rojkow

Rejestracja Urządzenia Chłodniczego?

Polecane posty

rojkow    0

Witam. Koleżanki i Koledzy dostałem dziś innformacje od swojej OSM że do dnia 14 marca 2016r muszę zarejestrować urządzenie chłodnicze, które zawiera pow. 3 kg środka chłodzniczego. Spotkał sie ktoś z czymś takim? Są później jakieś konsekwencje zarejestrowania np regularne przeglądy, odpowadzanie jakiś składek?? Bo jak niby nie zarejestruje się urządzenia chłodniczego to grozi kara do 3 tyś zł.

P.S. posiadam schładzalnik 1600l
Do Administratora: Przepraszam jeśli temat jest w nie odpowiednim dziale. Proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

post-23576-0-33044900-1457350052_thumb.jpg

Edytowano przez rojkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

na początku zobacz ile masz czynnika w układzie, powinno być na tabliczce znamionowej agregatu chłodniczego

sądzę że każdy użytkownik zbiornika na mleko (niezależnie od tego czy zbiornik 450l, czy też wanna 3000l) dostanie takie info, żeby nikt nie zarzucił mleczarni że nie poinformowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak wcześniej o tym czytałem to gdzieś znalazłem, że 3 kg czynnika jest przeważnie dopiero w zbiornikach od 1000- 1600 l. Oczywiście wszystko zależy od modelu ale tak jak ci mniejsi poniżej 600 l to nie mają się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Jak kolega wyżej. zobacz na tabliczce. ja przy zbiorniku 420 l mam tylko 0,6 kg czynnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

Koledzy mam problem termin się zbliża tej cho.rej rejestracji a ja nigdzie nie mogę znaleźć ile mam tego czynnika chłodzącego na naklejce na sprężarce tez nic nie ma. Ma może ktoś od tego modelu dokumentacjię bo ja kupowałem ten schładzalnik używany i nie dostałem od niego żadnych papierów.

post-23576-0-19731100-1457688215_thumb.jpg

Edytowano przez rojkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak by to powiedzieć... nie napisałeś jaki model schładzalnika masz ;)

Edit: Jak pisałem jeszcze zdj nie było. Są jeszcze na nim jakieś tabliczki czy informacje?

Prawdopodobnie max. 2,5 kg tylko lepiej niech ktoś to potwierdzi jeszcze.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

fakt w pierwszej wersji nie było zdjęcia bo nie mogłem dodać.
no właśnie nie ma nic więcej żadnej tabliczki. Gdzieś na jakieś angielskiej stronie znalazłem coś właśnie że ma 2.5 kg tylko w razie kontroli pasowało by żebym miał jakiś papier ze nie ma tam 3 kg i dla tego nie musiałem rejestrować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

no to spoko. Dzięki kolego za potwierdzenie przynajmniej uniknę pewnie chwilowo tej całej rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

taka ciekawostka: właśnie w pracy robiliśmy inwentaryzację, mamy na stanie 8 układów chłodniczych, w każdym od 50 do 80kg czynnika, więc pewnie nikomu  nie będzie się chciało ciebie ciągać za zbiornik, gdy gdzie indziej są poważniejsze układy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

wiesz na początku pewnie nie ale jak skończą się ci wielcy to trza zejść na dół szukać kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Dopiero się dowiedziałem o tym wymogu, nie wiecie czy jak teraz zarejestruje zchładzalnik to otrzymam kare? Podobno już zaczeli jeździć po rolnikach i nakładać kary.

Edytowano przez Burn001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik12    1

Zajmuje się troche schładzalnikami i postaram sie wyjaśnic o co chodzi. Rejestrowac trzeba tylko te schładzalniki które mają powyzej 3 kg czynnika chłodniczego. Taka iloś moze wystepowac juz w zbiorniku o pojemności 800 l. Wszystko zalezy od budowy układu chłodniczego. W skrócie zbiornik który ma agregat na którym jest sprężarka, skraplacz (chłodnica) oraz dodatkowa butla na czynnik chłodniczy wielkości okolo 3 l.( taka  wielkoś jak od duzego napoju tymbarka:)) to takie urzadzenie posiada wiecej niż 3 kg czynnika. Wtedy wymaga rejestracji. Natomiast zbiornik samomyjący np. 2580 firmy JAPY ma tego czynnika 2,7 kg jesli nie ma dodatkowej butli  na czynnik w stanie ciekłym. Jeśli butlę posiada ma około 7 kg. Także zalezy to od budowy układu chłodniczego. 

Radzę rejestrowac. Mnie jako serwisanta schładzalników juz kontrolowali czy posiadam odpowiedni certyfikat UDT.

Ta butla to mniej wiecej cos takiego jak na tym zdjeciu po lewej stronie.

post-53671-0-71832100-1458594568_thumb.jpg

Edytowano przez karpik12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1780    0

witam Ja także dowiadywałem się bo mam zbiornik 900L i naszczęście mieszczę się, dowiedziałem się że po zarejestrowaniu trzeba co miesiąc płacić po 100zł,każdy przyjazd ich na inspekcje to 500zł. Ciekawe gdzie i w czym jeszcze będą szukać kasy u nas? nie dość że i tak rolnicy mają wydatki to jeszcze oni nam tyłek zawracają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

Będąc na targach rolnych w Kielcach podczas rozmowy z którymś z wystawców sprzedającym maszyny rolnicze zostałam przez niego poinformowany ze gdzies slyszal ze od nowego roku 2017 trzeba bedzie zarejestrowac nawet te chodziarki co maja ponizej 3 kg czynnika chlodzacego. Slyszal ktos o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj