Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Masterek24    0

Witam. W moim MF 6180 mam dwa zakresy pracy WOM 540/1000. Mam ustawiony zakres na 540 wszystko ładnie pokazuje na wyswietlaczu obroty a gdy tylko przekrocze 600 obrotów wałka to wałek miga i się rozłącza. Jak przestawie na 1000 to juz normalnie obroty chodzą wyżej niż 600.

Czy to jest normalne że na zakresie 540 gdy przekrocze 600 obrotów wałka to rozłącza wałek tak ma być ??

Edytowano przez Masterek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Gdzieś już jest opisany taki problem. Poszukaj dobrze. Z tego co pamiętam komputer tym steruje, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek24    0

Wydaje mi się, że to jest prawidłowe zachowanie tak jakby blokada zakresu 540, przekroczysz 600 obrotow wałka i stop. Jak się chce więcej obrotów jak 600 to trzeba przełączyć na zakres 1000. Może jeszcze się ktoś wypowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam MF 6480 z roku 2011 mam takie pytanie gdy załączam WOM mam przełożona wajche na 540 wyświetlacz pokazuje mi po załączeniu ponad 1000 na wolnych obrotach a gdy dodaje gazu prędkośc walka rośnie tak samo jest na 1000 co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29
Dnia ‎07‎.‎03‎.‎2016 o 17:54, Masterek24 napisał:

Witam. W moim MF 6180 mam dwa zakresy pracy WOM 540/1000. Mam ustawiony zakres na 540 wszystko ładnie pokazuje na wyswietlaczu obroty a gdy tylko przekrocze 600 obrotów wałka to wałek miga i się rozłącza. Jak przestawie na 1000 to juz normalnie obroty chodzą wyżej niż 600.

Czy to jest normalne że na zakresie 540 gdy przekrocze 600 obrotów wałka to rozłącza wałek tak ma być ??

To jest zabezpieczenie przed zbyt dużymi obrotami na tym ustawieniu. Skoro masz ustawione 540 to po co piłujesz na 600. Przecież to około 2,5 tyś obrotów musisz mieć. Właśnie przed takimi zabawami to zabezpieczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Podepne się pod temat.

 

Przy prasowaniu słomy masseyem 6190 zatrzymał się wałek. Okazało się, że końcówka WOM ma luz około 1cm. Kiedy ja się pociągnie do siebie to wałek na chwilę się załączy i się zatrzyma. 

 

Z tego co się zorientowałem to są tam jakieś łożyska więc obstawiam że to łożysko lub jakieś zabezpieczenie. 

 

Słyszałem też że są 2 metody naprawy. Można ściągnąć cały "plecak" lub po przekątnej wkręcić pręty w te 4 śruby które mocuja wom do obudowy. 

 

Tutaj mam pytanie. Ktoś wie jakiej długości mają być te pręty? 

 

Pytanie nr 2. Tryb Eco stawał pod małym obciążeniem i kontrolka od walka mrugala. Prawdopodobnie dlatego że tarczki są już podtarte i komputer rozłaczal wałek. 

Czy przy tej naprawie uda się naprawić obie te rzeczy na  raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj