rafnow199

Opryskiwacze Biardzki z hydrauliczną belką

Polecane posty

To bierz coś innego niż Biardzki jak na PROW to łapiesz...

Kolega ma Krukowiak to mówi, że nigdy więcej... i brał na PROW tak go namówił dystrybutor lokalny.

Bierz coś zagramanicznego :) Omijaj Amazone cena wysoka a funkcje jakie uzyskujesz mizerne.

 

Z polskich to Bury ale to z tych wyższych modeli.

Gdzieś na forum było o pomocy przy wyborze opryskiwacza. najlepsze ceny są do szerokosci belki 18m, mi nie pasuje ze względu na ścieżki technologiczne, jak też mam pola bardziej pod 21m i już wtedy mi wyliczali za belki cuda.. Biardzki ma otwieranie hydrauliczne belki z uchylaniem recznym, ni jak sie ma to do praktycznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam film producenta https://youtu.be/Id6e622Pvy8?t=5m2s w tym momencie widać o co mi chodzi.

otwierasz hydraulicznie lance jedną i drugą, ale na końcach ich masz ostatnie trójkąty które musisz składać ręcznie, te trójkąty lancy są na  sprężynie.

 

ramzes1224 powiem Ci, że ja mam 50ha i uprawiamy rzepak i zboża oraz produkcja zwierzęca. najdalej położone pole mam 4ha.

Miałem i mam wymaganie takie, że zbiornik może być i nawet 1200l byle by na kołach, aby swobodnie nawet i 60tką pojechać w oprysk a nie musieć brać ciagnik z balastem na przodzie i dzwigać na sobie opryskiwacz.

kolega ma Krukowiaka 21m Heros z belką PHH i przy jego Zetorze 10245 mu przód podrywa, i jezdzi z opryskiwaczem po drodze z 15km na godzinę.

Wszak fajnie bo nie ugnieciesz i tanszy.

Ale wracając zbiornik nawet 1200l mi pasuje, ale belka juz 21m z uwagi na sciezki technologiczne,

uchylne ostatnie skrzydła czyli tzw ćwiartkowanie, bo na kilku polach mam słupy średniego i niskiego napięcia, i idealnie tak trafiają że trzeba składać lance. (Ostatnio po nocnym pryskaniu i zamykaniu na pół opryskiwacza tak się zablokowało zamykanie lanc że aż płakałem, bo nie mogłem z powrotem otworzyć lancy którą przed chwilą zamknąłem bo druga otwarta dociskała za mocno i trzeba było ją unosić by rozłożył ją.)

fajna opcja to hydraulika własna opryskiwacza, znajomy ma 6 wyjsc do podłączenia

blokowanie pochyłu opryskiwacza,

noi sledzenie dyszla oczywiście hydrauliczne, bo te na belki zaczepowe potrafi wprowadzać dodatkowe wahania lanc w opryskiwaczu.

 

To są moje osobiste przemyślenia i nie neguje innych osób tylko doradzam innym bazując już na swoich wcześniej popełnionych błedach i doświadczeniach.

 

Podam przykład ciągnika jak kupowałem.

Jedziemy z zamiarem kupna ciągnika używanego budżet do 40 tys. Napaleni na Renault, czy NH . Przyjechaliśmy do gościa bo mieliśmy blisko od innego co miał NH i tam stał JD Fendt i Same. I przypadł nam Fendt wszak facet chciał 60tys. no dobra jakoś załatwimy kredyt jakby co. Daliśmy zaliczkę, chociaż nasz mechanik mówi, że coś ten Fendt  312 LSA klekocze a miał niby te 6tys mth. W okolicy koleś miał Fendta 512 z przebiegiem 12000 mth mówimy odpal pan go i tam od razu widac że nie był zadbany ciagnik i klekot jeszcze wiekszy. Z kolejną jazdą znaleźlismy Fendta 312 i chwale sobie go, bo nie odstawia mi akcji takich jak Ursus, ze co nie wyjade w ciężko robotę to a to przewód się poluzuje, a to wałek od pompy paliwowej sie urwie, a to siłownik pomocniczy wyskoczy. i tak przez okres 2 lat przy Fendt nic nie dołożyłem poza wymiana olejów i filtrów.

 

Jak to mówią, każdy swoje chwali.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Kolego coś ci się pomyliło z tymi trójkącikami na końcu, tam się nic nie rozkłada, tylko one służą do tego że jak dojedziesz do przeszkody to się odchyli, a sprężyna spowoduje to że wróci na swoje miejsce, prawie u każdego tak jest, z tym że u biardzkiego to mi się nie podoba bo składa sie chyba tylko 2 końcówki czyli 1m wg mnie to stanowczo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym Jacku a widziałeś opryskiwacz biardzkiego z 21 m lancami ?

Powiedz mi jak zmieścisz 21m ?

Tutaj masz przykład opryskiwacza z lancami 15m.

Po drugie rozmawiałem z producentem na temat 21m belki i jak ona jest składana.

Belka do transportu jest składana hydrauliczne, lecz ostatnie człony lancy nalezy złożyć ręcznie.

hydrauliczny-strona-internetowa.jpg

Edytowano przez krzycho12316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Kolego coś ci się pomyliło z tymi trójkącikami na końcu, tam się nic nie rozkłada, tylko one służą do tego że jak dojedziesz do przeszkody to się odchyli, a sprężyna spowoduje to że wróci na swoje miejsce, prawie u każdego tak jest, z tym że u biardzkiego to mi się nie podoba bo składa sie chyba tylko 2 końcówki czyli 1m wg mnie to stanowczo za mało.

 

Masz racje to tylko element zabezpieczenia sprężynowego. A 1 mb to i mało i dużo. Zwykle nikt z premedytacją nie  zgarnia przeszkód  pionowych połowo belki opryskiwacza. Ja bym miał już więcej zastrzeżeń co do hydraulicznej stabilizacji belki, która według mnie nie działa w należyty sposób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jaja jest roznica miedzy komputerem COMMAND 190HYDRO a ARAG BRAVO 180s. Bo w cenie to ARAG jest 3,5tys drozszy i czy warto do niego doplacac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Zależy czego się spodziewasz od tego urządzenia. Command dość ładnie trzyma wydatek max błąd wydatku z którym się spotkałem 2-3% tak więc do zaakceptowania. Bardzo prosta intuicyjna obsługa.  Budowa też, zwarta i solidna. Jeśli miałbym go porównać do starej wersji ARAG BRAVO 180 to COMMAND był by bardziej sprawnym urządzeniem. Nowy ARAG BRAVO 180 S  jest trochę zmodernizowany i nie znam opinii na jego temat.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jest command 190 i command 190 hydro. Roznica jest taka ze ten hydro ma funkcje rozkladania z komputera a zwykly command potrzebuje rozdzielacz w kabinie? Pytam bo dealer sam dokladnie nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

mam pytanie  o sterownik optima 20  co pokazuje na wyświetlaczu ( ciśnienie rzeczywiste czy takie jakie ustawiłem ) , a co daje drugi elektrozawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Pokazuje ciśnienie rzeczywiste. W wyposażeniu nie masz mechanicznego manometru na  na zaworze głównym. Drugi  włącznik to  wyłącznik/ wyłącznik zaworu głównego.  Radze ci dopłać te kilka stówek i kup sterownik Optima 70. Będziesz miał już pod kontrolą sekcje belki opryskiwacza. Wygoda a koszt w sumie nie duży.  Zawsze docelowo będziesz mógł  zainstalować komputer pod takie oprzyrządowanie. 

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Jak byk widać że 190 hydro bo jest pokrętło od rozkładania belki. Na filmie gość i tak tłumaczy wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Nie, jest rozdzielacz z dżwigniami w kabinie(na linki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Command 190 hydro może być w tej zwykłej belce składanej w stronę kabiny? Tak żeby w ciągniku nie było żadnych rozdzielaczy tylko wszystko rozkładane z komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tak właśnie to działa, wystarczy 1 sekcja wyjść hydraulicznych euro. 


Przy zwykłym komputerze Comannd 190 możesz albo korzystać z mechanicznych rozdzielaczy lub dokupić osobne urządzenie z elektrozaworami przy opryskiwaczu. Ale moim zdaniem nie jest to żadna oszczędność. 


Lepiej zainwestować w kompletny zestaw Comannd 190 Hydro. I zały panel sterowania opryskiwacza mieć pod jedną ręko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj