Skocz do zawartości
panmino

Miernik pH - czy warto kupić?

Polecane posty

panmino    5

Chcę sprawdzić w szybki i prosty sposób pH moich łąk, bo nigdy tego nie zrobiłem. Nie zależy mi na dużej dokładności, wystarczy o 1ph. Kwaśne, czy zasadowe.
Znalazłem różne mierniki za mniejsze i trochę większe pieniądze.
Czy ktoś z Was używa takiego urządzenia?
Jak się sprawdza?
Czy można używać go na łące (gdy mokro), czy tylko poprzez pobranie próbki?
Mam do zbadania dużo łąk, nie wchodzi w grę laboratorium.
Oto przykładowe urządzenie, o które mi chodzi:
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podporki-paletki-do-rozsad/analiza-gleby-termometry/ph-metr-glebowy-bioogrod,p101117,l410.html#nclid=83fe0ed0e80bd17a69d0fe22c5673768
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podporki-paletki-do-rozsad/analiza-gleby-termometry/tester-podloza-2-w-1-071505-bioogrod,p170554,l410.html
http://primavera-agd.pl/tester-podloza-miernik-ph-4w1-071905-biowin.html

beny88    0

Poszukaj filmików na yt, nie są to dobre urządzenia wynik to loteria,lepiej już chyba wychodzi paskami

apkus    0

Pokój i dobro :)

Trochę przejrzałem różnych opinii na temat tych mierników na różnych forach. Spędziłem na tym trochę czasu i wygląda na to że to szmelc który nawet dobrze nie zmierzy ph w doniczce. 

Sam też chcę kupić miernik, ale taki żebym zasypiając wieczorem w łóżku nie zastanawiał się czy nie wyrzucam pieniędzy w błoto kupując wapno na dane pole, lub czy dobrze robię nie decydując się na wapnowanie.

Wybrałem w końcu miernik dramińskiego http://www.draminski.pl/agri/termometry-i-phmetry/draminski-phmetr-do-gleby-i-plynow/

on kosztuje 1200zł

Koszt jest duży więc odłożyłem na razie zakup, ale w końcu muszę zebrać się i go kupić

Ostatnio na targach w Ostródzie na ich stoisku zaprezentowano mi jak się nim mierzy - bardzo prosto - bierzesz baniaczek wody destylowanej i saperkę, spulchniasz glebę, polewasz trochę wody destylowanej żeby zrobić "błotko", wtykasz 2 elektrody i odczytujesz ph. Po pomiarze wycierasz elektrody lub przepłukujesz w wodzie destylowanej i przechodzisz do następnego miejsca.

Wiadomość z agroFakt.pl

panmino    5

Szkoda, że to taka tragedia. Idę z paskami w takim razie na łąki, 1200zł to trochę dużo, tak z 5x za dużo:-)

Michalk13    8

Jest tez ph metr hanna za jakies 500 zł,trzeba pamietac o kalibracji. Jesli bedziesz badał mokrą glebe to zawsze będziesz mial zawyzWażne pH ponieważ woda ma odczyn powyzej 6, jesli badasz dodajac wosy destylowanej to musisz odjac od 0,5 do 1 pH, duzo wody zawyźy, dlatego tez w oschr zawsze susza próbki

panmino    5

Co Ty tak niedbale piszesz? Nie można zrozumieć co chcesz powiedzieć...
Zrobiłem ostatecznie próby pH papierkami lakmusowymi. Wymieszałem z ziemię z wodą (ph7) w stosunku 1:1 i wyszło mi około 5,5, z czego wniosek, że mam ziemię około 4,5ph. Ile trzeba wapna na hektar, żeby tę sytuację poprawić?

Edytowano przez panmino

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik117
      Witam zakupiłem niedawno pole klasy ziemi 2 i 3. Zastanawiam się jaka odmianę trawy wybrać żeby wykorzystać potencjał tej ziemi. Pole z wiosny bd miało w miarę mokro. Piszcie jakie wy macie odmiany. Chodzi mi o jak największy pokos (jak najwięcej i strawnie. Z góry dziękuję 

• Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez damian40000
      Czy jest na AF ktoś kto próbował to siać? Jakimi siewnikami to siejecie? Jak jest potem ze zbiorem?
    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?