Artek84

Simental ze słowacji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Simental
Artek84    104

Moglibyśćie poradzić co do tej mojej pierwiastki sm co z nia zrobic bo obecnie zacielona jest 2 mce a mleka 8l/dzień(po ocieleniu 16l/dzien) zywienie siano , sianokiszonka 2kg ququ 2kg paszy pełnoporcjówki witaminy kreda  . Juz nawet postanowiłem sprzedać tylko zebym potem nie załował ze u kogoś po ocieleniu da 25l/dzień więc jesli ktoś zna się w temacie to prosze o jakieś rady .A jeśli ją sprzedam to mysle kupic HF/PL biało-czarna bo gosciu mówi ze ma hfki a wydajnosc srednia 6000l/rocznie bez kiszonki z ququ ale ja mysle ze to miesznce jak wyzej napisałem bo zbyt niska wydajnosc.Cena za te jałówki 6000 zł i cielić się będą za 3-4mce. Więc piszcie co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Simentale z tego co słyszałem nie są wydajne w produkcji mleka... Najlepszym wyborem byłaby HF 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Witam mam problem bo chcę sprzedać krowę tylko nie wiem którą ponieważ pierwsza to simentalka ta ze Słowacji(jak wyżej)wyszła w pole i daje teraz 14l mleka na dzień( budowa ładna chociaż wagi ma 550kg ,doi się już 7mcy i jest cielna 4mce ) ma dość równą laktacje i wiem d..y nie urwie z mlekiem i jest bezproblemowa dostaje 2kg paszy i 1kg śruty ququ ,druga to hf teraz będzie 3 ciele(budowa jaka każdy wie , cielić się będzie za 3 tyg.) mleka po ocieleniu 30l na dzień murowane ale ma wadę jak se dużo poje a jest cielna to jej wypada pochwa(nie zawsze ale jednak) i w zimie przy tym żywieniu jest problem bo w lecie to nie.Moje żywienie letnie to trawa do oporu do tego powyżej 18l mleka na dzień 1kg paszy na 2 litry mleka i 1,5kg śruty z ququ(na dzień)podzielona  na dwa odpasy ,w zimie tak samo z paszami treściwymi ale jako objętosciówki to tylko siano i sianokiszonka(witaminy lizawki solne i kreda pastewna to oczywiste i cały rok to mają) .Tu moje pytanie którą sprzedać ??? wszelkie porady mile widziane.

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Witam mam problem bo chcę sprzedać krowę tylko nie wiem którą ponieważ pierwsza to simentalka ta ze Słowacji(jak wyżej)wyszła w pole i daje teraz 14l mleka na dzień( budowa ładna chociaż wagi ma 550kg ,doi się już 7mcy i jest cielna 4mce ) ma dość równą laktacje i wiem d..y nie urwie z mlekiem i jest bezproblemowa dostaje 2kg paszy i 1kg śruty ququ ,druga to hf teraz będzie 3 ciele(budowa jaka każdy wie , cielić się będzie za 3 tyg.) mleka po ocieleniu 30l na dzień murowane ale ma wadę jak se dużo poje a jest cielna to jej wypada pochwa(nie zawsze ale jednak) i w zimie przy tym żywieniu jest problem bo w lecie to nie.Moje żywienie letnie to trawa do oporu do tego powyżej 18l mleka na dzień 1kg paszy na 2 litry mleka i 1,5kg śruty z ququ(na dzień)podzielona  na dwa odpasy ,w zimie tak samo z paszami treściwymi ale jako objętosciówki to tylko siano i sianokiszonka(witaminy lizawki solne i kreda pastewna to oczywiste i cały rok to mają) .Tu moje pytanie którą sprzedać ??? wszelkie porady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fedzio255
      Cze. Mam do was pytanko czy opłaca się trzymać tą rasę. Mam jakieś 20 ha pól i 5 ha łąk i chciałbym na nich trzymać bydło na mleko tej rasy oraz opasy czy opłaca się tę rasę trzymać ta tych hektarach i ile ok. sztuk.?
      Jakie wymagania mają krowy na mleko i jakie byczki na opas. Jakie pasze im dajecie.
      Pytania kieruje szczególnie do posiadaczy tej rasy
      Za odpowiedzi dzięx.
      Pzdr
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez tupac12
      Witam pytanie jak w temacie jak trzymacie krowy z cielakami?Krowy na uwięzi a cielaki luzem czy może krowy i cielaki luzem proszę o doradzenie które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze.Pozdrawiam
    • Przez BarteX100
      Witam jestem w trakcie przebudowy stada chciałbym zwiekszyc zdrowotnosc krów przy dobrej wydajnosci mleka. Interesują mnie simentale mleczne tzw bawarki i montbeliardy. Czy jest mozliwosc zakupu cielnych jałówek z polskich hodowli, czy tylko dostepne sa z hodowli zagranicznych np z Czech?
      Prosze o podzialenie sie przez was wiedza ktora macie na temat tych 2 ras
    • Przez adammo
      Cześć, od dłuższego czasu przeglądam forum aż w końcu postanowiłem się zarejestrować
       
      Słowem wstępu opowiem, razem z tatą zajmujemy się produkcją mleka, mamy około 70 sztuk (krowy, jałówki, cielęta) głownie simentale. Do tej pory zwykle wszytskie cielęta sprzedawliśmy oprócz tych najbardziej obiecujących jałóweczek, z racji tego że kończe niedługo studia postanowiłem zająć się hodowlą opasów. Zakupiłem 10ha ziemi z budynkami w cenie. Do dyspozycji mam starą oborę 6x20m na 2,2 wysokości  z częsciowo zawalonym dachem i tu moje pytanie jak to zrobić? Myślimy podnieść dach i wydłużyć zadaszenie do ok 11m zeby zrobić zadaszony stół paszowy, plan jest zeby zrobić to na dźwigarach drewnianych krytych blachą z filcem ( powłoka antydyspersyjna) wydaje mi się że wyjdzie taniej niż eurofala? jak myślicie ? Budynek miałby byc na byczki do około roku przewidziany boks dla nich to 6x13m reszta budynku będzie przeznaczona na paszarnie.
       
      Z modernizacji planuje do isntniejącego budynku dobudować nowy w jak najtańszej technologii czyli boxy tylko z jednej strony z drugiej stół paszowy. Zastanawiam się jak lepiej chować byki do dużej wagi luzem? czy uwięziowo? teoretycznie powinny być większe przyrosty na uwięzi ale jakoś mi to jednak nie pasuje. Myśłałem żeby w nowym budynku ustawić zwierzęta rusztach wiem że to duży wydatek ale powinien się zwrócić ze względu na wygodę łatwe usuwanie gnojowicy mniej paliwochłonne niż usuwanie obornika no i szybko działający nawóz... Jedna po czasie pomyślałem żeby ruszty dać tylko pod największe opasy by obniżyć koszty. Docelowo chciałbym trzymać około 100 sztuk 40 dużych i 60 do roku.
       
      Byłbym wdzięczny jakbyści napisali jakieś uwagi porady jak wiadomo co co dwie głowy to nie jedna, a co dopiero całe forum:)
      z góry dziękuję pozdrawiam Adam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj