 tonowym pichonem to jest zabawka.  


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

a cena już nie zabawna.poza tym zalezy kto ma jaki obornik.Mi czssem deszcz na płytę naleje to mam dość rzadki to ściana zamiast go popcjac to wycisnie do gory na boki i wtedy bd lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek23    0

Tylko nie Alima, farba z adaptera i podłogi schodzi  po pierwszym myciu, serwis ma bardzo dużo pracy. Źle wyważony układ jezdny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj