Polecane posty

kazikow    8

Mogłby mi ktos pokazac fotke gdzie sie znajduje grzałka w 7011 albo jakos inaczej PilnE!

Rexil grzałka w bloku silnika była montowana w fabryce na specjane życzenie, albo trzeba było ją kupic i samemu wmontowac lub zlecic komuś żeby to zrobił. Najprawdopodobniej nie masz tej grzałki. Nie martw się, w bloku silnika jest otwór na grzałke który jest zaślepiony, zdemontujesz zaślepke i montujesz grzałke cena na allegro około 80zł. Miejsce w którym to jest to: musisz spojrzec na blok silnika z tej strony od tłumnika, to jest taki okrągły otwór który jest zaślepiony znaiduje się pod ostatnią głowicą na końcu silnika mam na myśli tę głowice która jest najbliżej kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

kolego sprawdz rozrząd napewno masz przestawiony na 100% szkoda kasy na pompe i wtryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian142    0

Witam

Mam problem z silnikiem zetora 7011. Po uruchomieniu zimnego silnika zapala tylko na 3 i 4 cylinder. Kiedy poluzuję rurki wtryskowe 3 i 4 cylindra zaczynają pracować 1 i 2. Po ponownym dokręceniu rurek, jak tylko zacznie pracować 3 i 4,

1 i 2 gasną. Tak się dzieje dopóki silnik się nie rozgrzeje. Ciepły pracuje w miarę normalnie, troszkę dymi.

Pompa i wtryski po sprawdzeniu w serwisie. Sprawdziłem ciśnienie sprężania i znaki na rozrządzie jest O.K. przestawianie początku wtrysku też nie pomogło.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RexiL    0

Wie ktos jak podlaczyc halogeny na dachu kabiny z przodu,chodzi mi o to jak popodlaczac cala instalacje zeby swieciły.....Zetor 7011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Marian142 przestawiłeś początek wtrysku ale po sprawdzeniu pompy ustawiłeś po staremu.

 

Jedno nie daje mi spokoju albo masz kiepski serwis albo silnik. Wyjmij wtryski i pozakręcaj je do pompy na zewnątrz (najlepiej wszystkie) i zakręć pare razy silnkiem. Jak wyglądało rozpylanie? Najlepiej jeszcze 1 i 2 wtryskiwacz zamień z 3 i 4 i po zamontowaniu sprubój zapalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian142    0

Witam . Pokombinowałem z tymi wtryskami i okazało się że paliwo leci z wszystkich ale dopiero po wciśnięciu urządzenia rozruchowego. Czy dawka paliwa jest wszędzie jednakowa nie wiem. Chyba spróbuję wymienić pompę ,bo wtryski już wymieniłem z innego zetora który palił i pracował bardzo dobrze.Sprawdziłem też laski popychaczy,są proste. Pozdrawiam Marian142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kombo    0

musisz odkręcić osłonę pod kierownicą tam gdzie bezpieczniki zbiornik powinien być u góry u mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6
WIe Ktos Gdzie jest zbiornik od spryskiwaczy zetor 7011??

po lewej stronie w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dewro    26

U mnie w 7011 jest zbiornik do spryskiwaczy i silniczek.


Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Witam wszystkich dziś się dowiedziałem że aby zetor miał mniejsze spalanie to jest jakaś inna pompa wtryskowa z jakimś dodatkiem, niby takie coś jak stare ciapki miał słyszeliście o takim czymś? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

prawdopodobnie piszesz o pompach starego typu (zaprzestano ich montażu w momencie wejścia serii 52xx ,62xx itd.) ,w których aby odpalić ciągnik w niższych temperaturach zaciągano gaz i wciskano przycisk na pompie który ustawiał większą dawkę paliwa , a wyskakiwał w momencie odpalenia. W nowych pompach jest ustawiana dawka rozruchowa automatycznie przy każdym rozruchu . Nie sądzę aby te z ręcznym sterowaniem dawki znacząco wpływały na wielkość spalania (tyle ,że ciepły odpalasz na niższej dawce paliwa ) .Większy wpływ ma konstrukcja sekcji tłoczących i jeśli wprowadzano jakieś innowacje to raczej nowe powinny być oszczędniejsze.


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

DarekD no może masz racje ale sąsiad ma pompę starego typu w zetorze 5211 i niby mniej mu pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

bierz pod uwage ze twój to 4x4 w czym ma wieksze spalanie moze tylko somsiad tak mówi lub róznia sie stanem technicznym

:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

a co ma przedni napęd do spalania w polu no to rozumiem ale na drodze jak jest wyłączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

mój to jest rocznik 1989 a możecie powiedzieć co można zrobić aby zetor palił mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Kupić MF 255 ;)

 

A tak poważnie to niestety coś za coś - 5245 to jak na swoją moc masywna konstrukcja i dużo potrafi ale i dużo spali :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A jeszcze jedno jakie masz obroty przeważnie bo to się liczy na spalanie

Mi z pół zbiornika (wychodzi ok 35 l ) w 7211 starczało na dzień pracy (10-12 h) zbierania sianokiszonki i transport 1 godzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj