Zaloguj się, aby obserwować  
Pawet

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek16m    102
może Valtra nie jest znana w Polsce a kto czytał ostatni RPT valtry sprzedano w 2007r więcej niż Fendta i Claasa i nie jestem teraz pewien czy 10szt mniej czy wiecej od MF a w koncu sprzedaja ja w Polsce od 1996r

Jeżeli te dane są prawdziwe to Valtra sprzedała o około 50 sztuk więcej niż MF.

 

Kiedys byl Valmet czy cos takego tera jest Valtra ale nie wiem od którego roku ja klepią

Valtre produkują od 96/97 roku, zalezy który model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542
Kiedys byl Valmet czy cos takego tera jest Valtra ale nie wiem od kturego roku ja klepią

Wydaje mi sie ze valtra jest produkowana od cos ok. 2000 roku. I ja zdecydowanie wybralbym valtre. Nie wazne ze Valtra nie ma bezstopniowej skrzyni, a moze to i nawet lepiej. Wole prosty ciagnik niz taki gdzie az roi sie od roznych przyciskow czy joystickow :) . A Valtra tez moze miec komfortowa kabine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

Fendt nie jest takim ideałem jak niektórzy sądzą. Inne marki doganiają fendta a są o wiele tańsze a to się liczy chyba najbardziej :)

Edytowano przez Olik
Błędy ortograficzne i literówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

owszem inne marki (a raczej poszczegolne modele) moga sie rownac z fendtem, bez zadnych kompleksow, ale wyposazone tak samo jak fendt, sa w porownywalnej cenie.

 

kto nie jezdzil ciagnikami z skrzynia bezstopniowa i nie rozumie zasady jej dzialania, nigdy nie bedzie w stanie docenic jej zalet i wlasnie bedzie pisal posty typu:

Nie wazne ze Valtra nie ma bezstopniowej skrzyni, a moze to i nawet lepiej. Wole prosty ciagnik niz taki gdzie az roi sie od roznych przyciskow czy joystickow

 

:) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a mnie przy Fendtdzie 412 to ruszanie z takim jakby poślizgiem jak w autach z automatem troche sie nie podobało fakt że ze wszystkich jalimi wtedy jeździłem miał przynajmniej tak odczuwałem najwieksze przyspieszenie ale czy to takie ważne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542
owszem inne marki (a raczej poszczegolne modele) moga sie rownac z fendtem, bez zadnych kompleksow, ale wyposazone tak samo jak fendt, sa w porownywalnej cenie.

 

kto nie jezdzil ciagnikami z skrzynia bezstopniowa i nie rozumie zasady jej dzialania, nigdy nie bedzie w stanie docenic jej zalet i wlasnie bedzie pisal posty typu:

 

:) :) :) :) :)

wiem co to bezstopniowa skrzynia i wiem jak dziala. moze i jest to lepsze ale nie dla kazdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo963    0

(POST1)ej ty brzozak2 nie pisz jak nie wiesz

piszę o pompach w fendtcie bo sam mam fendta 716 vario i ten temat już przerobiłem pytałem nie jednego co ma taką maszynę pytałem u przedstawicieli korbanka i gościa z niemiec co pracuje w serwisie FENDT

stąd wiem, że pompa jazdy wytrzymuje średnio między 7 a 9 tys mth

 

(POST2)michal83 mówisz tak bo nie miałeś do czynienia z marką FENDT

ja coś wiem bo mam 3 fendty

a inne marki też prubowałem

mam znajomych co mają fendty i inne ciągniki więc myślę że mam małe rozeznanie

 

(POST3)bez powodu fendt nie jest najdroższym ciągnikiem

Ta marka zasługuje na uznanie

 

Nie pisz nigdy posta pod postem a zwłaszcza 3 pokolei!

Edytowano przez Olik
OMFG- Co to za słowo pąpa :/ wrrr... proszę piszcie po Polsku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

kamillo wiecej postów sie nie dało napisac? najpierw piszesz ze masz 716 vario pozniej piszesz ze masz 3 fendty...

a co do brzozaka zgodzę sie z tym wyposażeniem,nie wszystkie marki oferuja to samo ale porównywalnie i kamillo musisz sie zgodzić że tu sie płaci duży % ceny za sam znaczek!

valtra z czasem napewno wypuści bezzstopniówke żeby stawać sie coraz bardziej konkurencyjną


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

Fendt od samego początku byl dobry a moze nawet najlepszy nigdy nie uslyszalem o Fendzie zlego slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Fendt od samego początku byl dobry a moze nawet najlepszy nigdy nie uslyszalem o Fendzie zlego slowa.

Krótko żyjesz :P -a tak poważnie to (znów podpadnę co niektórym) polecam lekturkę zachodnich forów dyskusyjnych (tam mają więcej Fendtów-ba nawet je tam produkują :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Fendt od samego początku byl dobry a moze nawet najlepszy nigdy nie uslyszalem o Fendzie zlego slowa.

 

To poczytaj trochę forum a usłyszysz :P :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

Ależ na tym forum to niektórzy są nie ludzcy "poczytaj troche forum a uslyszysz" weź przestań Ty popatrz co sie dzieje w realu a nie co te dur.. piszą na tym forum tu połowa to nie prawda...

Edytowano przez Olik
Ort. literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Joł... Nowy na imprezie.

 

Co wy tam wiecie :P .

 

Gościu może tu i 100% nie prawda. Ale jak się przychodzi w gości to sie stosuje do zasad gospodarza. Pojął ?

Koniec OT

 

Co do wyboru.

Dla mnie wybieranie konkretnej maszyny bez znajomości konkretnej ceny za konkretne wyposażenie, mija się trochę z sensem, jeśli chcemy podjąc obiektywny wybór.

 

Chyba że jest to konkurs piękności i wybieramy subiektywnie to mówie Valtra :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczor1953    0

witam zomale jestem tu nowy. Ale troche poczytałem już ale ten Jan80 to jakiś dziwny gość o co mu tak naprawde chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
(POST1)ej ty brzozak2 nie pisz jak nie wiesz

piszę o pompach w fendtcie bo sam mam fendta 716 vario i ten temat już przerobiłem pytałem nie jednego co ma taką maszynę pytałem u przedstawicieli korbanka i gościa z niemiec co pracuje w serwisie FENDT

stąd wiem, że pompa jazdy wytrzymuje średnio między 7 a 9 tys mth

 

(POST2)michal83 mówisz tak bo nie miałeś do czynienia z marką FENDT

ja coś wiem bo mam 3 fendty

a inne marki też prubowałem

mam znajomych co mają fendty i inne ciągniki więc myślę że mam małe rozeznanie

 

(POST3)bez powodu fendt nie jest najdroższym ciągnikiem

Ta marka zasługuje na uznanie

 

Nie pisz nigdy posta pod postem a zwłaszcza 3 pokolei!

wybacz ale styl twojej wypowiedzi nie budzi we mnie zaufania, takze ja ci nie wierze, ze masz te 3 fendty (w ktorych znajdzie sie zapewne 936 black beauty), nie wierze ci nawet w to ze prowadziles fendta, ani nie uwierze w to, ze w nim chociazby siedziales :P

na AF przerabialismy juz pary takich cwaniaczkow jak ty (chociazby byczek7, ktory wklejal nawet foty rzekomo posiadanych maszyn), musisz najpierw zasluzyc na zaufanie, odzywajac sie "po ludzku" i piszac konstruktywne posty, pozniej "zaakceptujemy" twoje foty, a dopiero na koncu, ze sprzet ktory jest na fotkach nalezy do ciebie, badz twojej rodziny - w sensie rodzicow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo963    0

a pisz sobie i myśl sobie co chcesz bo być może ty nie widziałeś nawet na oczy fendta a piszesz o komuś coś takiego

żal mi ciebie poprostu zazdrość czysta zazdrość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kolgo zanim zapuścisz następny post, to zastanów się, poczytaj inne posty, tym bardziej @brzozaka.

 

Przed Toba było wiele osób z którymi się zmagaliśmy i marnie skończyli. Forum nie jest do zazdroszczenia innym tylko do dzielenia się informacjami, spostrzeżeniami itd. Wchodząc na to forum pewnie myślałeś że zwojujesz świat ale powoli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
żal mi ciebie poprostu zazdrość czysta zazdrość

jesli juz mam byc zgryzliwy, to powiem ze tata chcial wziasc fendta 820 (byl w tej samej cenie co axion), ale wybilem mu to z glowy :P wykresami, parametrami i narazie nie zaluje decyzji, bo jestem pod wrazeniem sily tego traktorka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
a pisz sobie i myśl sobie co chcesz bo być może ty nie widziałeś nawet na oczy fendta a piszesz o komuś coś takiego

żal mi ciebie poprostu zazdrość czysta zazdrość

 

brzozak ma axiona i nie ma czego zazdrościć tobie...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Ja się nie będę wcinał w czysto techniczne sprawy bo tak naprawdę nie znam tych traktorów ale zastanów się czy aby na pewno chcesz się wpakować w Fendt-a i „mafię” zwaną Korbanki mój typ to Valtra tyle ze wzglądu na dilera


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

witek bardzo dobrze powiedziane. Jak pewnie sie orientujesz wziałem valtre. myślałem też nad fendtem, ale ta firma Korbanki jedna wielka mafia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tylko, ze pronary nie sa juz tak atrakcyjne cenowo jak na poczatku :P poza tym nie rob OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj