News
adamos012

saletra wapniowa czy wapno granulowane kreda

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wapno
adamos012    2

Koledzy doradzcie . NA jesień zasiałem pszenicę ale obawiam się że stanowiska na których rośnie mają niskie PH około 5 maksymalnie 5,5 i czy lepiej by było posypać wapnem granulowanym kredą pogłównie , czy opryskać dolistnie saletrą wapniową.

Piotr291179    2

A od kiedy to oprysk saletrą wapniową podnosi poziom pH gleby?(chyba że pecha życiowego) jak jest 5,5 to tragedii wielkiej niema, ja bym ten temat załatwił po żniwach wapnem tlenkowym/węglanow-magnezowym a jak koniecznie teraz to kreda!

vvojtas1    25

do Piotr291179

saletrą wapniową w oprysku odczynu nie zmienisz ale za to dostarczysz wapń do rośliny - widziałem kilkukrotnie fajne efekty tyle że na zbożach jarych, w ozimych nie mam doświadczeń.

doadamos012

ja bym zbadał glebę skoro teraz to tyko obawy to niewiadomo czy słuszne.

Jeśli słuszne to może tragedji nie ma, ale dobrze w przypadku pszenicy też nie jest.

Wybrał bym krede, a przed jej wysiewem pobrał bym glebe do analizy - wyniki przydadzą się do ustalenia prawidłowej dawki po żniwach i tu zgadzam się z przedmówcą.

Możesz zrobić pole na pół i pochwalić się efektami doświadczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez TheJanekTV
      Witam. Wczoraj w pszenicy wykonałem zabieg regulacji dodam że samej. Planowałem w tym roku wjechać z regulacją i grzybówką osobno (grzybówka około 1.5-2tyg po regulacji) Pierwszy raz będę pryskał od grzyba i się dopiero uczę i tu stawiam pytanie. Czy nie lepiej było od razu zmieszać środek regulacji z grzybówką i zrobić od razu T1? Czy będzie miało to jakieś negatywne skutki z tego powodu że na grzyba pryskam później? Proszę o pomoc. Pozdrawiam ;)
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.