Skocz do zawartości
Friedrich

Renault Ares 620 / RZ - Rozszyfrowanie panelu sterowania + Inne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ares
Friedrich    0

Witam.

Nabyliśmy ostatnio w.w. Renię, jednakże nie posiadała ona instrukcji obsługi (której również nie mogłem znaleźć w necie).

Przechodząc do meritum, w Aresce wygląda to tak:

https://static.rolnicy.pl/i/gr/f-d/2016/2/3/0/5895-5.jpg

Prośba brzmi: Czy ktoś podzielić się instrukcją obsługi dot. tego panelu, lub napisać mi od czego to wszystko jest? Byłbym wdzięczny.

Oprócz tego mam jeszcze parę pytań:

1. Na tym panelu pod wyświetlaczem (TCE 10) jest czerwona dioda, która po odblokowaniu zaczyna migać, co to oznacza?

2. Ciągnik sprowadzony z Francji, olej w skrzyni nie zmieniany, czy jego zmiana upłynni zmianę biegów (trochę zgrzytają), jakim olejem zalać?

3. Mam do dyspozycji 3 "sprzęgła" - 1 nożne, 2 w rewersie (hydraulicznym ofc.) i 3 w postaci przycisku na drążku zmiany biegów. Moje pytanie brzmi: Jak z nich korzystać, czy są jakieś ograniczenia odnośnie stosowania 2-giego i 3-ciego?

Z góry Dziękuję i Pozdrawiam!

Edytowano przez Friedrich

ptaszyna    125

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61943-renaul-ares-556-rz-roszyfrowanie-kontrolek-na-tablicy/

Migająca dioda oznacza kłopoty.

Zgrzytające biegi nie wróżą nic dobrego, końcówka synchronizatorów.

Ograniczeń do sprzęgieł nie ma, w gałce służy do zmiany biegów, po przyzwyczajeniu bardzo fajne ale można tak samo zmieniać na nożnym. W rewersie służy do zmiany kierunków. Nożne do precyzyjnego manewrowania ciągnikiem.

Friedrich    0

Dzięki za link, ale nie o to mi chodziło. Miałem namyśli czerwoną diodę po prawej stronie pod ekranikiem od wyświetlania np. stanu podniesienia podnośnika (pod napisem TEC 10).

Co do "sprzęgieł", czyli tego przycisku na drążku zmiany biegów można używać w każdej sytuacji i nożnego w zasadzie nie trzeba używać? - Ojciec twierdzi, że usłyszał od kogoś, że ten przycisk tylko do 2-óch pierwszych biegów zadziała.

A półbiegi (mam ich 2) wrzuca się ze sprzęgłem, czy bez?

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    125

Nie widać co wrzuciłeś w pierwszym poście. Czerwona dioda miganiem sygnalizuje błąd, ciekaw jestem jak miga równomiernie czy może z różną częstotliwością?

Półbiegi bez sprzęgła, są to biegi zmieniane pod obciążeniem.

Jak ojciec słyszał niech tak robi, ja zmieniam wszystkie biegi z guzika, czasem też z niego ruszam

Friedrich    0

Zmieniłem na link, dla mnie wszystko było widoczne, ale ok.

Dioda miga powoli, przez ok. sekundę się świeci, potem na sekundę gaśnie. Pamiętam, że przez jakiś moment nie migała wcale, ale nie przyglądałem się temu bardziej - ciągnik kupiony nie dawno, a podnośnik testowany był dopiero wczoraj i to zauważyłem.

Jeszcze jedno, wał przedniego napędu prawdopodobnie ocierał o misę olejową silnika, bo są widoczne pewne otarcia. Zna ktoś powód?

Edytowano przez Friedrich

Friedrich    0

Witam ponownie,

Dzisiaj miałem okazję się nim przejechać i zauważyłem, że biegi zgrzytają głównie przy redukcji biegów. Czy przyczyna nadal jest ta sama?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się