Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukim23

Skrzynia biegów w MTZ 920.3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukim23    0

Witam

Panowie mam pewien dylemat czym różni się zsynchronizowana skrzynia od niezsynchronizowanej??

LukaszZduny    0

w synchro jest 1 bieg mniej co daje przy reduktorze i polowych 4 przelozenia mniej czyli 14 biegow a nie 18. predkosci sa inaczej rozlozone ale ich wystarcza tylko przy obciazeniu na ostatnim biegu trzeba pomoc sobie polbiegami. glowna zaleta synchro jest to ze biegi wchodza bez zgrzytow i lekko

Wiadomość z agroFakt.pl

LukaszZduny    0

tzn od 2km/h wzwyz. predkosc mozna dobrze dostosowac. jak komu malo albo ciagnik do warzywek potrzebny to w opcji jest reduktor biegow pelzajacych jesli sie nie myle to 6 tys kosztuje

beorn    1

zle sie wyrazilem. chodzilo mi o biegi polowe. w starej skrzyni zdaje sie jest 10 biegow szosowych i 8 polowych(ktorych praktycznie nie uzywam jak robie mtz). jak jest w tej synchronizowanej skrzyni? biegi wchodza lekko?? zgrzyta cos pomimo synchronizacji? po prostu czy jest lepsza od tej starej??

LukaszZduny    0

3 polowe i 4 szosowe z reduktorem 6+8=14. biegi wchodza bez zgrzytow chyba ze jakos sie zle wlaczy to czasami bo trzeba bieg wlaczac plynnym ruchem. ja nie jezdzilem na starej skrzyni ale wujas jak sie naszym przejechal to powiedzial ze nie ma porownania

pynczor    2

Siema chlopaki troche z innej beczki ale najlepiej mi sie ten temat nadal ...

chodzi mi o MTZ 82 kupilismy go w oplakanym stanie i byl remont zagladalismy do skrzyni wszystko wygladalo cacy no nic

zlozylismy wszystko ok biegi chodza wszystko dziala ale jak wyjechalismy na droge to nic nie slychac tak skrzynia wyje olej jest wszystko dziala tylko ten huk co to moze byc mam zamiar rozebrac ale czy warto ??? ciagnik przerobil moze ze 100mth i stoi bo nikt nie chce jezdzic :) moze mieliscie podobny problem z gory dzieki ;) aha remont byl w ubieglym roku zlozylem go na poczatku tego roku :)

to ten ciagnik

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-82-image132599.html

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

pynczor    2

Pomoze mi ktos ?? nikt nie mial takiego przypadku ?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Alchemik
      Nie mam pod ręką ciągnika, tylko to wyjazdowa " akcja".
      Kiedyś próbowałem ruszyć położenie tylnych kół w Jumzie, ale bez "dużej przemocy" i zakończyło się to niepowodzeniem.
      Teraz pytania:
      -czy materiał tylnej piasty ( część zewnętrzna i dwie stożkowe połówki) są z materiału wytrzymującego silne uderzenia młotkiem (1.5kg) na kowadełku? Czy raczej szybko pęknie? ( To bardziej żeliwo, staliwo czy stal?)
      - używał ktoś innego ściągacza, klinów, czy czegoś podobnego oprócz/zamiast śrub oryginalnie danych do wkręcenia i rozdzielenia części piasty?
      -Pewnie w ruch pójdzie i palnik, ale ma ktoś dobry sprawdzony patent na ruszenie tego?

• Przez ursusek94
      witam, podpiąłem do mtz pług 4x35 w celu sprawdzenia czy podnośnik trzyma, podniosłem i tak z pół godziny trzymał i zaczął powoli opadać, ale tym sie nie martwię, po jakimś czasie zauważyłem olej pod siłownikiem, co znaczy że cieknie pewnie na uszczelniaczu, co znaczy że musze wymieniać uszczelniacz? no i jeszcze olej cieknie dużo mocniej z pompy hydraulicznejz lewej strony, co sie dzieje, czy to jest normalne w mtz? jakiego oleju używacie do hydrauliki w swoich MTZ? zakładam nowy temat o hydraulice bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. proszę o szubką pomoc, bo zaraz w pole trzeba ruszać.
    • Przez Kris94
      Witam,
      Czy posiada ktoś albo miał styczność z którymś z mniejszych Belarusów wymienionych w tytule ? Wszystkie informacje, opinie itp. opisywane jest o dużych 820, 920, 952, 1025 a nigdzie nie ma nic o tych mniejszych. Modele 320, 422 wydają się fajną opcją do pracy przy lżejszych pracach czy sadwonictwie, warzywnictwie, szczególnie jakby ceny części, koszty utrzymania były tak samo małe ja w porównaniu do większych modeli. Sama cena też wygląda całkiem nieźle w porównaniu do innych marek a i tak nigdzie tych ciągników nie widać. Wiecie może dlaczego nie są tak popularne jak większe modele, są bardzo awaryjne czy coś innego ?
    • Przez ziomekq
      Witam jako,że mój stary rozdzielacz juz mocno przecieka, hałasuje, i puszcza mam zamiar zmienić go na taki:http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-40l-3-z-sekcja-plywajaca-i4076419476.html teraz takie pytanie: czy będzie pasował?,jak nie to jaki inny z sekcja plywajaca. W hydrauliczne nic nie zmieniane, Wywalony tylko ten regulator z pod siedzenia. Pozdrawiam
    • Przez TadzikC360
      Witam czy jest jakieś pokrętło do regulacji wysokości podnoszenia tylnich ramion w MTZ 82. z góry dzięki

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.