shiftman

otręby pszenne dla świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Otręby
shiftman    1

Witam. Karmil z was ktoś świnie otrębami pszennymi ? Mam zamiar teraz kupić kolejne 2 swinie ale z braku ziemniaków chyba kupę otręby. Będę je zalewal wrzątkiem i na rano będę dobre do tego zlewki zupy z przedszkola więc witamin będę mialy dość to tego moczony chleb i garść koncentratu. Czy takie żywienie będzie dobre dla swinek? Chciałbym żeby mialy te 120/130kg po ok 6/7miesiącach. Pozdrawiam
Czy może lepszym rozwiązaniem będzie dawanie im zamiast tych otrąb jęczmień srutowany i reszta tak sama

mesi    7

nie ma sensu otręby za drogie są nie wiem jak u Cb ale u mnie 18 zł 30 kg 

Wiadomość z agroFakt.pl

withanight    1103

od świni, przez krowy a następne co? może szunszyle? Nie długo drugiego przedszkola będziesz szukał bo zupy braknie.

Take me Away !...

margerita26    13

Jęczmień o niebo lepszy od otrąb pszennych . A takie żywienie ,jakie przedstawiłeś,jest całkiem całkiem :)

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

shiftman    1

withanight zluzuj majty stary. Co będę sobie hodowla i ile tej zupy będę brał to moja sprawa ;). Szukam tutaj ludzi którzy chcą pomóc, coś doradzić a nie wyglaszac swoje mądrości

facelia    0

otręby można dawać ale nie same

maciorze by miała więcej mleka dodaje się do śruty

na pewno śruta z jęczmienia ,lub pszenicy będzie lepsza

<p>Żywienie naszych zwierząt w hodowli jest bardzo istotne,dlatego trzeba dbać o wysoką jakość pokarmu,pasz które im podajemy. Tak sie składa,że pod tym względem mamy duże doświadczenie i możemy pomóc wybrać tą najbardziej odpowiednią pasze.</p>

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikzwielkopolski12
      witam . mam  problem z prosiętami . przy obcinaniu ogonków średnio  na 12 szt 2 .3 szt podają po odcięciu ogonka . 
      dzieje się to mniej więcej od 6 miesięcy , wcześniej się to nie działo ??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia

Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

• Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam decyzja padła na trzodę  chlewną , posiadam 20ha klasy 4-5 miejscami 3 ale rzadko planuje kupować prosięta duńskie albo polskie zalezy od ceny, słyszałem ze na 1 sztuke przypada 350kg czyli teoretycznie około 300 swinek, w nastepnym rzucie bym kupował zboze i prosięta liczyłem to by wychodziło około 60zł nie licząc własnej pracy i wody, prądu. Jak myslicie warto ?
    • Przez Mariusz123456
      Witajcie. Szukam informacji na temat opłacalności chowu ekstensywnego mangalicy.
      Zakladajac fakty poniżej.
      sruta kupowana licząc 2 kg na dorosła szt dziennie
      200-300 kg odpadków warzywnych z zaprzyjaźnionego przedsiebiorcy
      caly rok na dworze w ogrodzeniu o wym 20x10 metrów po 3 loszki plus knur
      zamierzsm mieć 10 takich zagród plus 2 zagrody na warchlaki zaraz po odstawieniu oraz tuczniki od 40- do maxa oraz 2 na loszki w tym samym zestawieniu
      wiem ze masa roboty i kasy przy montażu wygrodzen plus pastucha lecz liczę się z tym
      dodatkowo powiedzmy 1 ha dyni na jesień do skarmiania plus jakies cukinie kabaczki a na zimę kupowana kiszonka z qq
      czy ktos może się ustosunkować do mojego pomysłu? Poprostu mam bardzo dużo czasu wolnego przy herefordach a jakoś na etat się nie wybieram bo wole poświecić czas żonie i dziecku
    • Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.