Dawid193

Massey Fegusson 7614 czy New Holland T7 185 który wybrać??

Polecane posty

Dawid193    0

Witam,

 

Stoje przed dylematem wyboru ciagnika tak jak w tytule MF 7614 lub NH T7 185 który byłby lepszy ciagnik bedzie pracował przy wszystkich ciezkich pracach w polu proszę o wasze opinie odnośnie tych ciagników z gory dzieki za odpowiedzi :)

Edytowano przez Dawid193

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

na dzień dzisiejszy MF ok 300 tys netto ten Dyna 4 dość dobrze wyposażony z przednim tuzem a NH T7 185 ok 290 tys netto tez w dobrym wyposażeniu z tuzem pytałem tez o NH T7 210 to ok 320 tys netto wyposażony bardzo dobrze. Oczywiście NH skrzynia Power Command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

a mf takiego z dyna 6 nie ma?  W tej skrzyni bedziesz mial wiecej przelozen, chyba ze te modele tylko na dyna 4 ida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
THEmustang97    18

7614 ma tylko dyna 4.Modele dalej mają dyna 6 i vt. Ja bym brał przy takiej różnicy cen Mf. Warto dołożyć jest lepiej wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

a jak sie sprawuje skrzynia w Mf ma ktos jakies doswiadczenia z uzytkowania tego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Od dwóch dni pracuje w polu mf7614 na dyna 4, jest wystarczajsca do siewu, i do bronowania jak narazie od zakresu 3a do 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

Od dwóch dni pracuje w polu mf7614 na dyna 4, jest wystarczajsca do siewu, i do bronowania jak narazie od zakresu 3a do 3d

i jak mozna spytać z jakim zestawem do siewu on pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

W najnowszym wydaniu czasopisma TopAgrar Polska masz porównanie ciągników o mocy 200km, myślę że zdobędziesz tam wiele informacji


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burkson    21

Polecam MF :D
Ostatnio też się pytałem o 7614 140km i mówili w serwisie że dobre ciągniki, nie ma takiego ciągnika żeby nie miał jakiejś awarii :) A skrzynie to psują się najczęściej z obsługi operatora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

w odpowiedzi na powyższe komentarze to faktycznie nie ma ciagnika co sie nigdy nie psuje albo jest bezawaryjny :P

 

a odnosnie tego artykułu w top agrar to MF to faktycznie dobrze wypadł tylko interesuje mnie jak chodzi ta  przekładnia (w tym top agrar mieli jakies zastrzezenia choc tez nie wypadła zle tylko ze to była ta ''vt'' a mnie interesuje ta Dyna 4) i ogolnie tez biegi czy zmienia się optymalnie jak się spisuje w polu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

dyna-vt to jest skrzynia vario a co do dany-4 i 6 skrzynie bardzo fajne w obsłudze znajomy ma mf-a 6485 z skrzynią dyna -6 zrobił jusz nim ponad 10tyś mth i jak na razie skrzynia bez awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

no to natrzaskał nim mth sporo no vt skrzynia to jest tak jak i np new holland auto command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

crystal169

i z ta brona aktywna radzi sobie dobrze?? i ogolnie jak siewnik sie sprawuje tak z ciekawosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Powiem ci że jestem pozytywnie zaskoczony , siałem pszenice jarą w pszenice ozimą co wymarzła trochę, i nie ruszałem wcześniej pola żadnym kultywatorem tylko prosto agregat, bez problemu 10-11 km/ha przy głębokości brony 5-8 cm klasa gleby 3. Siewnik mam już ponad rok więc mogę powiedzieć że napewno jest wygodniejszy niż hydropak , więcej mogę załadować dobre możliwości ustawiania głębokości , redlice cx z plastikowym jednym talerzem spisują się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

też tak myślę że nabudowany siewnik jest lepszy krótszy lzej dla ciagnika mozna wiecej do skrzyni załadować :)

 


crystal169

przy orce pewnie też bedzie pracował ten MF to z jakim pługiem ile korpusów, jaki rozstaw i na jakich ziemiach jestem ciekaw bo czytając różne opinie wszyscy chwala sobie ze siłe uciagu ma bardzo dobra sporo lepsza jak NH i tak chciałem spytać jak to u ciebie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

tak bedzie chodził z 4 skibowym vogel noot m950 4x48 na glebach od 1 do 4, ja tez się zastanawialem kiedys jak kupowałem MF7619 nad NH takim 200 km, ale z korbanka zaproponowali mi pokazy przed decyzja, dobre warunki i opinie innych uzytkownikow MFów do których jeździłem osobiście przekonały mnie po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

no właśnie też opinie różnych osób tu na forum i ogolnie znajomych tez każdy chwali MF że to dobre ciagniki a ty masz w końcu 7614 czy 7619 ? :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Z tych dwóch zdecydowanie brałbym MF bo w NH częściej występują awarie.

Ogólnie NH to dobre ciągniki i nie są jakieś szczególnie problematyczne ale przy tej różnicy w cenie w ogóle nie brałbym pod uwagę NH.

A rozważasz tylko te 2 ciągniki?

Za podobne pieniądze można kupić Valtrę na skrzyni Hitech a moim zdaniem to jest dużo bardziej sprawdzona i dopracowana konstrukcja.

W końcu ta skrzynia jest z lat 90 a wtedy powstawały najtrwalsze ciągniki i samochody :)

A silniki w Valtrze są te same co w MF.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

Rafał122

Valtry nie brałem pod uwagę jakoś do niej nie jestem przekonany kolega ma chodzi mu to nawet ale jakoś tak nie leży mi ona i chyba jednak będzie ten Massey Ferguson no ale o tej Valtrze też poczytam i zobacze jak wyglada dizeki za opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

dyna 4 może i dobra ale zobaczysz po pewnym czasie że będzie to mało, jak już MF to z dyna 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid193    0

no bo na Dyna 6 jest na każym biegu po 6 półbiegów a tu tylko 4 tak? a czemu twierdzisz ze bedzie za mało na Dyna 4 możesz jakoś rozwinac swoja myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj