marmur

Działalnosc

Polecane posty

marmur    0

Witam.Mam pytanie otóż chciałbym założyć firmę skup zwierząt głownie to bydło ale zdarzają się tez konie.I jakie są warunki i co trzeba mieć aby założyć tą firmę? I czy wymaga to założenie firmy jakiegoś wkładu finansowego? A i dodam jeszcze ze posiadam samochód z zabudową przystosowaną do przewozu zwierząt.Liczę na szybkie odpowiedzi bo potrzebuje tych wiadomości.

                                                                                                                                                                                                         Pozdrawiam                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

...??

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to tak kolego na początek działalność gospodarczą to normalne do tego udajesz się do powiatowego lekarza weterynarii zgadzasz auto robią ci odbiór weterynaryjny auta czyli musisz miec na aucie powidła klapy wentylacyjne i wentylację postojowa do tego podest lub windę do załadunku zwierząt jeżeli masz windę to co pół roku przegląd windy jeśli masz wagę bo musisz jakas miec to legalizacja wagi do auta musisz miec bazę czyli utwardzony i ogrodzony plac i budynek woda bieżąca w budynku pomieszczenie dla lekarza weterynarii pomieszczenie na zwierzęta a najlepiej 2 do tego pomieszczenie tzw magazyn pasz i pomieszczenie na izolatke dla zwierząt takie wymogi były bynajmniej w 2012r może się coś zmieniło na działce gdzie jest skup nie możesz chorować innych zwierząt i nie ważne ze chciałbyś zwierzęta prosto kupić na auto i zawieść tego samego dnia do rzeźni ale takie są wymogi w teorii a w praktyce to bazę można się dogadać i wynająć jakiś stary skup w gs i tylko o auto zadbać żeby spełniało wszystkie wymogi żeby lekarz się nie czepiał na ubojni
budynek w którym będziesz trzymał zwierzęta zakupione musi spełniać dobrostan zwierząt co do auta to tacho podatek drogowy i musisz jeszcze w agencji później jak ci weterynaria odbierze to w agencji muszą ci nadać nr do wyrejestowywania zwierząt do tego musisz dla agencji prowadzić cały rejestr i raporty miesięczne lub kwartalne do tego umowa ze specjalna firma co dezynfekuje takie obiekty i z firmą co utylizuje padline przejście z urzędem skarbowym bo kupujesz na 8%VAT rr a sprzedajesz na 5% więc urząd musi Ci 3% zwrócić Vatu a że zwrotem wiążą się częste kontrole i do tego myślę ze 100tys na start na obrót bo Ty rolników płacisz max 14 dni a ubojnia Tobie wypłaci po minimum 30dniach przy dobrych układach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marmur    0

Milioner8558 tak handlarz.Wojtal24 z tym ze rzeźnia pieniadze placi po 30 dniach sie nie zgodze poniewaz teraz juz handluje i zaworze do ubojni to jaki im zawioze krowy to wyceniają mi je.A ubój jest 3 razy w tygodniu czyli jak zwioze krowy w poniedziałek to gdy drugi raz jade w srode to dostaje pieniadze za krowy ktore zawiozłem w poniedziałek.A najbardziej zalezy mi na tym zeby placic rolnik na konto zeby odebrac VAT a zeby placic na konto to musze miec firme i chce ją załozyc.A czy są jakies dotacje np na 2 samochod jak sie załozy tą firme?. Wojtal24 jeszcze jedno pytanie.Widze ze z Mazowieckiego a jaka dokładniesza miejscowosc bo ja tez z mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@marmur wysłałem Ci prywatną wiadomość

Płaca Ci teraz gotówką ale jak wystawisz im fakture to termin bedzie dłuższy a jak płaca Ci gotówką to sprzedajesz do małej ubojni w dużych ubojniach sa terminy od 21-30dni 

Jeżeli bedziesz chciał dotacje to bedziesz musiał jeszcze wiecje papierologi spełnić pewnie jakaś działalnosc pozarolnicza by wchodziła w gre tylko najpierw musisz wyłożyć swoja kase i spełnić mnustwo warunków żeby Ci oddali dotację, na dotację musisz kupić nowe auto nowa zabudowę wage itp

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj