90mateusz

ile kg owsa na ha

Polecane posty

JozeF84    1

ja wysiewam 120-140 kg max i w zeszłym roku na 4 klasie nakosiłem ok 11m3 z 1.5ha

Edytowano przez JozeF84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

120 kg to można jęczmienia posiać a nie owsa. Owies ma to do siebie że się słabo krzewi i zalecany jest wysiew 500 ziaren na metr kwadratowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

120 kg to można jęczmienia posiać a nie owsa. Owies ma to do siebie że się słabo krzewi i zalecany jest wysiew 500 ziaren na metr kwadratowy. 

500 a kto utrzyma w pionie taki owies? To są polskie zalecenia (które też powoli zaczynają się zmieniać) niemieckie traktują o wysiewie nawet 250 roślin. rzadszy łan znacznie łatwiej się prowadzi. lepiej gospodaruje wodą, której owies zużywa najwięcej ze wszystkich zbóż i na końcu nie ma zaskoczenia, że pryzma taka wielka a ton nie ma...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solarfactor    30

troche wapna i jak masz ochote to z 150-200kg polifoski 6. pozniej ok 60-70kg N i po sprawie.ewentualnie daj cos na chwasty i jakies CCC zeby sie nie polozyl. 4,5t masz pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

ja w zeszlym i w tym roku posiałem 250kg, przedsiewnie pod korzen amofoska 300kg/ha, siane na V klasie


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W zeszłym roku zasiałem 120kg/ha i zebrałem tylko 5,5 tony /ha , jakbym posiał 250 kg/ha to bym zebrał pewnie 11ton , a tak tylko połowę  :( . Może w tym roku trochę więcej zbiorę bo przez pomyłkę zasiałem 150kg/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nie wiem po co tyle owsa walicie a później narzekanie ze klon slaby. Ja maksymalnie 140 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

a ja w tamtym roku posiałem 100 kg i zebrałem 3.8 tony. do tego było gradobicie w lipcu i na polu było żółto. a miesiąc po zniwach zielony dywan na wszystkich polach. w tym roku posłałem 170 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16
koledzy siał ktoś może owies siewnikiem konnym, jak go ustawić żeby wysial 200 kg. Z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrobić próbę kręconą . Na 2 tak mniej więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16
dzięki koledzy za info. Zrobiłem właśnie próbę kręconą i wyszło około 3,5 ustawienie dźwignii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    160

Wczoraj siałem i wyszło mi 165kg. Nie mogłem ustawić siewnika na więcej (amazone ad 303). Może będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
    • Przez vailus
      Cześć. Czy można pryskac mieszankę owsa i pszenicy jarej zestawem tristar 50 sg + herbistar 200 EC?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj