Polecane posty

Witam ludzie, mam gospodarstwo 15 ha z czego 10 w 1 kawalku ziemi rozmyslam nad hodowla danielu lub jeleni i oto moje pytania.

1.czy sa dotacje na zalozenie tekiej hodowli? (nie chodzi mi o kredyty)

2.czy jest ktos kto ma lub wie cos z pierwszej reki o takich hodowlach?

3.czy stado 100 samic na poczatek to nie za duzo?

 

narazie tylko rozmyslam i gdybam, czekam na uwagi i krytyke

 

 


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biczus    0

Cześć Mateusz.

 

Jeśli chodzi o założenie hodowli danieli, to tak, minimum wg osób specjalizujących się w hodowli tego typu zwierząt, to właśnie 100. Niekoniecznie 100 szt. to muszą być same samice, ale fakt, powinny one znacznie przewyższać liczbę samców. Jeśli chodzi o dofinansowania, można próbować uzyskać takie dofinansowania z UE, co prawda na tego typu przedsięwzięcia one nie są jeszcze aż tak popularne ale można próbować. Musiałbyś poczytać o programach dopłat ze środków Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020. Wszelkie informacje i pliki znajdziesz na stronie ARiMR. Proponuję też poczytać/popytać się innych przedsiębiorców. Wiem, że Stacja Badawcza PAN w Popielnie prowadzi hodowlę danieli oraz dr Andrzej Krzywiński w Kadzidłowie i to z dość dużym powodzeniem.

Może jeszcze się odezwie ktoś kto sam prowadzi hodowlę i Ci bardziej przybliży ten temat.

Życzę powodzenia :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodarao    0

Cześć Mateusz.

Jestem też zainteresowany tą hodowlą ale wiadomości na jej temat w necie bardzo mało.

Napisz czego się dowiedziałeś.

Czy jest zbyt na takie mięso?I jaka cena?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał97    0

Witam. Razem z ojcem myślimy o hodowli danieli. Nasze gospodarstwo znajduje się w jednym kawałku ok. 30ha gdzie ok. 18ha to nasz las głównie sosnowy. Zastanawia nas gdybyśmy całość ogrodzili,czy legalna była by hodowla w lesie oraz na pastwiska przed lasem ? Nigdzie nie mogę natrafić na temat czy można w prywatnym lesie hodować zwierzęta. Może ktoś z Was spotkał się już z taką hodowlą ? Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jasne że tak, ogradzasz co Twoje i tyle, bydło się trzyma pod chmurą to w lato włazi do lasu, a i w zimie siedzi w lesie bo cieplej ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Rafał97 napisał:

Witam. Razem z ojcem myślimy o hodowli danieli. Nasze gospodarstwo znajduje się w jednym kawałku ok. 30ha gdzie ok. 18ha to nasz las głównie sosnowy. Zastanawia nas gdybyśmy całość ogrodzili,czy legalna była by hodowla w lesie oraz na pastwiska przed lasem ? Nigdzie nie mogę natrafić na temat czy można w prywatnym lesie hodować zwierzęta. Może ktoś z Was spotkał się już z taką hodowlą ? Pozdrawiam. 

Ja bym się najpierw zorientował czy w okolicy nie ma wilków bo jeśli są to szkoda zachodu Twojego ogrodzenie nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez barrybond
      Witam
      Mam łąke o powierzchni 1ha plus mały stawek, kilka debów i około 0,4ha jeszcze do zagospodarowania na łąke. Z pierwszego pokosu było 21 bel siana. Chciałbym na tej łaczce wpuscic dwie jałówki na krowy mamki, plus w przyszłości kilka danieli. Niedojady chciałbym wykosic raz w roku zeby krowki miały cos do jedzenia zimą, przychowek od krów miałby byc przed zima ubijany. Teraz zasadnicze pytania czy jest mozliwosc łaczenia danieli z krowami?Czy na takim areale jest w ogole mozliwosc wykarmienia takiej obsady? Czy jalowki hfxlm krzyzowane angusem byłyby odpowiednim wyborem, chodzi o to aby nie wykonywac przy zwierzetach zbyt duzo pracy a i zeby mieso miało dobre walory. Pozdrawiam
    • Przez OskarMtz82A
      Hoduje ktoś Daniele chciałbym się dowiedzieć jak to z nimi jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj