Rafalztykocina

przerobienie łąki na pole z miętą

Polecane posty

witam

planuję w tym roku posadzić miętę pieprzową, niestety mam do dyspozycji pole ok. 0,8ha klasa 4a, które ze względu na suche podłoże odpada i łąkę - ok. 0,6h którą planuję przerobić na pole i tam zasadzić miętę. Ziemia jest wilgotna- torf, obok niewielkiej rzeczki ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc, czy jest szansa na, bez używania herbicydów łąkę przerobić na pole użytkowe. Wiem że powinienem to zrobić jesienią ale niestety zorientowałem sie dopiero niedawno. Jakie zabiegi muszę wykonać, ewentualnie co innego mógłbym posadzić na takiej ziemi by w następnym roku nie mieć problemy z chwastami, trawą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jeśli jest wysoka trawa to przeleć kosiarką.Potem talerzowka i orka.Albo od razu zaorz i jeśli będzie ostra skiba a na pewno będzie to zrób talerzowka albo glebogryzarką.Później ładnie zabronuj.Robiłem tak samo w tym roku tylko ze stosowalem Roundap.Jeśli to nie wystarczy to tzn.jesli chwasty będą wyrastać to poczekaj aż trochę się rozwiną to znowu zastosuj orke.Przelec jeszcze raz talerzem i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem prawie tak jak pisałeś. na początku łąka została przeorana a później przetalerzowana i pobronowana, niestety trawa i pokrzywa zaczęła mocno wychodzić więc nowe pole zostało znowu przebronowane bez ponownej orki i nie wiem co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Dalej będzie to samo. Licz się z tym, że nie wyjdziesz z pielenia. Aż Ci się odechce tego. Zrób porządnie - czyli opryskaj na jesieni Randapem, talerzówka i później orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Bez oprysku nie wiele wyplenisz tych chwastów.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik2015
      Witam

      Mam do sprzedania nowy transformator separacyjny niemieckiej marki Bender, moc 2kVA. Bardzo solidna, zabezpieczona i dobrze zbudowana maszyna - nówka w sklepie kosztuje przeszło 2800 zł brutto (posiadam fakturę zakupu). Natomiast j sprzedaję go praktycznie za darmo! Tak więc, jest to bardzo dobra okazja.

      Separator ten znajduje swe zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m. in. w szpitalu. Wszystkie informacje są na zdjęciu gdzie jest naklejką ze specyfikacją urządzenia oraz pod:


      http://www.promac.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/transformator-medyczny-ES710-sieci-IT.pdf?9d7bd4


      Transformator w pełni sprawny, wyczyszczony i gotowy do działania. Gwarantuję Państwu pewność zakupu i pełną satysfakcję! Możliwe wcześniejsze zakończenie aukcji. W razie jakichkolwiek pytań proszę o email poprzez tablice.pl. Pozdrawiam.
       
       
      http://olx.pl/oferta/transformator-separacyjny-medyczny-bezpieczenstwa-bender-2000va-CID619-ID8dKJz.html

    • Przez mateuszrol1990
      Witam.Wczoraj pojechalem na poletko dokladnie lake oddalona o jakies 4km od gospodarstwa, chcialem posiac nawoz lecz okazalo sie ze laka jest zaorana i zasiane sa buraki. Co moge zrobic gdzie sie udac jak walczyc ze zlodziejem. Dzwonilem do niego ale on ma to w d... dodam ze choduje cieleta i zostaje bez laki na zime
    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 
       
       https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
    • Przez bugiursus
      Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .
    • Przez dawidursus323
      Gdzie mam się udać aby dowiedzieć się czy w mojej gminie są jakieś grunty do dzierżawy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj