Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

Dopłaty bezpośrednie za rok 2006

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3864

u mnie tez byly buraki:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

decyzja przyszła tuż przed świętami (taki prezent :huh: ) natomiast kasa po 2 tygodniach. Jeszcze czekam na ONW


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Rodzice dostali decyzję 18 czy 19 grudnia. A kasy dzisiaj jeszcze nie było :angry: . Pewnie to przez te buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
U mnie też już idą te co miały płatność za cukier. Pewnie zaraz nawozy zdrożeją. :angry:

 

tylko powiedz co tu drożeje - koszt wyprodukowania tego nawozu czy zarobek firm handlujących tymi "specjałami", bo jak wiadomo każda firma robi zapasy nawozu na jesień, który ma sprzedać wiosną...i tylko mają podnosić cenę że leżało na kupce ???? :angry: JA tego nie rozumiem...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

Ja otrzymalem decyzję 24 listopada a pieniążki wplynęly między świętami a nowym rokiem.3 sierpnia rodzice przekazali mi gospodarstwo za rente strukturalną i byl zlożony wniosek transferowy między tatą a mną i jak narazie jeszcze nie otrzymalem decyzji .W ARiMR powiedziano mi żebym spokojnie czekał gdyż system komputerowy odczytalto jako błąd i otrzymam płatność na końcu.

PS Przed przepisaniem gospodarstwa posiadalem juz swoje grunty. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale trudno. słyszeliście o nowych dopłatach do przeżuwaczy. będzie sporo więcej kasy dla rolników którzy posiadają jakieś krowy owce czy kozy ponad 400 do ha użytków zielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Podobno tak ma być ale nie wiadomo jeszcze od kiedy. Pełną stawkę dopłat dostaniesz po spełnieniu warunku pełnej obsady czyli 1,5 SD/ha.Dopłaty są przeznaczone do powieszchni paszowej ale tylko do przeżuwaczy. Z tego wynika że świnie żyją powietrzem i niepotrzeba dla nich powieszchni paszowej. Jak zwykle kto chowa świnie niech ginie, a krowy niedługo będą Święte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak w indiach ale ja się z tego cieszę bo brat w krowach siedzi i dodatkowe zł się przydadzą tylko że cena ziemi jeszcze wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

ja jeszcze niedostałem . ani decyzji ani kasy. a kontrole miałem w 2005 i 2006.sprawdzali prawie te same pola.ok42ha. cały dzien im to zeszło.choć zmiesciłem się w tolerancji ( 1,8%) dostane kase chyba w czerwcu. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

brat dostał decyzję już 3 tygodnie temu a kasy dalej nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2
Podobno tak ma być ale nie wiadomo jeszcze od kiedy. Pełną stawkę dopłat dostaniesz po spełnieniu warunku pełnej obsady czyli 1,5 SD/ha.Dopłaty są przeznaczone do powieszchni paszowej ale tylko do przeżuwaczy. Z tego wynika że świnie żyją powietrzem i niepotrzeba dla nich powieszchni paszowej. Jak zwykle kto chowa świnie niech ginie, a krowy niedługo będą Święte.

Nie tylko świnie żyją powietrzem, ja chowam gęsi i według tego rozporządzenia nie łapię się na wyższe dopłaty. A głównym składnikiem ich pożywienia są zielonki; paranoja. :angry:


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A może mi ktoś udowodnić że świń nie można paść trawą czy lucerną jak bym się uparł. Znowu coś wymyślili a jak ktoś nie ma przeżuwacza to kaplica.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo jak już gdzieś czytałem na forum to mleczarstwo jest najbardziej pracochłonne :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@Grześ zawsze możesz prosiaki w lucerke wypuścić

 

@gazi napewno więcej roboty jest przy krowach jak przy świniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj pojeździłem troche Żukiem z kontrolą z agencji odnośnie dopłat , obejdzie sie bez kar bo zmieścił sie ojciec w tolerancji zeszło od 9 do 17 , 20 działek rolnych nie mierzyli tylko PZ ciekawe czego ,najdłuższy obwód 2500 m , mogliby mnie nie wylosowac nie chce mi się znowu latać po polach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas jak kogoś wylosują to mierzą tylko 1 lub 2 działki. jak się zgadza to reszty nie sprawdzają. Wszystkie to mierzą jak ktoś donos napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
U nas jak kogoś wylosują to mierzą tylko 1 lub 2 działki. jak się zgadza to reszty nie sprawdzają. Wszystkie to mierzą jak ktoś donos napisze.

 

 

W tym roku tak u was mierzą ??   może ktoś mnie podpi..... :(

 

u mnie mieli DKR i musieli wszystko mierzyć , sąsiadowi w tamtym roku wcale nie mierzyli tylko foty popykali i linijko na mapie mierzyli i na metry przeliczali a w tym roku pomiary robi PGiK z Lublina i jak mierzą GPS to nie robią foty tylko do agencji idzie ten ślad co obchodzą pole a jak mierzą miarą to robią zdjęcie , dobrze że przy GPS jest tolerancja 1,5 m x obwód

 

Ja mam o tyle dobrze że z ojcem mamy porozorywane miedze i to samo posiane , nie wiadomo gdzie granica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Całkiem fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No wiem, że fajne sam sprawdziłem swoich sąsiadów i paru polityków :)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawostka jest taka,że moi sąsiedzi posiadający SPORO mniejsze gospodarstwa mają wyższe dopłaty ???-jak to jest możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro za słabo oszukujesz... :) :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj