Skocz do zawartości
agrorobert

Rozrzutniki obornika 12ton tylko jaki?

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Rozrzutniki

agrorobert    52

Witam, zastanawiam się nad zakupem rozrzutnika obornika 12t

Dostałem oferte na Joskin Ferti-Cap 12BU , rozrzutnik posiada resorowany tandem i resorowany dyszel , cena 95tyś netto a wersja bez resorowanego tandemu to 85tyś netto , jak sadzicie warto go wziac czy moze lepiej inny , czekam na propozycje  :)

Edytowano przez agrorobert

same110    64

Ja postawiłem na Fliegla ADS .Myślę że taki ADS 120 spokojnie sprosta twoim oczekiwaniom

Wiadomość z agroFakt.pl

fliegl cenowo wygląda następująco cena katalogowa 103 tys netto ale rozmawiałem z przedstawicielem to mi oferował za 95 netto w podstawowej wersji za ads 100 

a i jest to jedyna konstrukcja bez przenośnika podłogowego tylko przednia ściana spycha towar 

same110    64

Krzysztof 1987 a u jakiego dealera dostałeś taka.ofertę ?Przednia ściana przesuwana sprawia że rozrzutnik nie będzie sprawiał.kłopotów jak.to.bywa z łańcuchami .Dodatkowo można.nim.qq.wozić rozładunek trwa krócej i qq można trochę scisnac w skrzyni A także zboża przewieźć

karol091193    91

metal fach 272/1(12t)-68000 netto(kolega proponuje mi go za jakieś 63-64 netto do oddania)

fliegl ASW 110 158000 netto(cena orientacyjna jaką mi powiedziano)

-fliegl ADS 100 90000 netto(euro=4,2)

+dyszel amortyzowany hydraulicznie 

+koła 23.1x26

+klapa przed adapterem

-Pichon 10t 108000 netto w  standardzie(podobno 12t jest niewiele droższa i mi właśnie takiego próbowali wcisnąć)

oferta od korbanka:

-Tytan 13premium 83000netto

-Jeantil 10t 118000netto

-Apollo 9T podobna cena do tytana

Cena od Korbanka tylko i wyłącznie orientacyjna. Nie chcieli mi od razu mówić konkretów aby nie palnąć gafy z ceną i mają mi przysłać konkretne oferty. Jeszcze czekam na ofertę rozrzutnika marki Brochard 10t, ale z tego co się orientuję to około 110-115netto. Ceny katalogowe bez negocjacji.

Gdyby Metal fach miał łańcuchy takie jak w pichonie to bym się nie zastanawiał, ale największą wadą dla mnie jest jego wysokość załadunku i nie wiem co z tym właśnie zrobić, bo cena w porównaniu z zachodnimi jest zdecydowanie na korzyść MF.

Może ktoś wie,jaką wysokość załadunku ma metal fach 272/1(12t) czyli od górnej krawędzi bocznej burty do ziemi???

Edytowano przez karol091193

DanielFarmer    108

różne opinie o tej ścianie we flieglu sie słyszało.cena wyższa od konkurencji a skrzynia mniejsza.Ja rozważam pichona m12 lub jeantil evr 15-12.Kwestia który bedzie tańszy gdy sie uda dofinansowanie ogarnąć

agrorobert    52

A co sądzicie o cynkomecie 12t z tymi tarczami rozrzutu , nadaje to się do rozrzutu obornika nieprzepalonego i słomiastego?

karol091193    91

daniel co tam słyszałeś? mów śmiało możesz kogoś przed czymś ustrzec.Tego pichona M12 to z całym szacunkiem wielkie bydle☺. Za brocharda 10t z elektroniczną regulacją posuwu taśmą z kabiny ciągnika wołają 115 700 netto.

Stannis    0

Jeżeli będziesz woził ciężki i przepalony obornik to lepiej wziąć tradycyjny rozrzutnik z taśmą niż przyczepę wielofunkcyjną fliegla i coś na tandemie. Ja osobiście polecam unia tytan 13 premium z adapterem 2 walcowym pionowym solidny polski rozrzutnik ładowność do 13 ton, na pewno o wiele lepszy niż metal fach lepsza jakość i solidniejsza konstrukcja od mf. Oczywiście joskin trochę lepszy lepszy od uni i można wziąć ocynkowany. Ale zależy jaki obornik będzie wożony i do czego jeszcze będzie używany.

Krzysztof 1987 a u jakiego dealera dostałeś taka.ofertę ?Przednia ściana przesuwana sprawia że rozrzutnik nie będzie sprawiał.kłopotów jak.to.bywa z łańcuchami .Dodatkowo można.nim.qq.wozić rozładunek trwa krócej i qq można trochę scisnac w skrzyni A także zboża przewieźć

kolego dzwoniłem do importera na polske i później zadzwonił do mnie jakiś człowiek zajmujący sie sprzedażą na wschodnią polske myśle że cena atrakcyjna 

karol091193    91

to ciebie nieźle chce ogołocić z kasy. Mi Agrotechnik Tafiły dziś wycenił ADS 100 na 90 netto. Jeszcze do negocjacji. Z wyposażenia standardowego to drabinka, hamulce pneumatyczne, zasuwa skrzyni załadunkowej przed adapterem pionowym, a z wyposażenia dodatkowego to koła 23,1x26 oraz dyszel amortyzowany hydraulicznie. W ofercie mam wpisane 100 netto bo liczył z taką ceną na zapas dla ARiMR, ale także przy większym kursie euro, ale za 90 by dziś oddał i jeszcze spuścił. Chciałem do niego jeszcze większe koła, ale dodatkowe 3 tyś. to jak dla mnie za dużo a tym bardziej, że w EURO  :lol:

to widzisz mi ofertowo też więcej powiedzieli czyli do arimr też bym miał większą ofertę a za ile sprzedadzą kwestia dogadania 

DanielFarmer    108

tyle ze fliegl ads 100 ma tylko 9m3 i to ciekawe czy to w burtach czy z górką i 5800kg ladownosci.troche mało.chwyt marketingowy.dmc podaja tylko cwaniaczki

karol091193    91

fakt, że objętościowo to jest mały rozrzutnik. ten 10 tonowy fliegl w porównaniu z 12 tonowym pichonem to jest zabawka.  

DanielFarmer    108

a cena już nie zabawna.poza tym zalezy kto ma jaki obornik.Mi czssem deszcz na płytę naleje to mam dość rzadki to ściana zamiast go popcjac to wycisnie do gory na boki i wtedy bd lipa

mietek23    0

Tylko nie Alima, farba z adaptera i podłogi schodzi  po pierwszym myciu, serwis ma bardzo dużo pracy. Źle wyważony układ jezdny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez creative1agh
      Witam,
      nabyłem drogą kupna rozrzutnik jak w temacie. Konstrukcja i materiały wydają się być bardzo solidne. Niejasne jest dla mnie rozwiązanie hamulca.  Widzę, że jest hydrauliczny od zaczepu idzie rurka do tylnej osi i tam rozchodzi się na oba koła. Niestety przy zaczepie przechodzi w elastyczny wężyk, który oczywiście jest urwany. Do tego ( tak przynajmniej myślę) patrząc od przodu, po lewej stronie na ramie zaczepu jest uchwyt w który włożona była : pompa hamulcowa zintegrowana ze zbiornikiem na płyn/olej. Nie mam nic więcej, nie spotkałem się nigdy z takim rozwiązaniem. Ma ktoś może zdjęcie, wie jak to ma działać? Co wyzwala hamulec?
    • Przez krystek1992
      Jak w temacie. DO tego rozrzutnika wziąłem dodatkowy rozdzielacz bo w ciągniku mam tylko 2 wyjścia hydrauliczne. Po podłączeniu hydrauliki za pomocą linek z ciągnika obsługuje rozrzutnik. Jedna dźwignia od podnoszenia i opuszczania klapy i druga od posuwu przód tył. Problem w tym że posuw idzie tylko wtedy gdy trzymam ręką wciśnięta dźwignie. Gdy dam na zaskok posuw przestaje iść. Przecież nie bedę na polu jechać i jedną reką trzymać kierownice a drugą dźwignie od posuwu. Ktoś pomoże?
    • Przez popec
      Witam!
      Zwracam sie do was użytkownicy AF z następującym pytaniem: jaki rozrzutnik wybrać??? W grę wchodzą 3 marki Joskin, Miro albo Fliegl. Ładowność to ma byc...i tu jest problem bo najlepiej by było żeby ciągał go traktor o mocy 72KM ale to mało, mam i 100 konny ale on pracuje przy turze więc te podpinanie i odpinanie chyba by sie nie opłacało. Dlatego może niech będzie 9 tonowy nie ładowany na max!? Da rade ten Ursus 5314?? Rozrzutnik raczej jedno osiowy z duzym kołem. Najbardziej to mi sie podoba Joskin Siroko 9T- http://www.agrofoto....skin-siroko-9t/ . Dobrze by było żeby jakis użytkownik takiego przedstawił swą opinie. Z góry dzieki za podjęcie tematu!

Przeniesiony!
    • Przez kamilk19912
      Koledzy mam dylemat który rozrzutnik wybrać, musi być 4 bębnowy pionowy adapter ponieważ mam większość wąskich działek (2 bebnowy potrzebuje więcej koni, ponoć), cenę mają podobna około 75 tys brutto. Rozrzutnik będzie również do wożenia kuku. Konie pociągowe to 90 koni(tytan) lub 155(metalfach)Dodam ze w większych tytanach nie ma adaptera 4. Kolega ma metal facha 8 na tandemie to narzeka(wpuklone burty, przeskakuje taśma,farba słaba) o tytanach słyszałem dobre opinie. Na dzisiaj będą rozwozić około 300 ton ale w przyszłości będzie 3 razy więcej. Słucham porad...
    • Przez dobruchowskiYT
      Witam. Zamierzam kupić rozrzutnik obornika w przedziale 13-14ton i nasuwa się pytanie. Czy lepiej kupić tańszy o 40 tyś junior czy lepiej dopłacić i kupić większy dragon 2001. Wyposażenie w podstawie jest prawie takie same, lecz myślę że ciągnik 140 koni z 13 tonowym mógłby się nudzić, a 14 tonowy jest większy gabarytowo i teoretycznie wchodzi tą tonę więcej, ale jak to obornik wejdzie pewnie jeszcze więcej.  I czy ciągnik 140 koni dałby radę na dołkach uciągnąć 14-stke ? Następne pytanie czy cyklop sięgnie na ten większy ? Ma ktoś może jeden z tych rozrzutników? Jeśli ktoś posiada któryś z wymienionych to bardzo proszę o jakąś opinie Interesują mnie tylko opinie i odpowiedzi na moje pytania, na reszte uwag nie odpowiadam. Pozdrawiam serdecznie.