Zaloguj się, aby obserwować  
Pawet

Fendt 714 VARIO czy Valtra T140

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deer    180

Z mojego doswiadczenia z firmą DHK.

Można zamówić każdą opcję pod warunkiem że jest to taka, która znajduje się na placu <_<.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Low rider przecież pisał, że Fendt-y serii 400, 700,800,900 mają w standardzie przedni TUZ a 300 nie. Więc ta fotka tu nie pasuje <_< ;]


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF6180    0

Wydaje mi się że Fendt ta marka jest już dłużej na rynku a silnik u nich jest nie do zajechania :)

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja osobiście wolałbym Valtrę choć Fendt też może być

mysle, ze za takie wypowiedzi powinny byc wstawiane ostrzezenia!!!!!

post powyzszy cytuje, ze wzgledu na opcje EDIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Low rider przecież pisał, że Fendt-y serii 400, 700,800,900 mają w standardzie przedni TUZ a 300 nie. Więc ta fotka tu nie pasuje :) ;]

Tylko że są 2 serie 300 :)

Ci

Vario

Zrozumiałem że w serii 300 Ci nie ma przedniego, dlatego dałem to zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze za takie wypowiedzi powinny byc wstawiane ostrzezenia!!!!!

post powyzszy cytuje, ze wzgledu na opcje EDIT

sorki brzozak2. już poprawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo963    0

co do pompy jazdy :: to pompa wysiada pomiędzy 6000 a 9000mth koszt takiej naprawy to ok 7000euro

jak kogoś stać na taki ciągnik to stać go na taki wydatek

 

Wracając do tematu

sam wybierałęm pomiędzy tymi dwoma ciągnikami wybrałem fendta i w 100% nie żałuje

Valtra - dobre silniki spalanie ale jakość materiałów z jakich jest wykonana jest porażająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Kamillo963 -używaj opcji edit, ok?

 

Co do tematu to coś słyszałem o tych pompach w Fendtach ale nie chciało mi się wierzyć :)

Fajne stwierdzenie, że jesłi kogoś stać na Fendta to go stać na jego naprawę. No niech będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle, ze konstruktorzy projektujac taka pompe nie moga sobie pozwolic na zalozenie zuzycie mniejsze niz 15 000 mth, no min. 10 000 (choc to chyba musialoby byc zalecenie producenta), tak wiec dobierane sa tak materialy, aby one wytrzymaly zadany przebieg i absolutnie nie uwierze w wypisywane przez was herezje - przykro mi.

inna sprawa jest kupowanie uzywek, ktore zamiast 6 000 mth maja ich 16 i wtedy powstaja takie statystyki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
inna sprawa jest kupowanie uzywek, ktore zamiast 6 000 mth maja ich 16 i wtedy powstaja takie statystyki :/

 

To fakt. No bo jakim cudem u handlarza np: stoi dwadzieścia ciągników na placu, a żaden nie ma mniej niż 10 lat, no i niema wśród nich ciągnika, który ma więcej niż 7 tys mth. Bo na zachodzie głupi naród i robi tylko po 400mth, albo wszystkie ze zbankrutowanych gospodarstw, odśnieżały lotniska, utrzymywały tor żużlowy itp, itd. No handlarz może cisnąć taki kit, w końcu jego fach.

No ale jak kupujący mogą to bezkrytycznie łykać ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co do uzywek to zgadzam się z kolegami, znam przypadek ciagnika JD 8210 który zrobił w Polsce ok 17tyś mth, przy 19 tys będzie sprzedany.widziałem go z bliska i jestem pewien, że jak ktos go bedzie oglądał to napewno stwierdzi, że jest juz dość zużyty ale przecież ma juz 9 tyś mth więc nic dziwnego... :)

ciągniki na 7 tyś mth miał robina pompę paliwa (jak i pozostałe dwa JD6610), bo zmienili dostawcę paliw i okazało się, że nie było to dobry pomysł :) także myślę, że jezeli wszystko bedzie ok, to ciągniki spokojnie nakręcą 10 tyś mth...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mój 6320 bedzie sprzedawany przy 10 tys. mtg. Ciekawe ile wtedy pojawi się na liczniku :)

 

To samo jest z samochodami -no który samochód ma na giełdzie ponad 200 tys. przebiegu, sporadycznie się trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

Tez bym wybral Fendta to sprawdzony sprzęt a o tych Valtrach nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

Jan80 jeśli masz jakieś 40tyś więcej na fenda to go bierz. Za tą kase można kupić sprzęt do valtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Tez bym wybral Fenda to sprawdzony sprzęt a o tych Valtrach nic nie wiadomo.

Ojj koleżko ale głupotę napisałeś :) "(...)O tych Valtrach nic nie wiadomo..." :) , żenada :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

Po pierwsze nie jestem dla ciebie zadnym kolezko a po drugie Valtra nie jest popularną w Polsce tak jak Fendt i chlopak sie nie rzucaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

Poprosilem go zeby mnie komentowal to bylo moje zdanie jak ma inne to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

Chlopcy spokojnie tu omawiamy Fenda i Valtre a nie sie kłócimy... :)

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

może Valtra nie jest znana w Polsce a kto czytał ostatni RPT valtry sprzedano w 2007r więcej niż Fendta i Claasa i nie jestem teraz pewien czy 10szt mniej czy wiecej od MF a w koncu sprzedaja ja w Polsce od 1996r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

Kiedys byl Valmet czy cos takiego tera jest Valtra ale nie wiem od ktorego roku ja klepią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj