mateo105

mf 690 wymiana oleju w skrzyni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
wymiana
mateo105    1

witam tak jak w temacie a wiec przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni i mam pytanie do wszystkich uzytkownikow tych ciagnikow czy olej w zwolnicach jest ten sam co w skrzyni i czy oddzielnie sie go wymienia ?

corrado    370

Generalnie olej jest inny. Wymienia się go oddzielnie w zwolnicach masz przekładniowy w skrzyni przekładniowo-hydrauliczny.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

akmaly    273

A gdzie masz uszczelniacz w zwolnicy? Są modele nawet bez korka wlewowego ( tylko spust ) 

Wiadomość z agroFakt.pl

emilchaja    6

U mnie w tylnym moście w zwolnicach jest korek wlewowy i spustowy. I teraz ciekawostka dla kolegów którzy twierdzą że między zwolnicą a tylnym mostem nie ma uszczelniania. Korek wlewowy zwolnicy jest również miarką oleju, spuszczając olej z tylnego mostu po odkręceniu wlewu do zwolnicy olej nadal tam jest. W niektórych modelach uszczelniacz jest a w innych niema, a Wy kategorycznie piszecie że niema i wprowadzacie w błąd. Pozdrawia.

akmaly    273

Tylko się zapytałem. Nikogo w błąd wprowadzać nie zamierzam. W 390 nie ma ( ma tylko korek spustowy ) ale 255 ma korek wlewowy i spustowy a również nie ma uszczelniacza.

Zawsze zostanie tam jakaś ilość oleju - po to są korki spustowe. Nawet jeśli jest tam ten uszczelniacz to olej będzie ten sam co w skrzyni.

emilchaja    6

Zgadza się że olej będzie ten sam co w skrzyni. A temat o uszczeniaczch w MF 255 był wałkowany na forum. Posiada MF 255 i umnie uszczelniacze sa, nawet w katalogu części jest pokazany poz.36.numer kat. 1860954M1.

akmaly    273

A u mnie w 255 nie ma:)

Sprawdziłem z ciekawości w katalogu i to jest loteria. Praktycznie każdy MF z tym mostem ma jakieś zakres nr. identyfikacyjnych z uszczelniaczem lub bez. 

W zasadzie nie ma to znaczenia. Jeśli jest korek wlewowy to uzupełnić poziom do tego otworu i po sprawie. Jak nie ma to nie ma:)

corrado    370

Sąsiad miał 690 i normalnie olej był oddzielnie lany i tu i tu. Co do oleju zaleje ten co w skrzyni to w zasadzie nie przeszkadza bo to olej przekładniowo-hydrauliczny gorzej jest na odwrót. Sam przekładniowy nie nadaje się tam. W takim razie co ciągnik to co innego montowano. 

emilchaja    6

Trochę znaczenia ma, bo jeżeli nie ma uszczelnienia to zwolnica odpowietrza się przez odpowietrznik skrzyni. A jeśli uszczelniacz jest to od czasu do czasu trzeba popuszczać korek wlewowy zwolnicy żeby ją odpwietrzyć. Także rozwiązanie bez uszczelniacza jest lepsze.

corrado    370

Po to są korki/śruby z odpowietrznikiem aby tego nie robić.

HurtBeskid    0

Tylko się zapytałem. Nikogo w błąd wprowadzać nie zamierzam. W 390 nie ma ( ma tylko korek spustowy ) ale 255 ma korek wlewowy i spustowy a również nie ma uszczelniacza.

Zawsze zostanie tam jakaś ilość oleju - po to są korki spustowe. Nawet jeśli jest tam ten uszczelniacz to olej będzie ten sam co w skrzyni.

Members :)

Zapraszamy Ciebie i Wszystkich zainteresowanych do kontaktu - zajmujemy się sprzedażą olejów, płynów i smarów www.HurtBeskid.pl

Zadzwoń +48 502702803 - doradzimy i wybierzemy najbardziej dogodne parametry produktu i ceny ;)

Zapraszamy 

Zespół www.HurtBeskid.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez washingtons
      Witam posiadam MF135 ma on jedno wyjscie hydrauliczne wychodzace z miejsca zaznaczonego na zdjeciu. Wiadomo w tym ciagniku hydraulika zewnetrzna dziala wraz z podnosnikiem , w zwiazku z tym zakupilem zawor rozdzielacza pod siedzenie. Pytanie jak polaczyc przewody bym mial dwa gniazda do sterowania platformy( rozdzielacz na platformie).czy potrzebne bedzie kupno drugiego rozdzielacza jak w przypadku np. 255 tego po lewej stronie? Wydaje mi sie ze nie skoro mam juz na platformie.

• Przez Pabloskos
      Witam, poszukuje schematu budowy kompletnego dolnego zaczepu i sposobu jego mocowania do ciągnika.
      Namiary na książkę obsługi i napraw oraz listę części zamiennych mile widziane (jez. polski, niemiecki lub angielski)
    • Przez Tomek4321
      Witsm, proszę o pomoc. Moj traktor Massey Ferguson MF 255 zapowietrza się po około godzinie pracy. Wymieniłem niedawno filter paliwa ale nie przyniosło zadnego efektu. Co jeszcze mogę zrobić? 
    • Przez Hubert321
      Wie ktoś gdzie znajduje się zbiorniczek płynu do spryakiwaczy w MF 5455? Znalazłem jedynie taki zbiorniczek za kabiną

• Przez rolnik_profil
      Witam. Na forum roznie piszą więc założyłem nowy temat. Massey ferguson 590 posiada dwie pompy hydrauliczne ? Tłoczkowa, zębatkowa 
      czy konieczne jest rozjechanie ciągnika do wyjęcia obu pomp?
      ile filtrów oleju hydraulicznego posiada ? Jedni piszą, że jeden (pod spodem) a inni, że są dwa. 
      Gdzie oddać do regeneracji ?mechanik stwierdził, że jedna jest zatarta a druga ma uszkodzoną obudowę aluminiową Podobno w tucholi jest kilka zakładów i trzeba uważać  który wybrać 
      prosze o pomoc i pozdrawiam

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.