Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
samson

Jaki siewnik pneumatyczny do warzyw.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samson    0

Witam! Nie widziałem tematu o siewnikach do warzyw, więc założyłem ten. Kuzyn zastanawia się jakiej firmy kupić siewnik pneumatyczny. Siewnik obsiewał by rocznie około 30 hektarów. Co byście polecili? Accord, Monosem, Gaspardo, Agricola czy może Weremczuk? Co byście wybrali ?

Wiadomość z agroFakt.pl

deer    176

No to pochwal się jakie ma wyposażenie (kólka , redlice, sekcje siejące) ile sekcji, skrzynia przekładniowa itp.

I oczywiście ile za niego dałes i gdzie kupiłeś :D :D .

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

samson    0

Co do ceny i miejsca zakupu to szczerze nie wiem. Spytam kuzyna jak będę następnym razem. Jest to model Olimpia trzysekcyjny. Więcej nie wiem. Prawdopodobnie będę jutro to dam znać co i jak i może jakieś foto zapodam :D

david85    1

witam wszystkich, mam pytanie czy sieje ktoś pasternak jeżeli tak to jakim siewnikiem czy musi być pneumatyk bo te są drogie (nie chciałem zakładać nowego tematu myśle że w tym może być)

wento    0

Witam,

Chciałbym odnowić temat ^^ .

Proszę o opinię oraz ceny siewników w szczególności marki:Agricola,Monosem i Gaspardo...(oczywiście inne marki też wylukam :) ).

P.s.

Zwracam się z prośbą o opinię głównie do użytkowników siewników,ponieważ w najbliższym czasie planuję zakup konkretnego sprzętu B) a mam problem z wyborem..

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

benek79    13

Kolego ja od wiosny uzytkuje Weremczuka,zasiane 10ha. Kupiłem akurat ten siewnik bo: jest kilka sztuk w mojej okolicy i nikt specjalnie nie narzeka a cena mniejsza od zachodnich.Jedyny minus to taki ze wolniej siejesz niz zachodnimi.Jak masz jakies konkretne pytania to pisz, pomoge.

Moim zdaniem na duze areały to mozna juz sie zastanowic nad zachodnim ale na mniejsze to raczej mało sensowne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kris148a
      Witam, jak w temacie, jak by ktoś miał na sprzedaż to prosze pisać, w ogłoszeniach jedne i te same wystawione 3 miesiąc i aby odświeżane.
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  
    • Przez bizar
      Witam, wie ktos jaka jest przyczyna zwalniania obrotów i zatrzymywania się tarczy rozsiewającej przy siewniku poplonów akpil?
    • Przez kubeix
      Witam,
      Posiadam siewnik amazone d7 special II, który ma automat do robienia ścieżek sterowany hydraulicznie.
      W automacie są liczby 0 1 2 3 , czyli pozwala zrobić ścieżki na 12m, a moje pytanie brzmi czy ktoś może próbował przerobić żeby robił ścieżki na 15m ?

• Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.