Polecane posty

macko25    27

mam pytanko od niedawna kupiłem ciagnik mf 5609 i powiedzcie mi jak macie ustawione z jakiego biegu startuje i cofanie jak ustawie z pierwszego biegu i polbieg D to jakoś wolno startuje a jak z dwójki i polbieg A to szarpie.U was też tak szarpie czy skrzynia musi być wykalibrowana czy na deszcze rozdzielczej ustawic dobrze czułość a jak wy macie ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin5625    0

Jeżeli ustawisz sobie odpowiednią agresywność to nawet przy wysokim biegu ruszania nie powinno szarpać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

pisz priv mam mf 5611
musisz wcisnąć sprzęgło z lewej strony pół bieg do przodu lub do tylu i jednocześnie wajcha(T) z prawej strony I przesuwac powinno się zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

wiem ze tak się robi tylko mi chodzi z jakiego wy wogole startujecie z drugiego biegu jest fajnie bo szybko startuje ale za bardzo szarpie a z jedynki to tak wolno rusza.A jak masz trzeci bieg i polbieg A i przełączyć na bieg czwórkę to jak jest u Ciebie nie ma za dużego p rzeskoku silnik zaraz obroty soadna
spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin5625    0

Ja ruszam z 3A lub 2D to w zależy co będę robił i faktycznie gdy jadę z 3A i przełączam na 4A to obroty trochę spadają no ale to też o wiele szybciej się jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Z 3A to całkiem szarpie co ????A może przyślij mi na pocztę zdjęcie z kokpitu jak masz ustawione czułości rewers itd
Aha a jaki masz olej do skrzyni jaki korbanek wlew z Fuchsa ale parametry jakie możesz pidac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin5625    0

Czułość ustawiam do każdego biegu osobno ustaw sobie 3a i sprawdzaj czułość po kolei olej mam oryginalny od korbanka taki jak zalecają jeżeli nic się nie zmieni to dzwoń do korbanka niech się tym zajmą.A może musisz mieć zrobioną kalibracje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

że Spalaniem narazie nie powiem bo mam od grudnia ciagnik więc później napiszę jak będą roboty polowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie sobie agresywność wszystkich trzech parametrów maksymalnie na minus jeśli nadal szarpie to konieczna będzie kalibracja przekładni, jeśli masz na gwarancji to dzwoń do korbanków, a jak po to mogę zrobić Ci to taniej. Mam również części i filtry w konkurencyjnych cenach.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
    • Przez Stefan15031990
      Witam wszystkich mam problem z pracą skrzyni massey 3090 na postoju słychać prace trybów  w skrzyni zaraz za sprzęgłem biegi działają bez zgrzytów rewers także. Po włączeniu przyspieszacza na postoju słychać jeszcze bardziej,podczas jazdy nic się niedzieje ,wydaje mi się że zaczęło się to podczas orania chciałem ruszyć z 1 b na Zającu i zaczęło się sprzeglo slizgać ale na 4a zająć jechał normalnie plugi duze 4.Co to może hałasować będę wdzięczny za sugestie pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj