Skocz do zawartości
tomato21

Zetor 7211 i pochodne- pompa wtryskowa

Polecane posty

pawel929    0

daruj sobie to raczej nic nie da ;o jak chcesz oszczednosci podstaw silnik 3p ;q te popmy sie różnią tylko dawka paliwa przy starcie. sekcje sie bardziej uchylaja przy tych starych ;p

Wiadomość z agroFakt.pl

dominikz    0

Witam państwa mam zetorka 7211 trafiła mi się pompa wtryskowa od 7745 i czy ktoś z was wie jaka jest różnica pomiędzy tymi pompami i czy można ja zamontować w 7211 i czy różnią się czymś wtryski pomiędzy 7211 a 7745.

pozdrawiam!!!

jacus    102

pewnie powinna podejsc,tylko ma inna dawke paliwa i mogla byc od ciagnika z turbem-moze to robic jakas roznice,pewnie wiecej bedzie palic,

wg katalogu to inna pompa-pp4m 9k 1e-3137 takie ma oznaczenia

pawelec    85

witajcie, przy rutynowej regulacji pompy wtryskowej, okazalo sie ze mam pękniętą/nadłamaną obudową pompy, wskutek czego nie byla dobrze ustawiona zgodnie ze znakami, i teraz juz wiem dlaczego mi tak ostanio mulił cora bardziej :) W opinii wielu znajomych, jedynym wyjsciem jest poprostu kupno nowej pompy.

Pytanie teraz, gdzie taką znalezc?? Agroma i Mirex w Lublinie nie maja i nie beda miec.

Wasze pomysły i doswiadczenia oraz kontakty są na wage zlota.

Pozdro!

Kanuni5125    0

Lepiej poszukaj urzywanej tyle że po regeneracji, koszt ok 400 - 500 zł, jak chcesz to ci moge dać numer tel do firmy która regeneruje pompy tyle że oni są z Białegostoku, Wiem bo sam jutro wioze swoją pompe od zetora 7011

pawelec    85

wszystko sie zgadza, ale moja nie nadaje sie do regeneracji. A niechce kupowac uzywki niewiadomego pochodzenia.

4-5 lat temu gdy robilem remont, pompa nowa kosztowala ok 2000zł

Punktów regeneracji mam tu u siebie calkiem sporo. Ale dzieki za zainteresowanie! :)

Zetora7211    0

Witam, mam kilka pytan. Czy przy wymianie oleju w silniku trzeba wymieniac w pompie wtryskowej olej, a jeżeli tak to po co jest "ta cienka rurka z silnika z oleju co idzie do pompy wtryskowej"? I ile oleju się wlewa do pompy wtryskowej? Proszę o odpowiedz, bo z nerwow zwariuje...

Pozdrawiam z Bieszczad.

Zetora7211    0

Przepracowany olej z pompy wypuszcza się tylko korkiem spustowym, a nowy uzupełnia układ smarowania silnika

To dlaczego jak spuszczę olej z pompy wtryskowej (Zetor 7211) to olej pod ciśnieniem nie wchodzi do niej? Jak go zapalę i zgaszę, odkrece korek spustowy w pompie wtryskowej to nie ma oleju? Co mam robić? Poradzcie mi szybko. Dziękuję.

kuzaj63    25

Korek wlewu musiał by być nad regulatorem obrotów a on pewnie znajduje sie obok ostatniej "sekcji " na pompie?

A nie dochodzi do pompy cieńka rurka od przodu w okolicach pompki ręcznej?

pawel5991    0

Witam koleguw z af czy w tych zetorach idze zmniejszyc dawke paliwa w pompie wtryskowej . I czy jek by sie dalo zmniejszyc to czy ciagnik bedzie slabszy ?:-)

adam1971    0

Nie wiem czy akurat Zetor na to zadziała ale po to są plomby na pompach żeby nikt nie wsadzał paluchów kto nie ma odpowiedniego stołu diagnostycznego i proponuje Ci się zgłosić do dobrego pompiarza a nie brać się za coś co noże uszkodzić silnik np. przycięcie się pompy na wysokich obrotach ,zablokowanie się listwy w efekcie tłok może nie zdążyć za korbowodem ....A tak na poważnie jeśli chcesz poprawić ekonomikę w ten sposób to stracisz moc na pewno dawka paliwa jest proporcjonalna do powietrza pobieranego przez silnik a zubożenie lub wzbogacenie mieszanki w komorze spalania nie jest dobrym rozwiązaniem .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/