napaleniec93

uprawa pod ziemniaki

Polecane posty

napaleniec93    13

Chcę po wymarznietym zbożu zasadzić ziemniaki. Orane pod zboże było w październiku więc aby w kwietniu sadzić pyrki wystarczy przed sadzeniem to zagregatowac czy lepiej żeby to przeorac? Jeśli teraz bym to przeoral to niee przesuszy sie zbytnio ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czym pryskałeś zboże ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jaka gleba?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

panowie jaka odmiana ziemniaka najlepsza na klasę 1 i miejscami 2? ziemia torfowa planuje rozrzucić 30 t/ h obornika i sypnąć trochę dodatkowo wieloskładnikowego z małą dawka azotu. Sprzedawcy polecają mi różowe belarozę czy coś takiego ale tak dla siebie zawsze na tym polu sadziłem owację i były konkretne plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam!Panie i Panowie mam takie pytanie:wczoraj dostałem telefon z Inspekcji Ochrony Roślin że w poniedziałek będą u mnie na kontroli ziemniaka czego można się po nich spodziewać i na co się przygotować?jak ktoś miał taką kontrole to będę wdzięczny jak podzieli się swoją opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Zapytają zapewne:

czy oznaczasz opakowania z ziemniakami numerem producenta

czy prowadzisz spis podmiotów którym sprzedajesz ziemniaki

czym sadziłeś

czy masz etykiety jeżeli sadziłeś materiałem kwalifikowanym (masz obowiązek je przechowywać)

Przy okazji mogą zrobić kontrolę ze stosowania śor, czyli książka zbiegów, badanie opryskiwacza oraz uprawnienia.

Prawidłowo powinni powiadomić Cię pocztą za potwierdzeniem odbioru o planowanej kontroli i po dwóch tygodniach od otrzymania potwierdzenia mogą dopiero przystąpić do kontroli.

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

No i po kontroli...zprawdzili ewidencję produkcji.napisali protokół.napisałem im plan produkcji na 2016r wzieli 200 szt.ziemniaka do badania na bakterioze i coś tam jeszcze wypili kawe i pojechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

No i po co im dałeś próbę, jak coś znajdą to jesteś ugotowany.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

A jak można im nie dać próby? jak w ewidencji mam wpisane że jeszcze mam ziemniaka.U nas to nawet jeżdzą po skepach i giełdzie i biorą próby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj