Skocz do zawartości
tomato21

Zetor 7211 i pochodne- pompa wtryskowa

Polecane posty

simonnurs    0

Pompa ma smarowanie centralne a korek spustowy i korek wlewu to są bo w niektórych zetorach nie było centralnego Pompe z centralnym smarowaniem można też przerobić tak że będzie sie normalnie wlewać do niej olej a z silnika olej nie pójdzie

bartek1992    34

Mam Pytanie w sprawie zetora 7211, o tuż nie można go zgasić normalnie w kabinie tylko trzeba przy pompie go gasić co to może być ? dodam że wcześniej można było go zgasić normalnie w kabinie

jacus    102

jesli nic z nim nie robiles to moglo sie wygiac cieglo regulacyjne.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamil1998    85

Witam, panowie jest taki problem,że Zetor normalnie odpala, pochodzi trochę i sam gaśnie. Trzeba go podpompować i znowu odpali, pochodzi trochę i gaśnie. Paliwo w odstojniku jest, przewody czyszczone, nowy filtr paliwowy, na zaworku zwrotnym w pompie też czysto. Czy mogła paść pompa zasilająca?

magnum123    47

Pewnie gdzieś łapie lewe powietrze na jakiejś podkłdce na łączeniu filtry pompka itp ewentualnie przelew. posprawdzaj to też tak miałem , one tak właśnie reagują na minimalną nieszczelnośc 

konrad1529    1

Witam, u mnie podobna sytuacja, mój Zetor 3320 od 2 dni nie może sie wkręcić na większe obroty (np 1600-1700), gdy sie go zapali to chodzi jakiś czas i po chwili sam gaśnie. Problem pojawił sie nagle; tydzień temu orałem pole(wszystko było dobrze) a przedwczoraj gdy ponownie chciałem użyć ciągnika zaczęły sie problemy. Proszę o jakąkolwiek porade,
Z góry dziękuje.

Kamil1998    85

Problem rozwiązany. Moja teoria się potwierdziła. Nowa pompa zasilająca i gada jak trzeba i dodatkowo lepiej wchodzi na obroty i równiej pracuje.

wojtal24    173

Mam problem a nie chcę zakładać nowego tematu w zetorze 62.. w ostatnim czasie zapowietrzał sie a wczoraj jag go odpowietrzyłem to wchodził na obroty nawet już podad 3500 i wyrwałem przewód od paliwa żeby zgasł i nierozalił silnika wiecie co to może być. np listwa sie zacieła czy ten przyspieszacz?

Miał ktoś podobny przypadek 

mds212    151

Zetor po  regeneracji pompy wtryskowej wymiana sekcji itp oraz regeneracji głowic jest mocniejszy zwawszy itp ale jakby głosniej chodził i tak bardziej twardo, czy to normalne?

seweryn20    583

Możliwe ze jest  ustawiony wcześniejszy kąt wtrysku lub po remoncie silnik dostaje to co ma mieć lepiej rozpylone i tak się spala.

mds212    151

Czyli sie narazie nie martwic? 

Sekcje od pompy były juz wyrobione troche i podobno ciezko pompa miala juz wytworzyc odpowiednie cisnienie.

Edytowano przez mds212

seweryn20    583

Tylko za wczesny kąt wtrysku może mu zaszkodzić a i na to trzeba lat. Sprawdź go i niczym się nie przejmuj.

To diesel z bezpośrednim wtryskiem w naturze ma to ze pracuje twardo.

mds212    151

Ogolnie zetor byl juz slabawy i ciezko odpalal, po zrobieniu głowic i pompy zapala duzo lepiej, rowniej pracuje i szybciej sie wkreca na obroty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/