kubas340

Jak przerobić ten wał

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

Na 100% bedzie sie oblepiać potrzebne będą dodatkowo skrobaki ,ponadto za mała średnica tego walu na słabszych glebach będzie stawal i pchal ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Przyspawaj kliny i zrób coś na wzór PAKERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

packer jakoś mnie  nie przekonuje ,mam w siewniku i się klei. najlepszy pewnie byłby strunowy

A jak chcesz z rury zrobić strunowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu15    47

ten wał nie jest zły ... zadaniem wału jest zagęszczenie gleby ...jeżli już chcesz przerobić to jedynie na pakera, chociaż ten też napewno dobrze zagęszcza glebę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

na długość tej rury czyli 4,5 m dać  12 płaskowników 5cm na 1 cm  długości 4,5 m ; a może lepsze były by kątowniki?

jeśli tak zrobisz to po przejechaniu kilkunastu metrów zrobi się wał gładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Proponuję coś takiego o ile średnica pozwoli, nie widziałem tego w akcji ani efektu pracy, ale może dzięki temu wpadniesz na jakiś pomysł. Zdjęcie będzie w mojej galerii po akceptacji moderatora.


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Słabo zagęszcza jest za lekki i zostają ślady po redliczkach,pewnie nie rozbije żadnej bryły , struna by się zagłębiała ,zagęszczając wewnętrzną warstwę ziemi i rozluźniając powierzchnię, a o to chyba chodzi w uprawie przedsiewnej ?  Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?

 

zawsze można zaląć betonem rurę ale waga już będzie słuszna i z podnoszeniem może być problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Niestety nie widziałem tego wału w akcji, więc nic nie powiem. Aczkolwiek wydaje mi się, że odstępy między płaskownikami są na tyle duże, że nie powinno się przyklejać, jedynie tam gdzie są ostre kąty mogło by się nalepić. Oczywiście mówię o w miarę normalnych warunkach a nie czystej glinie ;D

 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj