renaultursus

problem z paleniem c 385

Polecane posty

problem jest taki że na zimnym nie da rady obrócić wałem . przewód od elektro włącznika  do wirnika robi się aż gorący a nie da rady odpalić. po podłączeniu  akumulatora drugiego na krótko pali jak durny .  czasami też na rozgrzanym nie chce palić . powiedzcie co to jest przyczyna. wymienione kable, akumulatory . elektromagnes ,   stojan i wirnik drugi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

ja mam tez problem podobnie ale przy temp minusowej,ale tak to pali bez zarzutu ,sam jestem ciekaw co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikAdi    29

Ja mam podobnie. Rok temu wymieniłem akumulator i do zimy było dobrze a teraz nie może stać dłużej zgaszony niż godzinę. :( Podejrzewam, że to wina rozrusznika,ale nie jestem pewny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Tam gdzie się grzeje przewód masz problem albo jest za cienki przewód albo gdzieś tam gdzie się grzeje coś słabo łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

mój tak miał jak były założone gotowe kupione kable jakiś chiński szajs! kupiłem porządny gruby polski kabel nowe klemy skręcilem do kupy i chasa jak szalony! dodam że przed tym wymieniłem rozrusznik i akumulatory na nowe i dalej nie chciał kręcić kable gorące tak jak to opisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu wszystkiego 10 raz dalej nie chce palić ciągnik .  po wciśnięciu startera  raz obróci wałem i  słychać taki specyficzny pisk  i nie pali . czy może być wina jakiegoś zwarcia  w rozruszniku ? dodam ze stojan , szczotki  i elektro włącznik nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

wymień bendix,być moze on jest przyczyną,spróbuj spytać kogoś kto ma taki sam ciągnik i moze pozyczy tobie rozrysznika w celu sprawdzenia.Ja wymieniłem na szybkoobrotowy i jest lepiej.

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Weź miernik w łapę, zmierz napięcie aku podczas odpalania. Możliwe ze aku szajs. Sam z tym walczyłem w zetorze na tym silniku, tzn aku trzymało napięcie ale brak prądu rozruchowego, obrót wału i koniec kręcenia. Nowy aku, jedna 12(centra heavy), sprawdzenie rozrusznika, sprawdzone czy nic nie bierze prądu, grube przewody od nowa zarobione i jak zimno to kręci bez stękania. 10 letnie centry jeszcze 330 by odpalaly ale tam też na 1 dwunastke zrobione.
Przypadek z 330 wypalony włącznik rozruchu, mimo że aku pogładowane krecil jak by brakowało prądu. Wymiana na typu 360 i pali jak "nófka" W zetorze tez podmienilem na wciskany bo miałem taki jakby wajcha, czeski to chyba z pierwszego montażu.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

no dużo lepiej kreci tylko że nie można długo nim kręcić non stop musisz krótkie przerwy robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to lepiej kupić szybkoobrotowy czy ratować ten stary wymieniając wszystko na nowe.  który dłużej i lepiej  po służy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Na pewno zwykły dłużej posłuży najlepiej daj go do sprawdzenia może wystarczy tylko tulejki wymienić jak tam wszystko prawie wymieniłeś z tego co pisałeś wcześniej ja tylko nie rozumiem dlaczego bardzo dobrze kręci jak podepniesz drugi akumulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj