Skocz do zawartości
wesolutki82

rozsiewacz stary amazone czy nowy langren

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wesolutki82    0

Witam,

Mam pytanie zbliża się wiosna i muszę kupić nowy rozsiewacz do nawozów wybór ostateczny albo używany amazone albo nowy langren, jeśli macie jakieś własne doświadczenia z tymi firmami bardzo proszę o pomoc. szczególnie jeśli ktoś wie coś na temat rozsiewaczy langren.

Chyba że macie jeszcze inne ciekawe propozycje do 5tys.

wesolutki82    0

cześć a co słyszałeś jakieś złe opinie o tym rozsiewaczu langren ? Jeśli tak to będę wdzięczny jeśli się nimi podzielisz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Langren wygląda identycznie jak rozsiewacz Rotina, Kiedyś taki miałem, mogę polecić. W przekladni były tryby jak w betoniarce - nie do zajechania aby olej był, 

Wojtas75    2

Kupiłem Langrena da sie z nim życ , dość solidna konstrukcja no i hydraulika  co do tego jak sieje zobaczy sie na zbożu jak będzie rosło.

rs-800  4,1 tyś

Edytowano przez Wojtas75

Wojtas75    2

rozsiałem nim około 3 ton nawozu saletrzak drobny rzucił pięknie na 12 metrów , wcześniej siałem lejkiem wiec spora różnica jest

żadnych awarii sypać nawóz i jechać ;)

tatraj    0

Witam.

Kolego mógłbys powiedziec wiecej na temat tego rozsiewacza? własnie zastanawiam sie nad kupnem. Z góry dzieki :D

izydor6280    483

post wiele wnoszący do tematu  <_<

mamy Ci z tego powodu bić brawo, współczuć czy co?  :blink:

maateusz18    0

Kupiłem rozsiewacz langren 800. Na 15 m sieje równo i dokładnie, dodam że nie ma co patrzeć na tabelki w instrukcji bo nic sie tam nie zgadza, na ustawieniach podanych przez producenta siał bardzo nie równo. Troszkę rama rdzewieje ale kosz w porządku,Śmiało polecam fajnie sieje jak za te pieniądze. 

MF675ursus    73

Kosz z nierdzewki? :) Jak masz ustawione łopatki dla jakiego nawozu na 15 metrów?

docus    0

Ustaw na 15m.B3 A1 saletra puławy,mam langrena rs 800 nierdzewka+wałek+plandeka za 5400 i jest ok.

Shaun    14

Gdzie kupiłeś ?? Za swoje czy coś z PROW korzystales ??

krzysztofz14    14

Ustaw na 15m.B3 A1 saletra puławy,mam langrena rs 800 nierdzewka+wałek+plandeka za 5400 i jest ok.

To jest cena brutto czy netto.

kuba5r    7

Co do starych amazonek mogę powiedzieć tyle, że były lepiej zabezpieczone przed korozją od nowych.

docus    0

Cena brutto z listopada 2016,dwie łopatki,gotówa,kupiony u producenta,Mati sprawdzę i z twoim ustawieniem łopatek,za 400zł można dokupić rozdzielacz hydrauliczny (niezależne otwieranie prawej i lewej strony)

tatraj    0

Tak odbiegajac od tematu, mam pytanie odnosnie rozsiewacza Gamberini, wiecie cos moze o tym sprzecie?

GRZES1545    14
Napisano (edytowany)

Oglądałem Langrena na targach w Kielcach,jedyne co mi sie nie podobało to spawy na łączeniach w koszu,wygladały jakby ktoś nasmarkał a nie pospawał, mam nadzieje ze w sprzedaży mają one lepszy wygląd,mysle jeszcze o tym rozsiewaczu ALTRO co o nim sądzicie?

Edytowano przez GRZES1545

piotersss    0

witam. jak ustawiacie rosiewacz langren na saletrzak na 12 metry bo ustawiłem zgodnie z tabela i zrobiły sie pasy od miedzy ciemne a na srodku jasne wogóle tam sie nic nie zgadza normy wysiewu tez

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.